دولت آقای عبدالناصر همتی را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی ایران انتخاب کرد و هیات دولت جمهوری اسلامی ایران به او رای اعتماد داد . ولی الله سیف رئیس پیشین بانک مرکزی بود که از ایشان و خدماتش در این دوره تقدیر شد و رئیس جمهور نیز از ایشان تشکر کرد. دکتر حسن روحانی همچنین آقای همتی را فردی تحصیل کرده و دارای تجربه در زمینه بانک داری دانست و او را دارای روحیه ای قوی و خوب معرفی کرد.

همتی

آقای عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی

 

انتخاب رئیس کل بانک مرکزی

هیات دولت جمهوری اسلامی ایران در جلسه روز چهارشنبه خود به عبدالناصر همتی به عنوان رئیس کل جدید بانک مرکزی رای اعتماد داد. هیات دولت همچنین از خدمات و تلاشهای دکتر ولی الله سیف در دوران تصدی ریاست بانک مرکزی تقدیر کرد.

رئیس جمهور اعتماد قاطع دولت به آقای همتی را به عنوان رئیس کل بانک مرکزی به ایشان تبریک گفت.

همتی

عبدالناصر همتی

 

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی، آقای همتی را فردی تحصیل‌کرده، آگاه و دارای تجربیات ارزن در بانک و بیمه، با نشاط، فعال و دارای روحیه، قوی و خوب و دارای توان معرفی کرد .

سخنان رئیس جمهور در مورد نظام بانکی در ایران

رئیس جمهور اصلاح نظام بانکی، سیاست‌های مالی، پولی و بهبود روابط بانکی با دنیا و توسعه پیمان‌های پولی دو جانبه، حفظ و مراقبت از ذخائر ارزی را از اولویت‌های رئیس کل جدید بانک مرکزی دانست و کلیه اعضای دولت را به همکاری با ایشان توصیه کرد.

رئیس جمهور با تشکر از آقای دکتر سیف، ایشان را مدیری بسیار سالم و ارزشمند دانست که با جدیت تمام سیاست‌های دولت را اجرا می‌کرد . دکتر روحانی ایستادگی در برابر مؤسسات مالی، اعتباری غیرمجاز که به ایجاد انضباط بیشتر و قاعده‌مند شدن این مؤسسات منجر شد را از خدمات ارزنده دوره مدیریت آقای سیف دانست.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید