به گزارش ایلنا، محمدحسین صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با اشاره به بیماری وبا تعدادی از مردم ثلاث باباجانی، اظهار داشت: براساس گزارش واصل شده، در یک هفته گذشته حدود ۳۰۰ نفر از مردم این شهرستان با علائم تهوع، اسهال و استفراغ به مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند.

وی از ورود دستگاه قضایی استان به این موضوع خبر داد و افزود: با توجه به تعداد زیاد مراجعان موضوع از منظر حفظ حقوق عمومی و صیانت از سلامت و بهداشت جامعه با نظارت دادسرای عمومی و انقلاب مرکز کرمانشاه و پیگیری های دادستان شهرستان ثلاث باباجانی در دستور کار قرار گرفت.

وبا در کرمانشاه

صادقی دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با بیان اینکه کارگروه شورای سلامت شهرستان تشکیل جلسه داده و وضعیت را به صورت مستمر پایش می‌نماید، افزود: اکنون اوضاع بهداشتی در منطقه کاملاً تحت کنترل است و تعداد موارد مراجعه بیماری وبا به مرکز درمانی با علائم پیش‌ گفته روندی کاهشی دارد.

شیوع بیماری وبا در کرمانشاه

وی همچنین با اشاره به اینکه مراجعان بیماری وبا به مرکز درمانی شهرستان ثلاث به صورت سرپایی مداوا شده‌اند، گفت: مواردی از بستری یا لزوم اعزام بیمار به سایر مراکز درمانی به علت شدت علایم گزارش نشده است.

صادقی با تاکید بر اینکه وضعیت مشابه در سایر شهرهای اورامانات مشاهده نشده، یادآور شد: ضمن انجام آزمایش‌های باکتریایی نمونه‌های تهیه شده برای بررسی احتمال آلودگی ویروسی نیز به آزمایشگاه غدد و گوارش تهران ارسال شده است.

وی تصریح کرد: علاوه براین، نمونه‌گیری از آب خام چشمه میرهومر، آب مصرفی آبیاری سبزیجات انجام شده و مخزن اصلی آب شهر و خطوط انتقال آب نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه با اشاره به سفر مدیرکل بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت به منطقه به منظور بررسی دقیق‌تر موضوع، افزود: کارشناسان معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و متخصصان بیماری‌های عفونی در منطقه حضور دارند.رعایت بهداشت فردی بخصوص نسبت به اطفال، سالمندان و بیماران بیش از پیش مورد تاکید کارشناسان بهداشتی است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید