چگونه اکانت اینستاگراممان هک میشود

درباره هک اکانت اینستاگرام چه می دانید؟ اینستاگرام یک شبکه اجتماعی برای به اشتراک گذاری فیلم وعکس ومتن است و در سال های اخیر بسیار رشد داشته و توانسته است میلیون ها کاربر رو در سرتاسر جهان جذب کند. افرادی که هکر اینستاگرام هستند به دلایل مختلفی برای هک اکانت اینستاگرام وجود دارد که یکی از آنها قدرت نمایی و دیگری فروش اکانت های هک شده می باشد

برای جلوگیری از هک شدن اکانت اینستاگرام بهتر است پسوردهای پیچیده ای روی اینستاگرام خود قرار دهید. به یاد داشته باشید رمزهای عبور از اهمیت ویژه­ای برخوردارند، برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام خود باید این رمزها را با ذکاوت انتخاب کنید.

مطلب آموزش هک اکانت اینستاگرام به جهت افزودن اطلاعات شما در این زمینه جمع آروی شده است با ما باشید :

موارد لازم برای هک کردن اکانت اینستاگرام

اینترنت پر سرعت بدون قطعی داشتن

سیستم عامل لینوکس

پروکسی های پرسرعت

لب تاب یا سیستم خانگی قدرتمند

روش های هک اکانت اینستاگرام

در ادامه 'نکات هک اکانت اینستاگرام

1- استفاده از برنامه هک

یکی از روش های هک کردن اکانت اینستاگرام که بسیار رایج است برنامه جاسوسی می باشد. برنامه هایی که برای هک اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد متنوع می باشد و برای هک کردن باید آنها روی گوشی فرد مورد نظر نصب شود و با تنظیمات دستی که در آن وجود دارد می توان به صورت مخفیانه تمامی اطلاعاتی که قصد جمع آوری آنها را دارید به دست آورید. برنامه های ایرانی و خارجی بسیار زیادی برای این کار طراحی شده است که هر یک از آنها دارای خصوصیات ویژه ای می باشند.

2- .حمله فیشینگ :

3- پسورد کرکر :در این روش هکر تلاش می کند اکانت و یا همان رمز عبور کاربر را که می خواهد او را هک کند به دست آورد. در این روش احتیاجی نیست به اینستاگرام کاربر دسترسی داشته باشید، تنها با برخی از ابزارهایی که شکننده پسورد می باشند می توان اکانت کاربر را هک کرد. در این نحوه ی هک اکانت اینستاگرام کاربر از رمزهای پیچیده استفاده کرده باشد هکر نمی تواند پیج اینستاگرام او را هک کند، بنابراین اگر شما هم نمی خواهید توسط هکرها پیج اینستاگرام تان هک شود بهتر است پسوردهای پیچیده ای روی اینستاگرام خود بگذارید.

4- با استفاده از مهندسی اجتماعی

در این روش هکر اعتماد کاربر را به دست می آورد و می توانید با ترفندهایی که روانشناسی هستند موفق شود که پسورد اکانت کاربر را به دست آورد و از این طریق اطلاعات آن فرد را جمع آوری نماید.

در مهندسی اجتماعی که شیوه ای ناپاک است یک سازمان یا شخص قصد حمله به یک سازمان یا شخص دیگر را دارد و در این حمله اهدافی دارد

مثل بدست آوردن شماره و مشخصات کارت اعتباری یا اطلاعات حساس نظامی یا اطلاعات محرمانه تجاری و هر نوعی از اطلاعات که دسترسی به آن آزاد نیست.

راهکارهای هک نشدن اکانت اینستاگرام

برای آشنایی با عدم نحوه هک اکانت اینستاگرام

1- رمز عبورهای مشابه به راحتی قابل هک شدن هستند از این گونه رمزها استفاده نکنید

اشخاصی هستند که از یک رمز برای تمامی اپلیکیشن­های خود استفاده می کنند، جایزاست که از این کار خودداری کنید و سریعاً رمزهای گوناگون ومختلفی برای برنامه های گوشی خود بگذارید. اگرشخصی رمز عبور شما را داشته باشد، می تواند از تمامی برنامه های گوشی و حساب کاربری شما سو استفاده کند. رمز عبور ایمیل و حساب کاربری خود در اینستاگرام را یکی انتخاب نکنید تا با مشکل هک پیج خود در اینستاگرام مواجه نشوید.

2- رمز عبور قوی انتخاب کنید

از رمزهایی که در آن ها هم از حروف و هم از اعداد استفاده شده،استفاده کنید . استفاده ازعلامت هایی چون ؟، !، @ یا # در رمز عبور آن ها را پیچیده تر می کنند و هکرها کمتر می توانند این رمز را به دست آورند.

3. از اینستاگرام log out کنید

برای اینکه از پیج اینستاگرام خود محافظت کنید بهتر است که پس از هر بار وارد شدن به اینستاگرام و استفاده از آن از اکانت خود log out کنید تا اگر کسی رمز عبور موبایل شما را داشت، نتواند به راحتی وارد اینستاگرام شما شود.

برای اینکه پیج­هایی که داریم برای خودمان حفظ شوند ، باید بعد از هر بار وارد شدن با این دستگاه­ها حتماً log out انجام دهیم. در بسیاری از موارد که افراد با مشکل هک شدن اینستاگرام مواجه شدند، از این طریق بوده است. از طریق دستگاه فرد دیگری وارد پیج شخصی خود شدند و فراموش کردند که در پایان کار log out کنند .

4- رمز عبور خود را هر چند وقت یک بار تعویض کنید

یکی از موثر ترین راه های پیشگیری از هک شدن اینستاگرام، عوض کردن رمز عبور به صورت دوره ای است. شما تنها با عوض کردن ماهیانه رمز عبور خود می توانید از هک شدن اکانتی که دارید، جلوگیری کنید. تعویض رمز عبور نه تنها برای اینستاگرام بلکه برای بسیاری از اپلیکیشین­ها یا حتی کارت های بانکی مورد استفاده قرار می گیرد.

5- با فعال کردن تائید هویت دو مرحله ای می توانید از هک شدن اینستاگرام خود جلوگیری کنید

برای فعال سازی هویت دو مرحله ای درشروع کار نیازاست که شماره موبایل خود را در اختیار اینستاگرام قرار دهید. پس از وارد کردن شماره موبایل در اینستاگرام باید دکمه سه نقطه یا چرخ دنده را لمس کنید . سپس برای شما منویی ظاهر می شود

که یکی از گزینه های آن two factor Authentication است، آن را انتخاب کنید و در ادامه گزینه Require Security Code را فعال کنید. سپس در پنجره پاپ آپ نمایش داده شده هم گزینه Turn on را لمس کنید.

6. فالورهای مشکوک خود را بلاک کنید

بهتر است در ابتدا پیج خود را خصوصی کنید و همیشه از فالورهای مشکوک دوری گزینید . همیشه فالورهایی که در پیج خود دارید را چک کنید فالورهای مشکوک را بلاک کنید. در بعضی از موارد هک شدن اینستاگرام، فالورهایی بودند که از پیج دیدن می کردند.

برای همین بهتر است که همیشه حواس خود را در انتخاب فالورها جمع کنید. به این نکته توجه کنید که همیشه پیج خود را آپدیت کرده تا با هک شدن توسط فالورها روبرو نشوید.

Authoriz-7 کردن را با دقت انجام دهید

در برخی مواقع اپلیکیشن­هایی که بر روی دستگاه خود نصب می کنید از ما اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام می خواهند. اگر این اپلیکیشن را از سایت معتبری تهیه کرده اید می توانید این اجازه را به آن بدهید. اما اگر اطلاعی از منبع دریافت آن ندارید یا به منبع دانلود اپلیکیشن مشکوک هستید نباید این اجازه را به آسانی در اختیارشان قرار دهید.

8. ازامنیت ایمیل خود مطمئن شوید

برای پیشگیری از هک شدن اینستاگرام خود، از دادن رمز عبور ایمیل به افراد دیگر جدا خودداری کنید. اگر کسی رمز عبور ایمیل شما را در اختیار داشته باشد، به راحتی می تواند وارد حساب کاربری شما در اینستاگرام شود. اگر تا به حال رمز خود را به فرد دیگری داده اید سریعاً اقدام به تعویض آن کنید.

9-از لینک های کوتاه مشکوک دوری کنید

برای جلوگیری از هک شدن اینستاگرام بهتر است که تا حد ممکن از لمس لینک های کوتاهی که در صفحات مختلف می بیند و برای شما مشکوک هستند دوری کنید. یا اینکه از اپلیکیشن­های چک کننده URL استفاده کنید

10- هک شدن اینستاگرام با استفاده از ریست پسورد

اگر از اینستاگرام خود ایمیلی مبنی بر ریست پسورد دریافت کردید اما خودتان از قبل این درخواست را ارائه نداده بودید، حتماً با پشتیبانی اینستاگرام خود تماس بگیرید. برای تماس با اینستاگرام لازم است که روی آیکون سه نقطه در اپلیکیشن اینستاگرام کلیک کرده و دکمه report a problem را فشار دهید. سپس گزینه spam یا abuse را انتخاب کنید.

اقدامات زمان هک شدن اکانت اینستاگرام

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با شماره تلفن

بازیابی اینستاگرام هک شده با ایمیل

برگرداندن اکانت اینستاگرام از طریق فیسبوک

بازیابی اکانت اینستاگرام از طریق پشتیبانی

برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با شماره تلفن به روش زیر عمل کنید
1. به حساب خود لاگین کنید.
2. از طریق لمس دکمه منو وارد بخش settings اینستاگرام شوید.
3. گزینه security و سپس password را انتخاب نمایید.
4. ایمیلی از طرف اینستاگرام برای شما ارسال می گردد.
5. ایمیل ارسالی را باز کنید و دکمه reset password را لمس کنید.
6. پسورد جدید را وارد کنید و دکمه submit را بزنید.

· اگر امکان وارد شدن به حساب خودرا ندارید:
شبیه به زمانی که پسوردتان را جهت لاگین به اینستاگرام فراموش کرده اید لازم است آن را بازیابی کنید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام با ایمیل

1- به آدرس ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیل ارسالی از اینستاگرام تحت عنوان Email Changed on Instagram را باز نمایید. این ایمیل به شما اعلام می کند آدرس ایمیل اکانت شما به یک آدرس ایمیل دیگر تغییر کرده است.

2- روی لینک secure your account here کلیک کنید.

3- در این مرحله پیغامی ظاهر می شود و اعلام می کند شما نیاز دارید هویت خود را تایید کنید. با انتخاب گزینه Send Secrity Code کد امنیتی به شماره تلفنی که با آن اکانت خود را ساخته اید ارسال می گردد.

4- اکنون در پنجره باز شده کد امنیتی پیامک شده را وارد و گزینه Submit را لمس نمایید.

اینستاگرام به منظور شناسایی فعالیت های غیر معمول روی اکانت، اطلاعات اکانتتان را نمایش می دهد و از شما می خواهد در صورت نیاز اکانت خود را ایمن کنید. اگر آدرس ایمیل و یا سایر اطلاعات اکانت شما تغییر کرده است گزینه اول را انتخاب نمایید.

5- No, Secure My Account: نه، اکانت من را ایمن کنید.

6- Yes, It’s Correct: بله درسته، من آدرس ایمیل را تغییر داده ام.

7- در صفحه بعد یک پسورد جدید برای اکانت اینستاگرام خود وارد کرده و روی گزینه submit ضربه بزنید.

8- اکنون با لمس گزینه Review Profile به اکانت خود وارد شده و صحت اطلاعات اکانت خود را بررسی نمایید.

بازیابی اکانت هک شده اینستاگرا با استفاده از فیس بوک

شرط استفاده از این روش این است که اکانتتان به فیس بوک اتصال داشته باشد پس لازم است اکانت خود را از قبل به اکانت فیس بوک خود متصل کرده باشید.

1- در صفحه لاگین اینستاگرام گزینه Log in with Facebook را انتخاب نمایید.

2- در صفحه نمایش داده شده اطلاعات ورود به اکانت فیسبوک خود را نظیر آدرس ایمیل و پسورد وارد کرده و گزینه login را لمس نمایید.

3- در ادامه برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام روی گزینه continue یا ادامه ضربه بزنید.

4- حالا مستقیما وارد پیج اینستاگرامتان خواهید شد و می توانید رمز جدیدی برای اکانت خود تعریف نمایید

4-برگرداندن اکانت اینستاگرام از طریق پشتیبانی

آخرین راه برای بازیابی اکانت هک شده اینستاگرام پشتیانی اینستاگرام است که می توان از طریق آن اکانت اینستاگرام خود را برگرداند. برای انجام این کار لازم است یک گزارش از اکانت خود ایجاد کنید و اسناد تایید هویت را ارائه دهید تا اکانت هک شده شما بازیابی شود.

در صفحه لاگین اینستاگرام گزینه Get help signing in را انتخاب نمایید.

در صفحه بعد از شما می خواهد نام کاربری، ایمیل و یا شماره تلفنی جهت اتصال به اکانت خود وارد نمایید. از آنجا که قرار است به بخش پشتیبانی اینستاگرام بروید گزینه Next را انتخاب کنید .

در مرحله بعد گزینه Need more help را انتخاب نمایید.

در صفحه SUBMIT REQUSET اعلام می کند اگر نمی توانید به حساب خود لاگین کنید درخواست پشتیبانی ارسال کنید

اگر آدرس ایمیلی که با آن اکانت مورد نظر را ساخته اید را به خاطر دارید در قسمت signed up Email وارد و تیک گزینه same as signup email را بزنید.

اگر به ایمیلتان دسترسی ندارید در قسمت preferred email آدرس یک ایمیل که در حال حاضر به آن دسترسی دارید را وارد نمایید.

در قسمت پایین مشخص نمایید:

اکانت شما تجاری بوده است. برای اکانت های تجاری ممکن است اطلاعات دیگری درخواست شود. البته باید اطمینان حاصل کنید که از طریق آدرس رسمی شرکت ایمیل ارسال می کنید.

اکانت شما شخصی و دارای پست هایی از شماست.

اکانت شما شخصی و بدون عکس هایی از خودتان است.8-

8-در این بخش مشخص نمایید.

ایمیل ثبت شده این اکانت را فراموش کرده اید.

به ایمیل این اکانت دسترسی ندارید.

اکانت شما هک شده است.

موارد دیگر

9-در کادر پایین صفحه در صورتی که نیاز به توضیحات بیشتر داشتید متن توضیحات خود را به انگلیسی وارد نمایید.

10-در نهایت به منظور ارسال درخواست به پشتیبانی اینستاگرام روی گزینه sumbit request ضربه بزنید.

11-بعد از ارسال درخواست باید منتظر ایمیلی از سوی اینستاگرام باشید. پس از دریافت ایمیل از اینستاگرام آن را باز کنید و روی لینک ظاهر شده برای امنیت اکانت خود ضربه بزنید.

12-سپس رمز جدیدی برای اکانت اینستاگرام خود وارد کنید. در اکثر مواقع اینستاگرام یک کد برای شما ارسال می کند و درخواست می کند یک عکس از خودتان در حالی که کد دست نوشته اینستاگرام را در دست دارید ارسال کنید. نام دستگاه تلفن خود، آدرس ایمیل و شماره تلفنی که از طریق آن اکانت خود را ایجاد کرده اید را در پایین صفحه بنویسید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید