راهنمای خرید کمربند مردانه

کمربند مردانه چیست؟ دیگر همه می دانند که کمربند دور کمر بسته می شود و چند سوراخ، سگگ و بند دارد. نخستین وظیفه ٔ آن هم چیزی نیست جز نگه داشتن شلوار دور کمر و اگر اندازه ٔ بدن نباشد، هر چقدر هم گران و شیک باشد اصلا مهم نیست چون تأثیرات نامطلوبی روی ایست لباس در بدن می گذارد. در خرید کمربند به رنگ آن هم دقت کنید. باید کمربندی بخرید که رنگ آن با کفشتان هماهنگ است.

اگر کمربند صحیحی انتخاب نمایید یعنی شما به عنوان یک مرد، شیوه ی درست پوشش خود را می دانید. ولی اگر در این امر اشتباه کنید، نشان دهنده ی این است که هنوز در این حیطه به آموزش احتیاج دارید. خوشبختانه قواعد اولیه ی به کار بردن کمربند خیلی آسان است. برای آشنایی شما با انواع کمربند مردانه ،نکات خرید کمربند مردانه و...مطلب زیر گرد آوری شده است با تانما بمانید :

نکات خرید کمربند مردانه

نخستین نکته در انتخاب یک کمربند مناسب در نظر گرفتن رنگ کمربند است. هنگام خرید کمربند مردانه رنگ لباسی را که قرار است با آن کمربند را استفاده کنید مد نظر قرار دهید، اگر تعداد زیادی کفش قهوه ای در منزل دارید خرید کمربند قهوه ای بهترین گزینه است اما اگر کفش قهوه ای ندارید کمربند قهوه ای در تیپ شما بلااستفاده خواهد بود. اگر برای خرید کمربند از منزل خارج می شوید شلوار محبوبتان را که بیش از بقیه شلوارها می پوشید به تن داشته باشید.

کمربند مردانه چیست ؟

کمربند چیست؟ یک نوار یا تسمه باریک و انعطاف پذیر از جنس چرم یا لاستیک می باشد که دور کمر بسته می شود. کمربند به منظور نگه داشتن شلوار یا دیگر البسه به کار می رود. کاربرد و استفاده کمربند به عصر برنز برمی گردد. کمربند هم برای خانم ها و هم برای آقایان مورد استفاده قرار می گیرد. شکل و شمایل کمربندها با توجه به مد روزتغییر است.

تشخیص سایز کمربند مردانه

شاید تصور کنید کمربند نیازی به سایزبندی ندارد و با سوراخ ها و سگک کمربند می توان هر سایزی را تنظیم کرد اما این تصور اشتباه است. شما باید سایز کمر خود را بدانید تا بتوانید کمربند مناسبی انتخاب کنید، اگر نمی توانید چطور باید این سایز را پیدا کنید کافی است به شلوار جینی که همیشه می پوشید و کمر آن اندازه است نگاه کنید و سایز کمر آن را ببینید. اما خودتان هم می توانید با یک متر نواری به سادگی دور کمر خود را اندازه بگیرید. متر را دور باریک ترین قسمت کمر (حدود دو سانتی متر بالاتر از ناف) بپیچید و به عددی که به دست آمده پنج سانتی متر اضافه کنید و آن را به خاطر بسپارید، این عدد راهنمای شما در انتخاب سایز کمربند است.

انواع کمربند مردانه

به طور کلی انواع کمربند مردانه به دو قسمت تقسیم می شوند: کمربند رسمی و غیررسمی یا معمولی. اگر کمربند به پهنای انگشت شستتان باشد ، کمربند رسمی است. اگر پهن تر باشد ، کمربند غیررسمی است.اما اگر نتوانستید از این روش انواع کمربند را تشخیص دهید ، قطعا از ظاهر کمربند می توانید.از انواع کمربند می توان به موارد زیر اشاره کرد :

کمربند چرمی Bottega Veneta

کمربند چرم گوساله

کمربند چرم گوساله

برای این که کمی تیپ کلاسیک را نیز در میان لباس های خود تجربه کنید.این مدل کمربند را حتما امتحان کنید.علامت Milan روی لیبل آن نشانه چرم اصل و دوخت فوق العاده دقیق و حرفه ای آن است. این کمربند مناسب محیط کار است

کمربند پلاستیکی Ganryu

کمربند مردانه

کمربند مردانه

کمر بند پلاستیکی در دسته کمربندغیر رسمی قرار می گیرد. این مدل کمربند ساخت ژاپن است و سگک آن نیز پلاستیکی است.

کمربند چرمی دو رو Dunhill

کمربند غیررسمی

کمربند غیر رسمی

کمربندی با یک سمت مشکی و سمت دیگر قهوه ای می باشد. که چرم آن توسط خیاطش به ایتالیا برده شده و با دقت بسیار بالا و دوختی مثال زدنی دوخته شده است.

کمربند Comme Des Garcons

کمربند مردانه

کمربند مردانه

حتی هنگامی که تیپ غیررسمی می زنید هم نمی توانید یک کمربند مشکی با سگک نقره ای نپوشید.این مدل کمربند مردانه از چرم با دوام ساخته شده است. برای پوشیدن در مجالس غیررسمی هم مناسب است.

کمربند Alexander Mcqueen با سگک اسکلتی

کمربند یا سگک اسکلتی

کمربند با سگک اسکلتی

کمربندبا سگک اسکلتی برای افرادی که به مد وموسیقی علاقه دارند بسیار مناسب می باشد. سگک این کمربند از نقره ساخته شده است و روی آن اسکلت قرار گرفته که زیبایی خاصی به آن می دهد. بهتر است ، این کمربند را با شلوارهای چسبان و پیراهن های دکمه دار بپوشید.

کمربند پوست کروکدیل Santiago Gonzalez

کمربند کوروکودیل

کمربند کورکودیل

برند سانتیاگو گنزالس گویا زیاد طرفدار محیط زیست نیست. در این مدل از کمربند مجلسی خود از پوست کروکدیل استفاده کرده است.در کلمبیا ساخته می شود و سگک آن نیز از چرم ساخته شده و قابل تنظیم است. رنگ قهوه ای تیره آن به راحتی با کت و شلوار خاکستری ست می شود و این یک استایل منحصر به فرد است.

ست کردن کمربند

ست کردن کمربند با کفش

ست کردن کمربند با کفش

برای ست کردن کمربند با کفش رنگ کمربندی که استفاده می کنید باید با رنگ کفش تان ست باشد. به عنوان مثال کمربند مشکی را با کفش مشکی بپوشید. این قانون در مورد رنگ های دیگری چون قهوه ای و زرشکی نیز صادق است.

کمربند مردانه

کمربند مردانه

نکته دیگر برای ست کردن کمربند با کفش این است که جنس کفش هایتان را با کمربندتان ست کنید. مثلا اگر کفش تان ورنی و براق است، سعی کنید کمربندی انتخاب کنید که براق باشد. این قانون در مورد مدل های دیگر بکار می رود مثلا : کفش جیر با کمربند جیر، کفش جین با کمربند جین ، کفش ساده با کمربند ساده و...

ست کردن کمربند با ساعت

ست کمربند با ساعت

ست کمربند با ساعت

کمربند به عنوان یک اکسسوری مردانه در استایل و تیپ شما نقشی شبیه به ساعت بازی می کند. یعنی بدون کمربند یا ساعت هم می توانید در مهمانی و جاهای مختلف ظاهر شوید اما با وجود آنها (البته در صورت انتخاب درست) تیپ تان از این رو به آن رو می شود. پس برای خرید کمربندی شیک هزینه کنید و یادتان باشد که این وسیله تا سال ها می تواند شما را از خرید کمربندی نو بی نیاز کند. پس اگر بابت آن هزینه کنید، جای نگرانی نیست.

اگر می خواهید به شدت خوش تیپ باشید و به تمام ظرافت های استایلی شیک دقت کنید باید رنگ قسمت فلزی کمربندتان با فلز ساعت تان هماهنگ باشد. اگر تناسب رنگی فلز دکمهٔ سردست و حلقه با فلز کمربند را هم رعایت کنید که دیگر خدای جذابیت و دقت در استایل خواهید شد.فراموش نکنید که انتخاب رنگ کمربند بسیار مهم است.

انواع سگک کمربند

کمربند تی ایکون

کمربند تی ایکون

سگک کمربند اغلب جدا از خود کمربند انتخاب می شود و از نظر جنس و شکل انواع مختلفی دارد، مربع، بیضی، استیل، برنج یا نقره. جنس سگک بهتر است با جنس و رنگ ساعت شما هماهنگ باشد یعنی اگر ساعت شما نقره ای یا استیل است سگک کمربند را از همین جنس انتخاب کنید و اگر ساعت طلایی دارید سگک کمربند شما نیز بهتر است طلایی باشد.

کمربند سگک بیضی

کمربند سگک بیضی

اما این قانون برای تیپ رسمی ضروری است و اگر تیپ شما راحتی است می توانید رنگ های مختلفی برای ساعت و سگک کمربند خود استفاده کنید. سگک کمربند می تواند نشانه مخصوص شما باشد مثلا آن را به شکل نماد تیم ورزشی محبوب خود یا به شکل حرف اول اسم خود انتخاب کنید اما جانب اعتدال را در این موارد رعایت کرده و از انتخاب طرح های شلوغ و رنگارنگ اجتناب کنید.

انتخاب جنس کمربند

کمربند مردانه

کمربند مردانه

کمربند مردانه چرم شاید به عنوان یک متریال پیش فرض برای کمربند باشد، اما این تنها گزینه برای کمربند شما نیست. کمربند های پنبه ای یا بافته شده مخصوصا با استایل های تابستانی کژوال بسیار مناسب خواهند بود. یک کمربند با کیفیت ازجنس پوست شترمرغ برای یک جلسه کاری جلوه ی بسیارخوبی خواهد داشت. همچنین کمربندهای پوست ماری و سایر مدل هایی که از پوست حیوانات خزنده درست شده اند، انتخاب های چشمگیری هستند.

استایل کمربند مردانه

کمربند مردانه

کمربند مردانه

آقایان حداقل به یک عدد کمربند رسمی در کمد لباس های خود نیاز دارند. پس اگر برای لباس رسمی خود دنبال کمربند هستید بهتر است کمربندی از جنس چرم ظریف و باکیفیت و در رنگ های قهوه ای، مشکی و یا رنگ های خنثی دیگری که با کفش و شلوار شما هماهنگ باشد انتخاب کنید. از انتخاب مدل های طرح دار و غیرساده با سگک های بزرگ و مشخص اجتناب کنید چون این مدل ها با لباس های رسم همخوانی و هماهنگی ندارند. این که کت و شلوار خود را با کمربند بپوشید یا نپوشید به سلیقه خودتان بستگی دارد اما کمربندی که برای کت و شلوار انتخاب می کنید باید از نظر رنگ، جنس و سایز کاملا مناسب تیپ رسمی باشد.

زمانی که کفش اسپورت به پا می کنید، برای داشتن یک استایل مردانه با کمربند مناسب می توانید از کمربندی استفاده کنید که با کفش تان ست باشد و هم در مدل دیگری اما مکمل آن باشد. برای مثال شما می توانید یک اسنیکر سفید را با یک کمربند اسپورت به رنگ قهوه ای روشن یا بوت قهوه ای تیره تان را با کمربندی به رنگ قهوه ای متوسط به تن کنید. نکته دیگر برای ایجاد ظاهری جذاب این است که کمربند قهوه ای با هر رنگ کت و شلواری ست می شود، جز کت و شلوار مشکی حتما به این مطلب توجه کنید .

نکات نگهداری از کمربند

کمربند مردانه

کمربند مردانه

بسیاری از آقایان کمربندهای خود را برای مدت زیادی بر روی یک شلوار می گذارند و آن را از شلوار جدا نمی کنند که این کار باعث زودتر خراب شدن و خم شدن کمربند می شود. برای سالم نگه داشتن یک کمربند باید همیشه آن را به صورت عمودی و دور از نور آفتاب آویزان کنید تا چرم آن خشک و خراب نشود. اگر در کمد خود قسمتی جداگانه برای انواع کمربندهایتان ندارید ، می توانید آن را در کنار کروات های خود بگذارید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید