رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، در خصوص کشف یک فروند هلی کوپتر قاچاق در یکی از فرودگاه‌های تهران اظهار کرد: روز گذشته در برخی از رسانه‌ها و فضای مجازی خبری مبنی بر کشف یک فروند بالگرد قاچاق منتشر شد. این موضوع را در سیستم دادرسی جستجو کردیم و به دو پرونده رسیدیم.

وی افزود: یکی از پرونده‌ها در سال ۹۱ مربوط به یک هلی کوپتر قاچاق بود که این پرونده در شهریور ماه سال ۹۶ حکم برائت گرفت و مختومه شد، در نتیجه اتهام قاچاق محرز نشد.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی گفت: جدیدا یکی از دستگاه‌های ذی ربط در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز به این پرونده اعتراض کرد که در حال رسیدگی مجدد است، اما این پرونده در سازمان تعزیرات مختومه اعلام شده است.

هلی کوپتر قاچاق در فرودگاه

هلی کوپتر قاچاق در فرودگاه

 

جزئیات خبر کشف هلی کوپتر قاچاق در فرودگاه

وی بیان کرد: پرونده دیگر مربوط به یک شرکت خصوصی بود که برای کمک به اورژانس هوایی و هلال احمر اقدام به امدادرسانی به مصدومان سوانح می‌کرد. هلی کوپتر این شرکت برای کمک به مصدومان یک حادثه از زمین بلند می‌شود، اما در زمان برگشت درگیر یکسری اختلافات اداری و ناهماهنگی‌هایی می‌شود که این پرونده نیز در خرداد ماه امسال مختومه شده است و توسط هیچ کدام از اعضای کمیسیون مبارزه با کالای قاچاق هم اعتراضی اعلام نشده است، به همین دلیل حکم این پرونده قطعی شده است.

سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی ادامه داد: از رسانه‌ها درخواست داریم که در فضایی که کشور نیاز به آرامش دارد، از انتشار اخبار بدون ارائه سند و مدرک خودداری کنند تا منجر به تشویش اذهان عمومی نشود.

رایگانی تاکید کرد: خبر کشف هلی کوپتر قاچاق در کشور کذب محض است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید