عیدی همایون شجریان به مخاطبانش چه بود؟

همایون شجریان در اولین روز از سال ۱۳۹۷ دو قطعه تازه بانام های «نوروز خوانى» و «نوروز» را تقدیم مخاطبانش کرد.

عیدی همایون شجری

همایون شجریان با انتشار بخشی از تازه ترین قطعه ای که خوانده است،در اینستاگرام نوشت: بریز ای ابر در گوشم طنین ساز باران را، برآور از دلاین خاک تیره سبزه باغِ بهاران را، بریز ای ماهی کوچک تمام حجم دریا را،درون تُنگ فروردین، زمستان آب شد از شرم نوروز، بهاران آمده امروز … نوروز نوروز نوروز.

سال نو بر همه شما مهربانان و عزیزان فرخنده باد، تنتان سلامت ، دلتان شاد و لبتان خندان باشد.

دوستان عزیزم در یکم فروردین ماه یک هزار و سیصدو نود و هفت، در این نوروز جمشیدی برآن شدیم که دو اثر تازه با نام هاى نوروز خوانى و نوروز را به پیشگاهتان عیدى دهیم.تا ساعاتی دیگر این تصانیف در فضای مجازی تقدیم حضورتان خواهد گردید و می توانید آن را دانلود کنید.هر دو تصنیف از سهراب پورناظری عزیز است که بر روی شعر هنرمند توانا اسحاق انور ساخته و بانوازندگى تهمورس پورناظرى، حسین رضایى نیا، آزاد میرزاپور، مهیار طریحى، آیین مشکاتیان،آرین کشیشی، عمره سینانمیش عمر آرسالان، عثمان آکتاش و همخوانى همایون شجریان،دلنیا آرام، اشکان کمانگرى، مهرداد ناصحى و میکس و مسترینگ غلامرضا صادقى تهیه شده است. امیدواریم بتواند به دلتان بنشیند و آن را شاد کند.»

درباره زندگینامه همایون شجریان بیشتر بدانید:

همایون شجریان، در ۳۱ اردیبهشت سال ۱۳۵۴ در تهران در خانواده‌ای هنرمند چشم به جهان گشود. از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا با تشخیص پدر؛ استاد محمد رضاشجریان، نزد استاد تنبک، شادروان ناصر فرهنگفر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است، پرداخت.

وی چند سالی هم نزد جمشید محبی به فراگیری پرداخت و از ۱۰ سالگی درکنار خواهران خود نزد پدر، آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ ، روزانه تکنیک آواز و صدا‌سازی را به صورت فشرده فرا گرفت.

همایون در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامه فراگیری هنر نزد اردشیر کامکار پرداخت.

همایون شجریان و برادرش

از سال ۱۳۷۰ پدر و گروه آوا را در کنسرت ‌های آمریکا، اروپا و ایران با تنبک همراهی کردو از سال ۱۳۷۸ به بعد در صحنه کنسرت‌ها با پدر همخوانی را آغاز کرد.

همایون در چندین دوره کنسرت‌های خارج از کشور با بزرگان موسیقی ایران به صحنه رفته است.

برنامه نسیم وصل به آهنگسازی محمد جواد ضرابیان اولین برنامه‌ای است که وی به تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت.

وی در سال ۱۳۸۲ اولین آلبوم مستقل خود را با نام نسیم وصل منتشر کردو پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد.

همایون در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگسازی علی قمصری به بازار عرضه کردکه با استقبال فراوانی روبرو شد. در مهر ماه ۱۳۸۵ نیز آلبوم با ستاره‌ها حاصل همکاری او با محمد جواد ضرابیان منتشر شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید