واکنش هنرمندان به وصل شدن اینترنت کشور

بالاخره بعدازآنکه یک هفته اینترنت قطع بود تا اغتشاشات خیابانی در اعتراض به گرانی بنزین ، فروکش کند؛ ساعاتی پیش اینترنت خانگی تهرانی ها نیز مانند اینترنت خانگی دیگر استان های کشور وصل و برقرار شد. بلافاصله بعدازاین اتفاق بسیاری از بازیگران سینما و تلویزیون و همچنین سلبریتی ها به وصل اینترنت و اینستاگرام واکنش نشان داده و نوشتند. فریبا نادری بازیگر نقش پری سیما در سریال ستایش ، نیز در واکنش به پیام نرگس محمدی ، نوشت: همیشه وصل بمانی.

میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون با انتشار تصویری از پیام توییتری خود در اینستاگرامش نوشت: سلام دوستان، کره شمالی خوش گذشت؟

میترا حجار

شیلا خداداد و همسرش در صفحه اینستاگرام مشترکشان نوشتند: الآن ما باید تشکر کنیم بابت وصل اینترنت؟! خوب شد به آلودگی آب اعتراض نکردیم، یکهو صبح بیدار می شدیم می دیدیم به مدت یک هفته آب قطعه از تشنگی قرارِ بمیریم! واقعاً نمی دونم خنده دارِ یا گریه دار.

شیلا خداداد

امیرمهدی ژوله بازیگر و فیلم نامه نویس، با انتشار کاریکاتوری از بزرگمهر حسین پور، نوشت: هیس، ایرانی ها فریاد نمی زنند!

امیرمهدی ژوله

شبنم فرشادجو بازیگر نقش مهرالنساء در سریال تلویزیونی «بانوی عمارت»، عکس نوشتی منتشر کرد که در آن آمده است: چه جوری از مسئله ی "بنزین" گرون شد رسیدیم به "اینترنت" وصل می شه یا نه؟!

شبنم فرشادجو

مهدی یراحی – خواننده پاپ و محبوب کشورمان – با انتشار عکسی که مربوط به اعتراضات ایران نیست در اینستاگرام خود نوشت:

فارغ از درست یا غلط بودنِ طرح افزایش سه برابرى نرخ بنزین (که اظهارنظر دقیق در مورد آن نیاز به کارشناس و کارشناسى دارد) باید در مورد روش اعلام این خبر در رسانه و بازتابش در میان اقشار مختلف جامعه و در ادامه نوع برخورد مسئولین با واکنش مردم دقیق و عمیق شد.

درد بزرگ نادیده انگاشتن و کم لطفی به عواطف ملتى است که جنگ، تحریم، اختلاس، فقر، محرومیت، زلزله، سیل و... را با این امید تحمل کرده که حداقل به وحدت، اعتماد و گفتمانى ملى برسد! نه اینکه خبرى با این میزان حساسیت ساعت ١٢:٠٠ شبِ جمعه ای انتشار یابد که بناست به شنبه ای برفى منتهى گردد تا درنتیجه مردم حس کنند که دور خورده اند و اجازه انتقاد و اعتراض به این طرح را ندارند! این مسئله در روزهای بعد هم با سانسور و محدودیت در دسترسی به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی همراه شود و علاوه بر سلب حق طبیعی افراد در استفاده روزمره از این ابزار، امکان نقد، بررسی یا اعتراض به طرح مذکور در این فضا هم از بین برود.

مسئولیت به هرج ومرج کشیده شدنِ اعتراضاتِ ناشى از خبر افزایش نرخ بنزین متوجه کسانى است که بدون در نظر گرفتن شرایط سخت معیشت مردم و بدونِ اعتنا به نظر نمایندگان اقشار جامعه، احساسات و عواطف ملتى را جریحه دار کردند و درنهایت مانع از به وجود آمدنِ بسترى براى تمرینِ اعتراضاتِ مدنی در جامعه شدند.

با نهایت تأثر و همدردى به خانواده های جان باختگان هفته گذشته تسلیت عرض می نمایم.

مهدی یراحی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید