کرونا یا کووید 19 این روزها نقل تمام مجالس و محافل شده البته با مزه ای تلخ! همه ی خانواده ها پس از خرید روزمره از جمله نان، سبزی، گوشت و غیره به دنبال راهی برای ضدعفونی و از بین بردن ویروس کرونا هستند. تانما در این مطلب به این مسأله پرداخته است که آیا عمر ویروس کرونا با فریز کردن یا انجماد کم می شود؟

دوام ویروس کرونا با فریز کردن

با توجه به مطالعات انجام شده بر روی ویروس های کرونا، می توان گفت که این خانواده از ویروس ها در حالت منجمد بسیار پایدار هستند و حتی در دمای منفی ۲۰ درجه سانتیگراد تا دو سال باقی می مانند. به عبارت دیگر، می توان گفت این ویروس ها سرمادوست هستند.

همچنین شواهد نشان می دهد که قرار گرفتن در دمای ۵۶ درجه سانتیگراد به مدت بیش از ۳۰ دقیقه، باعث کاهش قابل توجه ویروس می شود. بنابراین برای کاهش تعداد ویروس به گونه ای که دیگر قابل تشخیص نباشد، باید بیش از ۳۰ دقیقه در دمای ۶۰ درجه سانتیگراد باقی بماند.

مطالعه دیگری نشان می دهد که پس از قرار گرفتن ویروس سارس (از خانواده ویروس های کرونا) به مدت ۹۰، ۶۰ و ۳۰ دقیقه، به ترتیب در دمای ۵۶ درجه سانتی گراد، ۶۷ درجه سانتیگراد و ۷۵ درجه، قدرت عفونت زایی آن کاهش می یابد.

کرونا سرمادوست است!

با توجه به یافته ها و مطالعات بر روی خانواده ویروس کرونا به نظر می رسد توانایی بقای این گروه از ویروس ها در نمونه های انسانی و محیط، نسبتاً زیاد است. بنابراین این ویروس ها سرمادوست بوده و استراتژی نگهداری مواد در دمای پایین نظیر (انجماد) فریزر کردن نمی تواند باعث از بین رفتن این ویروس شود.

به عبارتی ماندگاری ویروس جدید کروناویروس روی سطوح جامد از 2 ساعت تا چند روز فعالیت ویروس در دمای 40 درجه و نور آفتاب مستقیم بسیار کم و در محیط های خنک در واقع بیشتر است.

در نتیجه کووید 19 در برابر یخ زدگی مقاوم است، اگر مواد غذایی را یخ زده و فریز کنیم این ویروس ازبین نمی رود، کرونا ویروس جدید با گرم کردن و دمای بالای 70 درجه کاملا از بین می رود.

فریز کردن نان و گوشت برای از بین بردن کرونا

عمر و دوام ویروس کرونا با فریز کردن

تانما در ادامه به تأثیر فریز کردن نان و گوشت برای از بین بردن ویروس کرونا پرداخته است؛

فریز کردن نان

نگهداری نان در فریزر نه تنها منجر به از بین رفتن ویروس کرونا نمی شود، بلکه منجر به پایداری احتمالی آن خواهد شد. هرچند که حرارت دادن نان قبل از مصرف می تواند منجر به از بین رفتن آلودگی احتمالی شود.

فریز کردن گوشت

ویروس کرونا در گوشت حیوان بیمار و با گوشت حیوان سالم آلوده شده با ویروس، پس از پخت در دمای بالای ۷۰ درجه سانتیگراد و بالاتر از بین می رود و دیگر خطر بیماری زایی ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید