راهنمای خرید کلاه مردانه

درباره کلاه مردانه چه می دانید؟ در گذشته طبقات مختلف اجتماع شکل کلاهشان از دیگران متمایز بود و مردمان متمکن و اشخاصی که قدرت مالی داشتند سعی می کردند جنس و اندازه و شکل کلاهشان از دیگران متمایز باشد و رقابت رواج داشت. کلاه ها علاوه بر جنبه ی مد و پوشش گاهی نشانی خاص برای یک جهت فکری یا سیاسی نیز بوده اند.

کلاه ها علاوه بر اینکه برای هر فصلی طراحی شده اند، متناسب با هر سلیقه و استایلی اعم از مجلسی، کلاسیک و یا اسپرت نیز می توان کلاهی مناسب یافت.مطلب زیر برای آشنایی شما عزیزان با انواع کلاه مردانه ونکات خرید انواع کلاه گرد آوری شده است با تانما همراه شوید :

کلاه را نمی توانید از استایل مردانه جدا کنید. بیشتر مردان خوش تیپ به مانند دیوید بکهام ، همیشه کلکسیونی از کلاه در خانه خود دارد و در زمان های جورواجور آن ها را به سر می کند.

استایل شناسی کلاه مردانه

کلاه مردانه

کلاه مردانه

در استایل شناسی کلاه مردانه باید گفت که مثلا برای یک استایل های خیابانی کلاه مردانه سطلی بسیار مناسب است ، این کلاه در کنار یک تیشرت ساده یا بافتنی نازک بهاره با شلوار کتان یا جین و کفشی راحت (ترجیحا کتانی یا اسنیکرز)، استایل شیک و جذابی را برای شما می سازد.

استایل با کلاه خبرنگاری به این شکل است که پوشیدن لباس های خیلی تنگ ویا گشاد با این کلاه مردانه اصلا همخوانی ندارد کلاه خبرنگاری مردانه با استایل ها و لباس های متنوعی هماهنگ است؛ از اسمارت کژوآل گرفته تا کژوآل و حتی نیمه رسمی مناسب است.

کلاه پاناما مردانه

کلاه پاناما مردانه

کلاه پاناما مردانه

این یک کلاه تابستانی است و معمولا با استایل ایتالیایی ها منطبق است که لباس های راه راه مردانه می پوشند. کلاه پاناما معمولاً به رنگ های روشن و مخصوصاً سفید دیده می شود و لبه پهنی دارد که دور تا دور آن را می گیرد. کلاه پاناما در سال ۱۸۳۰ ساخته شد.

کلاه خبرنگاری مردانه

کلاه مردانه خبرنگاری

کلاه مردانه خبرنگاری

کلاه خبرنگاری مردانه در سال های ۱۹۱۰ تا ۱۹۲۰ بود که در میان مردم سطح متوسط پوشیدن این کلاه رواج داشت . این کلاه دیگر مخصوص کارگران نبود و هر کسی از کشاورز تا کشتی ران آن را به سر می کرد. امروز شما این کلاه را بر سر بازیگران مشهور هالیوود هم دیده اید.

کلاه برت مردانه

کلاه برت مردانه

کلاه برت مردانه

کلاه برت مردانه در جنگ دوم جهانی به عنوان نشانه نیروهای ارتش ویژه این کشور به کار می رفت ولی از سال ۱۹۶۰ میلادی در سراسر جهان محبوب شد و مورد استفاده قرار گرفت که این موضوع باعث خوشحالی و غرور فرانسویان شد. این کلاه که امروزه مردان و زنان بسیاری در رفت و آمدهای هرروزه خود از آن استفاده می کنند این کلاه بع علت شکل ظاهری اش بیشتر به کلاه کج معروف است. کلاه برت اغلب در بین هنر مندان و دانشجویان هنر از محبوبیت بالایی برخوردار است که معروفترین هنرمندی که همیشه این کلاه را در هر شرایطی به سر داشت اولیور میسین آهنگساز معروف فرانسوی بود.

کلاه بینی مردانه

کلاه بینی مردانه

کلاه بینی مردانه

استفاده از کلاه بینی مردانه یا بافتنی درمیان مردم عادی نیز رایج تر از سایر کلاه هاست، زیرا در فصل زمستان به خوبی از سرما خوردن سر جلوگیری می کند. هرچند که این نوع کلاه، بیشتر مناسب استایل های کژوآل و اسمارت کژوآل است، اما تقریبا با هر نوع لباسی می توان آن را سر کرد.

کلاه مردانه فیدورا

کلاه فیدورا مردانه

کلاه فیدورا مردانه

این کلاه مردانه بیشتر از اینکه برای محافظت سر در برابر باد و گرما مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین برای زیبایی و روی مد بودن استفاده می شد. فیدورا که در قرن بیستم میلادی در میان مردان جایگاه نسبتا خوبی داشت و بیشتر با نام کارآگاهان و حتی تبهکاران با آن بارانی های بسیار بلند همراه شده است.

کلاه فیدورا مردانه

کلاه فیدورا مردانه

این کلاه اولین بار همراه همفری بوگارت در فیلم سینمایی کازابلانکا در سینما ظاهر شد اما جانی دپ یکی از بازیگرانی است که بیشتر وقت ها با این کلاه بر فرش قرمز قدم می گذارد و به همین دلیل حتما ظاهر آن برای سینمادوستان آشناست.

کلاه اوشانکا مردانه

کلاه مردانه اوشانکا

کلاه مردانه اوشانکا

کلاه اوشانکا مردانه یکی از انواع کلاه مردانه است که در روزهای سرد هم کاملا کاربردی محسوب می شود. کلاه روسی که فقط و فقط برای سرمای زیر صفر ساخته شده است.

کلاه فدورا مردانه

کلاه فدورا مردانه

کلاه فدورا مردانه

کلاه فدورا مردانه به قرن ۱۹ برمی گردد و از آن تاریخ به حال یکی از محبوبترین کلاه های مردانه در بین آقایان بوده است. این کلاه را بیشتر به عنوان نشانه ای از دردسر می شناسند، چراکه توسط گانگسترها استفاده می شدند.

البته امروزه این کلاه را بیشتر افراد خلاق استفاده می کنند. کلاه فدورا مردانه را بیشتر با لبه های افتاده، قسمت جلویی باریک و پیچ و تاب هایی که دارد می شناسیم. پیشنهاد می کنیم این کلاه مردانه را با تی شرت های یقه گرد، شلوار پارچه ای و کفش دربی ست کنید.

کلاه شاپو مردانه

کلاه شاپو مردانه

کلاه شاپو مردانه

کلاه شاپو مردانه یکی از اصلی ترین موارد استایل انگلیسی است که توسط هنرپیشه های معروفی مثل چارلی چاپلین، کرلی هوارد و جان کلیز پوشیده شده است. کلاهی سفت، نمدی با لبه ی نازک که به داربی هم معروف است.

کلاه کپ تخت مردانه

کلاه کپ مردانه تخت

کلاه کپ مردانه تخت

کلاه کپ تخت مردانه در آغاز توسط نطافتچی های دودکش و کشاورزان مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه از محبوبت بسیاری برخوردار است و توسط هنرپیشه ها و شخصیت های تلویزیونی مورد استفاده قرار می گیرد. کلاه تخت یا فلت از پشم،نخ، ترکیب پشم و نخ می باشد

کلاه گوش گیر مردانه

کلاه گوش گیر مردانه

کلاه گوش گیر مردانه

مدل های جدیدتر این کلاه در جنس هایی مثل پشم، مخمل کبریتی و انواع پارچه های ضد آب عرضه می شود که دارای بندی جهت بستن لبه های کناری در بالای سر می باشد.

کلاه زمستانی مردانه

کلاه مردانه زمستانی

کلاه مردانه زمستانی

کلاه زمستانی مردانه یکی محبوب ترین انواع کلاه مردانه است .این کلاه های بافت جزو عناصر اصلی لباسهای زمستانی به حساب می آیند، هر چند که مناسب تمام فصول هستند اما پوشیدن آنها در فصلهای گرم سال لطفی ندارد.

کلاه مردانه طبیعت گردی

کلاه طبیعت گردی مردانه

کلاه طبیعت گردی مردانه

یکی از ویژگی های حائز اهمیت کلاه مردانه طبیعت گردی قابلیت تا شدن قسمت نقاب کلاه میباشد که به راحتی این قسمت از دو بخش مشخص شده تا شده و داخل محفظه های کوچک جیب و یا کیف و کوله پشتی قرار می گیرد.

کلاه نمدی مردانه

کلاه نمدی مردانه

کلاه نمدی مردانه

نمد یکی از فراورده های محلی است که به وسیله پشم تولید شده است . افرادی که درمناطق سرد ،زندگی می کنند و نیازمند پوشش گرم در فصل زمستان هستند کلاه نمدی مردانه می تواندبرای این افراد بسیار مناسب باشد.

کلاه مردانه روسی

کلاه روسی مردانه

کلاه روسی مردانه

کلاه مردانه روسی چند نوع دارد مثلا کلاه پوستی خزدار از پوست طبیعی حیواناتی چون گرگ، روباه ، سمور و ...ساخته می شوند.

این نوع کلاه به صورت کلاه پوستی تک و کلاه شال پوستی و کلاه دم دار پوستی و در دو نوع مردانه و زنانه در بازار عرضه می شود. این مدل از کلاه در کنار گوش ها قسمتی به نام گوشگیر دارند تا هر زمان نیاز بود بتوانید آنهارا باز کنید روی گوشها به صورت کامل پوشانده شود و در مقابل سرما محافظت بیشتری از گوشها به عمل آید.

نکات خرید کلاه مردانه

از معیارهای انتخاب کلاه مردانه می توان به این نکات اشاره کرد نیازاست پیش از همه چیز فرم کلی صورت خود را بشناسید. این همان حقه که برای انتخاب عینک مناسب حتی بدون امتحان کردن آن روی صورت به کار می گیرید. پس اگر پیش از پوشیدن می خواهید کلاه درستی را انتخاب کنید جلوی آینه بایستید و ببینید صورت شما چه فرمی دارد.

اگر فرم صورت شما بیشتر به فرم مربعی شبیه است، یعنی عرض پیشانی با چانه تقریبا برابری می کند بهتر است سراغ کلاه هایی با لبه گردتر بروید که تناسب را در صورت شما به وجود می آورد. کلاه مستطیلی شکل و زاویه دار برای شما مناسب نیست، چراکه بیشتر روی زوایای صورت شما تاکید می کند.

مدل کلاه مردانه با لبه پهن تر می تواند کمی صورت شما را باریک تر نشان دهد و فرم کلی آن را گرد کند. کلاه های لبه دار یا کلاه نمدی و همچنین کپ و کلاه بیسبال برای فرم صورت شما مناسب ترین انتخاب ها هستند.

افرادی که دارای صورتی بیضی شکل هستند بهتر است از کلاه شاپو با لبه متوسط و البته بلندی کم استفاده کنندو البته بهتر است این افراد سراغ کلاه هایی مانند کپ یا کلاه بیسبال نروند.

یکی از نکات خرید انواع کلاه که باید به آن توجه کنید این است که اگر صورتی گرد دارید برای ایجاد یک استایل مناسب کلاهی انتخاب کنید که تاج متوسطی داشتع باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که کلاه شما باید لبه باریک تری داشته باشد. چنین کلاهی فرم صورت شما را متعادل تر نشان می دهد.

انواع کلاه مردانه

کلاه مردانه تابستانی

کلاه مردانه تابستانی

کلاه حصیری مردانه

کلاه حصیری مردانه

کلاه مردانه کپ

کلاه مردانه کپ

کلاه مردانه کپ ایتالیایی

کلاه مردانه کپ ایتالیایی

کلاه بره مردانه

کلاه بره مردانه

ملاه آفتاب گیر مردانه

کلاه آفتابگیر مردانه

کلاه خز مردانه

کلاه خز مردانه

کلاه پوست مردانه

کلاه پوست مردانه

کلاه مسافرتی مردانه

کلاه مسافرتی مردانه

کلاه پارچه ای مردانه

کلاه پارچه ای مردانه

کلاه نخی مردانه

کلاه نخی مردانه

کلاه خواب مردانه

کلاه خواب مردانه

کلاه خواب مردانه

کلاه خواب مردانه

کلاه چرم مردانه

کلاه چرم مردانه

کلاه فلاپی مردانه

کلاه فلاپی مردانه

کلاه مردانه کلاچ

کلاه مردانه کلاچ

کلاه لبه دار مردانه

کلاه لبه دار مردانه

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید