همایون شجریان خواننده معروف ایرانی در سال ۵۴ متولد شده است او پسر استاد محمدرضا شجریان می باشد این خواننده ایرانی از سال ۷۰ فعالیت حرفه ای خود را با پدرش شروع کرد و از ۷۸ به همراه پدر در کنسرت ها هم خوانی کرد این خواننده ایرانی به تازگی اعلام کرده بود که به دلیل فشارهای روحی وارد شده به مردم می خواهد کنسرت خیابانی و رایگان اجرا کند اما برخلاف گفته هایش اولین کنسرت همایون شجریان در ترکیه در دی ماه برگزار خواهد شد.

کنسرت همایون شجریان در ترکیه

شجریان

کنسرت همایون شجریان در ترکیه

 

گروه موسیقی شمس به سرپرستی و آهنگسازی کیخسرو پورناظری اوایل دی ماه به خوانندگی همایون شجریان کنسرتی را در فستیوال موسیقی صوفیه قونیه برگزار می کند. این برنامه نخستین اجرای همایون شجریان با همراهی گروه تنبور شمس بوده و قرار است آثاری جدید از ساخته‌های کیخسرو پورناظری در این فستیوال اجرا شود.

 

اجرای کنسرت همایون شجریان با گروه تنبور

حسین رضایی‌نیا، آزاد میرزاپور، آیین مشکاتیان، کاوه گرایلی، کیمیا جمشید، دنیا کمالی و سپهر رامین گروه اجرایی این کنسرت را تشکیل می دهند.

شجریان

محمدرضا شجریان پدر همایون شجریان

 

گروه موسیقی شمس از جمله گروه های موسیقی اصیلِ ایرانی است که از سال ‌۱۳۵۹ به سرپرستی کیخسرو پورناظری فعالیت‌های خود را شروع کرده و تاکنون آثاری چون «صدای سخن عشق »، «مطرب مهتاب رو»، «حیرانی»، «پنهان چو دل»، «افسانه تنبور» و «بر سماع تنبور» را منتشر کرده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید