" وین "

 

اغلب آن را "شهر موسیقی " می خوانند چرا که وین نقش بسزایی در تاریخ موسیقی اروپا داشته است. وین شهریست که با تاریخ ، معماری ، موسیقی ، هنر و زیبایی های دیگر پر شده است. اگر فرصت زیادی برای گشتن در این شهر زیبا را ندارید ، ما به شما می گوییم چطور وین را در سه روز بگردید.

روز اول : بازدید از مرکز تاریخی و شهربازی وین

اگر در هتلی اقامت دارید که صبحانه سرو نمی شود می توانید صبحانه ای وینی و خوشمزه در مرکز تاریخی این شهر میل کنید. کافه فرانسوی Le Bol می تواند گزینه خوبی برای صبحانه شما باشد.

بازدید از کلیسای جامع سن استفان ، ستون طاعون و کلیسای سن پیتر

با کمی فاصله از کافه Le Bol ، به اولین جاذبه این شهر می رسید. کلیسای جامع سن استفان (St.Stephan’s cathedral) که به آن استفانزدوم (Stephansdom) نیز گفته می شود. اگر می خواهید از مقبره های زیرزمینی این کلیسا دیدن کنید بهتر است با یک تور همرا باشید اما در غیر اینصورت خودتان می توانید از این کلیسای جامع و برج بلند آن دیدن کنید.

 

 

با فاصله چند دقیقه از این کلیسا به جاذبه دیگر شهر می رسید. ستون طاعون ( Column of Plague ) که در سال 1679 به دلیل پایان یافتن دوره سخت طاعون ساخته شد.

 

بازدید این بنای تاریخی و دیدنی خیلی وقت نمی برد ، پس از آن با چند قدم پیاده روی دیگر به کلیسای سن پیتر می رسید.هرچند این کلیسا به اندازه کلیسای جامعی که پیش تر دیدید بزرگ نیست اما نمونه بسیار زیبا و خوبی از کلیساهای سبک باروک در این شهر است. در این کلیسا گاهی کنسرت های موسیقی کلاسیک نیز برگزار می شود.

 

 

اگر گرسنه هستید می توانید در یکی از کافه های این منطقه یک ناهار اتریشی خوشمزه بخورید. رستوران Hopferi می تواند گزینه خوبی برای ناهار باشد.

در ادامه روز : بازدید از کاخ سلطنتی و تالار شهر

هافبرگ ، که در گذشته کاخ سلطنتی شهر بوده است ، امروزه سه موزه دارد ، آپارتمان های سلطنتی ، مجموعه نقره و موزه سیسی ، که از همه آنها می توان با یک بلیت بازدید کرد.

 

 

پس از اینکه از موزه های هافبرگ دیدن کردید مسیرتان را به سمت سالن جواهرات سلطنتی ادامه دهید ، این موزه نه تنها یکی از بهترین موزه های شهر است بلکه بزرگترین زمردهای جهان را نیز میتوانید در این موزه بیابید. بازدید از این موزه نیاز به بلیت جداگانه دارد.

 

با فاصله 10 دقیقه از موزه جواهرات به ساختمان پارلمان اتریش می رسید که نمونه ای زیبا از معماری یونانی است. اینجا از قرن 19 محل نشست های مجلس اتریش بوده است. پس از ساختمان مجلس به راتائوس می رسید ، راتائوس (Rathaus) به زبان آلمانی به تالار شهر گفته می شود. این ساختمان هنگام غروب بسیار زیبا و جذاب خواهد شد.

 

 

عصر : شهربازی وین ( Vienna Prater )

از ایستگاه راتائوس (Rathaus ) می توانید سوار مترو شده و در ایستگاه Praterstern پیاده شوید. تقریبا 18 دقیقه در راه هستید اما ارزش این را دارد تا شب خود را در شهربازی وین سپری کنید. سفر شما به وین بدون اینکه سوار چرخ و فلک عظیم این پارک شوید تکمیل نخواهد شد. همچنین می توانید یک شام رومانتیک نیز در رستوران های این پارک میل کنید و پس از تفریح در این پارک به هتل خود بازگردید تا برای گشت فردا نیز انرژی کافی داشته باشید.

 

 

روز دوم : موزه ها و بازار غذا

صبح : بازدید از موزه های مشهور

اگر علاقه مند به موزه گردی هستید ، مشهورترین موزه های شهر دو موزه هستند که مربوط به قرن 19 می شوند اما بازدید از هر دو موزه در یک روز امکان پذیر نخواهد بود بنابراین شما باید بین این دو ، یکی را برای بازدید انتخاب کنید. Naturhistorisches  ، موزه تاریخ طبیعت این شهر است که در آن مجموعه ای که قدمت آن به 250 هزار سال پیش باز می گردد و اسکلتی از دایناسورها قرار گرفته است ، Kunsthistorisches ، موزه هنر شهر وین است که در آن می توانید مجموعه ای خارق العاده از آثار هنری و تاریخی این شهر را ببینید.

 

 

پس از بازدید از هر یک از این دو موزه با فاصله چند دقیقه می توانید به بورگارتن (Burggarten) بروید ، باغی زیبا که در آن یک خانه پروانه نیز وجود دارد و مجسمه ای از موتزارت در میان آن قرار گرفته که در سال 1896 ساخته شده است.

 

 

از این باغ با فاصله 5 دقیقه ای به خانه اوپرای وین می رسید. اگر دوست دارید از کنسرت ها و اوپراهایی که در این سالن برگزار می شود لذت ببرید ، دیرتر هنگام غروب به اینجا بازگردید ، در غیر این صورت می توانید از ظاهر و ساختار آن دیدن کرده و به مقصد بعدیتان روانه شوید.

 

در نزدیکی این منطقه کافه معروب موتزارت قراردارد که یک کافه کلاسیک مربوط به سال 1929 است. می توانید در این کافه کمی استراحت کنید.

 

ظهر : کلیسای سن چارلز و کاخ بلورده

یکی دیگر از شاهکارهای باروک در وین ، کلیسای سن چارلز است که با فاصله 10 دقیقه از کافه موتزارت قرار گرفته است و یکی از مکان هاییست که باید در لیست جاهایی که می خواهید در وین ببینید قرار دهید. با استفاده از بلیتی که تهیه می کنید می توانید به بام این کلیسا نیز بروید پس مراقب بلیتتان باشید. عصرها در اینجا نیز کنسرت های متنوعی برگزار می شود که اگر فرصت داشتید و علاقه مند بودید تماشای آن نیز خالی از لطف نخواهد بود.

 

مقصد بعدی بازدید از کاخ بلورده است. در این مسیر می توانید مجسمه یادبود جنگ شوروی که به احترام سربازانی که در نبرد وین در جنگ جهانی دوم شهید شده اند ساخته شده است را نیز ببینید.

 

ادامه روز را می توانید با گشتن در کاخ بلورده سپری کنید ، کاخی که در گذشته اقامتگاه تابستانی شاهزاده یوجین بوده است و امروزه نیز یک نمایشگاه دائمی از نقاشی های گوستاو کلیمت و چندین نمایشگاه موقتی از آثار هنری دیگر است.

 

 

عصر : پرسه زدن در بازار وین

عصر روز دوم خود را می توانید در بازار زیبا و دیدنی وین به نام Naschmarket سپری کنید. اینجا بازاری است که به غذا و محصولات مربوط به آن اختصاص یافته و از قرن 16 در همینجا برقرار بوده است و امروزه نیز به مکانی برای پرسه زدن محلی ها  و همچنین گردشگران تبدیل شده است.

 

روز سوم : کاخ ها و خرید

تا به اینجای کار بیشتر گردش در شهر وین به آثار هنری ، معماری ، موسیقی و تاریخ این شهر اختصاص یافته است. در ادامه نیز در روز آخر می توانید با بازدید از کاخ ها این روال را تکمیل کنید.

صبح : کاخ Schönbrunn

این کاخ زیبا و بزرگ دارای 1400 اتاق است که در گذشته اقامتگاه تابستانی خانواده سلطنتی بوده است. امروزه فقط 40 اتاق از این کاخ برای بازدید عموم باز است. کل روزتان را به بازدید از این کاخ اختصاص دهید چرا که بسیار وسیع و تو در تو است و تمام وقت شما را خواهد گرفت ، بخصوص باغ زیبا و موزه های آن.

برای غذاخوردن نیز می توانید به رستوران های موجود در محوطه این کاخ مراجعه کنید.

 

 

ظهر : خرید در خیابان Mariahilfer Strasse

همانطور که می دانید ، اروپا خیلی مقصد اقتصادی نیست بنابراین باید مراقب بودجه ای که با خود می برید باشید. بنابراین شاید بهتر باشد خرید سوغاتی و هدیه را به روز آخر موکول کنید و از این خیابان مشهور شهر آخر از همه دیدن کنید.

خیابان Mariahilfer Strasse بعنوان طولانی ترین و سرزنده ترین خیابان شهر شناخته شده است بنابراین مدت زمان طولانی را می توانید در این منطقه سپری کنید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید