پیام های هنرمندان بعد از شهادت سردار سلیمانی

پس از شهادت سردار سلیمانی جمعی از هنرمان در صفحات اینستاگرام خود پیام هایی برای شهادت سردار سلیمانی منتشر کردند که گویا توسط اینستاگرام پاک شده است.

ابراهیم حاتمی کیا کارگردان سینما نیز در پیامی نوشت: «بارها با عطش او را در آغوش کشیدم و وقت جدایی خودم را تشنه تر دیدم. راستی چه خلعتی جز شهادت برای او زیبنده بود، ولی از محضر شهدا اجازه می خواهم بگویم، حاج قاسم سلیمانی نامی است که هر پیشوند و پسوندی در کنار نامش اضافه جلوه می کند. حاج قاسم سلیمانی یعنی همه این القاب. »

ابراهیم حاتمی کیا با انتشار پستی در صفحه ی اینستاگرامش نوشت: خداحافظ سردار.

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

مسعود ده نمکی در صفحه ی اینستاگرامش نوشت : «وقتی شادی سگ ها و کفتار ها را دیدی بدان یک شیر مرده است»

مسعود ده نمکی, سردار سلیمانی

پست اینستاگرام مسعود ده نمکی

مجید مجیدی دیگر کارگردانی است که در پیامی عنوان کرد: «به راستی در این وانفسا زیبنده ترین لباسی که بر تن ایشان می توانست مزین شود و قامت بگیرد، لباس زیبای شهادت بود... بدون شک خون مطهر ایشان پایمال نمی شود و از برکت این عروج، فانوس پرفروغی روشن می شود که تاثیر چشمگیری خواهد داشت بر قدرت یافتن و شکوفایی ایران اسلامی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

محمدحسین مهدویان، کارگردان فیلم «ماجرای نیمروز» نیز نوشت: «در عالم رازی هست که جز با بهای خون فاش نمی شود.»

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

مریلا زارعی بازیگر فیلم بادیگارد هم نوشت: شهادت سردار رشید حاج قاسم سلیمانی مصادف با سحرگاه جمعه در ایام تولد حضرت زینب و در آستانه ایام فاطمیه بار دیگر به ما مردم روزمره نشان داد که شهادت، پاداش خداوند به او پس از یک عمر مجاهدت خستگی ناپذیر در این دنیا بود و همنشینی با برادران شهیدش و اولیا الهی در سرای باقی برای او قطعاً گواراتر. رنجِ فقدانِ این مرد بزرگ آوردگاهی است که ما را با هر غیر حقی بیگانه خواهد کرد.» هنرمندان دیگری نیز با انتشار مطالبی در شبکه های اجتماعی به این موضوع واکنش نشان دادند و شهادت این پاسدار اسلم را تسلیت و تبریک گفتند. هر چند که اینستاگرام، باز هم در اقدامی خلاف آزادی بیان، اقدام به حذف بسیاری از پست ها با هشتگ قاسم سلیمانی نمود و مطالب بسیاری از مردم توسط اینستاگرام سانسور شد.

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

لیلا اوتادی نوشت: « جهان تسلیت, مرد سیاسی محبوب دلها که به جای حرف در میادین جنگ عمل می کرد.در زندگی پر افتخار شما همین بس که چهره ی سیاه داعش را از جهان پاک کردی، بخواب سردار که خسته بودی در پروازت هرکسی دست داشت روحش نا آرام و لعن و نفرین تمام مردم خاورمیانه و جهان به دنبالش»

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

بهنوش بختیاری بازیگر آثار کمدی هم ضمن انتشار دو پست در صفحه اینستاگرام نوشت «اسمتون منو یاد انصاف و عدالت و شجاعت می انداخت... روحت شاد بزرگمرد دوران.» نیوشا ضیغمی هم ضمن انتشار تصویری از حاج قاسم سلیمانی نوشت «چقدر تنهاتر شدیم حاج قاسم، بزرگ مرد، شهادتت مبارک.» اما شاید متفاوت ترین واکنش به این اتفاق مربوط به سعید روستایی کارگردان «ابد و یک روز» و «متری شیش و نیم» باشد که با انتشار تصویری از ایران که دور تا دور آن پایگاه های نظامی آمریکا قرار دارد، به طعنه نوشت: «ایران جنگ می خواهد! ببینید چطور کشورشون رو نزدیک پایگاه های نظامی ما قرار دادند.»

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

رضا صادقی نوشت : این چه شوری ست که در دور قمر می بینم، همه آفاق پر از فتنه و شر می بینم. نامردی همیشه شرم آورده، ترور همیشه شرم آوره. روحتون شاد مرد بزرگ، تسلیت.

سردار قاسم سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی

امیرحسین شفیعی: داداش بزرگه ، قدیما تو هر خونه یه داداش بزرگه بود ، جورکش ریز و درشت اهل خونه ؛ عصای دست پدر ، کمک دست مادر ، برای خواهر سنگ صبور ، بالا خواه برادر کوچیکه ، تو وقت نداری ته جیبشو می تکوند برای سفره خالی ، تو وقت غم و غصه مرحمی بود برای اهل خونه .

کسی چپ به اون خونه و اهالیش نگاه می کرد حسابش با داداش بزرگه بود . حالا داداش بزرگه رو از پشت خنجر زدند ، یه پرچم سیاه سر در خونه آویزونه ، به پهنای صورت اشک می ریزه آبجی کوچیکه ، اون یکی داداشه دستش و گذاشته رو صورتش و هق هق عین زنا گریه می کنه ..

آره داداش بزرگه یه ملت رفته ، همون که چشم و امیدمون بود ، همون که تا صدای کسی رو سر خونمون بود با اون قد رشید تو درگاه در بود ، همون که از ترسش دزدا چهار تا محل اون ورتر آمد و شد می کردند .

حالا این خونه بی داداش شده ... به روضه خون بگید برای اهل خونه روضه عباس بخونه ..

سردار قاسم سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی

نعیمه نظام دوست: از صبح که این خبر منتشر شد آرزوم کردم که این خبر دروغ باشه، گفتم بارها از این خبرها پخش کردن که دلمون رو بلرزونن، ولی الان که دیدم عکس بزرگمرد ایران رو همه جا زدن ناخداگاه اشک ریختم، بین همه این اتفاقات تلخ، همیشه وقتی از امنیت ایران حرف می شد، میگفتم خیالتون راحت باشه سردار سلیمانی رو داریم، بدون تنها کسی بودی بعد از پدرم،

سردار قاسم سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید