آرایش و استایل تابستانی با توجه به گرم بودن هوا، دارای شرایط خاصی است. در تابستان باید از ترفند‌های متفاوت استفاده کرد تا آرایش مناسب تابستان را تجربه کنید تا بتوانید یک آرایش زیبایی تابستانی را تجربه کنید. به طور کلی در تابستان باید دقت کنید که از کرمی که استفاده می کنید دارای ضد آفتاب باشد و معمولاً بهتر است در این ماه برای دوام بیشتر کرم بر روی پوست و جلوگیری از آب شدن کرم پودر ، از تثبیت کننده بی رنگ استفاده کنید. برای اینکه سفیدی چشم بیشتر دیده شود و کبودی یا سیاهی زیر چشم شما مشخص نباشد، استفاده از یک براق کننده به رنگ صورتی ملایم گوشه داخلی چشم و کمی هم زیر چشم می‌تواند یک گزینه مناسب برای شما باشد.در آرایش و استایل مناسب تابستان بهتر است که از پنکک استفاده کنید که در مقایسه با کرم پودرها بر روی پوست کمتر می ماسند.

آرایش تابستانی

آرایش تابستانی

یکی از اصول آرایش و استایل تابستانی در فصل تابستان استفاده از رژگونه های آجری رنگ و رژگونه‌های متمایل به نارنجی است که برای داشتن گونه های برجسته رژگونه را کمی بالاتر از برجستگی روی گونه بزنید .  بهترین رژ لب‌هایی که می‌توانید برای این ماه استفاده کنید، رژلب هایی هستند که رنگ آن ها به رنگ لب شما نزدیک است که از بین آنها با توجه به سلیقه شخصی می توانید صورتی ملایم، گلبهی، کالباسی و غیره را انتخاب کنید. دانستن نکات مهم برای داشتن یک آرایش و استایل تابستانی مناسب برای خانم ها بسیار کاربرد دارد چرا که در تابستان پس از مدتی آرایش صورت شما برق می افتد و یا اینکه آرایش ابروهای و چشم هایتان دوام کافی را ندارد که علت آن اشتباهاتی است که نادانسته در میکاپ صورت برای فصل تابستان انجام می دهید . یکی از اصلی ترین اصولی که در میکاپ تابستانه باید رعایت شود، استفاده از کرم هایی با چربی بسیار کم است.

نکاتی حرفه ای برای آرایش تابستانی

قبل از استفاده از کرم ها لازم است که کمی مرطوب کننده و پرایمر به صورت خود بزنید چرا که این کار سبب افزایش ماندگاری آرایش شما می گردد و در روزهای تابستان آرایش جالب تری را برای شما ایجاد می کند. در استفاده از لوازم آرایشی از انگشت استفاده نکنید و استفاده از اسفنج های آرایشی سبب می گردد که لایه های نازک تری کرم بر روی پوست شما بنشیند و این موضوع در هوای گرم تابستان مناسب تر است چرا که سبب عرق کردن زیاد پوست شما نمی شود. برنز کننده ها، چشم ها و دندان ها را سفید تر نشان می دهند، پس برای این که آرایش شما طبیعی تر نشان داده شود برنز کننده ها را در بعضی قسمت های صورت مثل پیشانی، گونه و چانه استفاده کنید . بیشتر اوقات آرایش صورت در تابستان ماندگار نمی ماند. بنابراین دقت کنید که اگر آرایش کمتر کنید، برای تابستان آرایش جذاب تری خواهید داشت لذا در تابستان استفاده از مرطوب کننده، کانسیلر و ریمل کافیست.

استایل و آرایش تابستانی

استایل و آرایش تابستانی

براق کننده ها زیبایی شما را دو چندان می‌کنند اما این براقیت نباید بیش از حد باشد. برای اینکه از براقیت بیش از اندازه پوست جلوگیری کنیم، بهتر است از کرم پودرهایی رنگ روشن استفاده کنید زمانی که این کرم‌ها با چربی‌های منافذ پوست ترکیب می‌ گردند کمی تیره تر به نظر می رسند . استفاده از رنگ‌های تند و جیغ در آرایش تابستانی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود چرا که این رنگ ها اجزای صورت را آن گونه که دلتان بخواهد نشان نمی‌دهند لذا پیشنهاد می‌شود تا از رنگ های پاستیلی و خنثی برای یکی آرایش تابستانی مناسب استفاده کنید . دقت کنید که در فصل تابستان و در یک استایل تابستانی زیبا،  سایه های چرب  پشت چشم می ماسند و سبب ایجاد ظاهری ژولیده در شما می شود ، لذا برای جلوگیری از این مشکل از سایه های مایع استفاده کنید چرا که این سایه ها هم استفاده آسان تری دارند و هم به سرعت بر روی پوست شما می نشینند.

آرایش ساده تابستانی

آرایش ساده تابستانی

استفاده از رژگونه های پودری در تابستان مناسب نیست چرا که زمانی که این رژگونه ها با عرق ترکیب می شوند، سبب ایجاد ظاهری ناخوشایند بر روی پوست می گردند که برای زیبایی بیشتر بهتر است که از رژگونه های مایع و در یک لایه بسیار نازک استفاده کنید تا صورت شما زیاد چربی‌نشان داده نشود. دقت کنید که در تابستان با توجه به گرما و عرق استفاده از پنکیک های فشرده پیشنهاد نمی شود چرا که پنکیک ها سبب ژولیده نشان دادن چهره شما می شود لذا برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از پنکیک های غیر فشرده و پودری استفاده کنید.

آرایش تابستانی

آرایش تابستانی

در این فصل ریمل‌های ضدآب دارای دوام بیشتری می باشند. استفاده از مداد چرب در آرایش تابستانی به هیچ عنوان درست نیست چرا که با کوچک ترین پیاده روی مداد چشم شما می ریزد. رژلب های ۲۴ ساعته در فصل تابستان نباید استفاده شوند چرا که بر روی لب خشک می گردند. لذا استفاده از برق لب برای لب ها مفیدتر است. در روزهای تابستان حتما از دستمال های اکسیژن رسان استفاده کنید چرا که این دستمال‌ها آرایش صورت را در تابستان ثابت نگه می‌دارند و چربی‌ها و روغن‌ها را از روی پوست صورت شما پاک می کنند .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید