بیوگرافی نوید محمدزاده

نوید محمدزاده  متولد 1365 است و اصالتا کُرد ایلام. بازیگری را از کار های دانشجویی آغاز کرده و حالا چند سالی است که به فضای حرفه ای وارد شده است. طراوت و انعطافش در نقش هایی که تاکنون بازی کرده است نوید معرفی یک بازیگر باهوش و سبک دار را در آینده تئاتر می دهد.

 

گفتگو با نوید محمد زاده

دوست دارین بدانیم که از کجا تئاتر  را شروع کردی؟

نوید محمدزاده سال 82 که دیپلمم را گرفتم به آموزشگاه هفت هنر در کرج رفتم و آنجا یک دوره یکساله پیش اساتیدی مثل آقای محمد یعقوبی، خانم مهتاب نصیرپور، نوید فرح مرزی و... آموزش دیدم. تا چند سال هم در اجراهای خصوصی بازی می کردم . آن موقع، از اجرای نمایشنامه خوانی برای دو تا تماشاچی که از رفقایم بودند کاری داشتم، تا برسد به حالا که در کار آقای یعقوبی با این همه تماشاچی بازی کردم. و البته خودم هم این سیر را دوست دارم که پله پله آدم پیش برود تا اینکه از همان اول بیفتد دنبال اینکه زودتر چهره بشود.

راستی این علاقه به هنر و بازیگری اولین بار، چه جوری در تو ایجاد شد؟

من فوتبال بازی می کردم. عاشق فوتبال بودم. حتی قرار شده بود بروم تیم نوجوانان سایپا. تا اینکه یک روز ـ فکر می کنم دوم دبیرستان بودم.ـ فیلم «سوته دلان» علی حاتمی را با بازی فوق العاده بهروز وثوقی و همان شب فیلم «قیصر» را دیدم.
 روز بعد رفتم ویدئو کلوپ و فیلم «صورت زخمی» پاچینو را گرفتم. دیگر من دچار جنون شده بودم. مثل قیصر زندگی می کردم. آن موقع تمام سر و شکلم شده بود بهروز وثوقی. هنوز هم می گویم بازی وثوقی در فیلم «کندو» بهترین بازی تاریخ سینمای ایران است و حاضرم بر سر این حرفم بحث کنم. خلاصه گذشت و چند مدت بعد به خودم گفتم: «نوید! او بهروز وثوقی بود همه ایران می شناختندش و تو باید بشوی نوید محمد زاده» و حالا چند سال است که حتی فیلم هایش را هم دیگر نمی بینم، از ترس اینکه مبادا از او تاثیر بگیرم. این طوری علاقه مندِ بازیگری شدم.

حالا هم نمی توانم بگویم بازیگر خوبی هستم. اما یک چیز را می توانم بگویم. اینکه بازیگری هستم که شبیه هیچ بازیگری نیست. شاید بازیگر بدی باشم ولی مدل خودم هستم. و به این ایمان دارم و می گویم وقتی خداوند آدم ها را در شکل های مختلف می آفریند پس ما باید رفتارهای مختلفی هم داشته باشیم. هر آدمی ویژگی های مختلف خودش را دارد و هیچ کسی شبیه به دیگری نیست. من هم از کسی تاثیر نگرفته ام. البته از خانواده ام تاثیر پذیرفته ام. ولی سعی ام بر این بوده که همواره خودم باشم.   

اهدای جایزه  به بازماندگان زلزله کرمانشاه

نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم براتیسلاوا در کشور اسلواکی برندگان خود را اعلام کرد و نوید محمدزاده برای بازی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضاء» موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی شد. وی در جشنواره آسیاپاسفیک ۲۰۱۷ جایزه بهترین بازیگر مرد را برای فیلم بدون تاریخ بدون امضا دریافت کرد. او ضمن تشکر از برگزارکنندگان جشنواره فیلم براتیسلاوا که برای دومین بار او را به عنوان برنده جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی معرفی می‌کنند، جایزه‌ش را به بازماندگان زلزله ریشتری در کرمانشاه تقدیم کرد.

تصاویر جذاب و دیدنی نوید محمدزاده

ژست نوید محمد زاده در کنار مهناز افشار در سی و ششمین اختتامیه جشنواره فجر

شمایلی متفاوت از نوید محمدزاده در فیلم خفگی

نوید محمدزاده و برادرش

عکس نوید محمدزاده و باران کوثری

تیپ جالب نوید محمدزاده در جشنواره فجر

نوید محمدزاده و هوادارانش

نوید محمدزاده و هوتن شکیبا

ژست عجیب نوید محمدزاده

 

سینما

سرخ‌ پوست ، ۱۳۹۷

متری شش و نیم ، ۱۳۹۶

کوچ ، ۱۳۹۶

مغزهای کوچک زنگ زده، ۱۳۹۶

خفه‌گی، ۱۳۹۵

بدون تاریخ بدون امضا، ۱۳۹۵

ابد و یک روز، ۱۳۹۴

خشم و هیاهو، ۱۳۹۴

لانتوری، ۱۳۹۴

ناهید، ۱۳۹۳

سیزده، ۱۳۹۲

عصبانی نیستم ، ۱۳۹۲

در میان ابرها، ۱۳۸۷

لرزاننده چربی، ۱۳۹۱

آندو

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید