ممکن است شما هم کلمه میکرودرم ابریژن را شنیده باشید. این کلمه برای گوشهای ما قطعاً ناشناس است اما باید بدانید که یک روش مناسب برای پاکسازی صورت به شمار می رود که درمان غیر تهاجمی است و به عنوان سریع ترین و بدون درد ترین روش ها شناخته می شود .

میکرودرم چیست؟

پاکسازی پوست با میکرودرم در واقع یک تکنیک لایه برداری غیر جراحی است که در عرض ۶ تا ۱۰ جلسه می توان نتیجه آن را دید . در این روش خارجی ترین لایه پوست را که حاوی سلول های پوست مرده است به صورت مکانیکی بر می دارند و سپس دستگاه می مکد. حاصل این کار پوستی صاف و نرم خواهد بود . جالب است بدانید که اگر میکرودرم ابریژن به صورت اصولی و درست انجام شود در نهایت پاکسازی پوست شما را به همراه خواهد داشت که نتیجه آن ظاهری جوان شاداب و شفاف است .

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن

برای میکرودرم از دستگاه خاص استفاده می شود که نوعی کریستال بسیار ظریف از جنس اکسید آلومینیوم است که با فشار تنظیم شده و با سطح پوست در تماس قرار می گیرد و خراش بسیار سطحی در لایه های فوقانی پوست ایجاد می کند. در ضمن در مکشی که بر روی پوست انجام می شود سبب جمع شدن کریستال ها از پوست شده و همچنین بهتر شدن جریان خون را در منطقه به دنبال خواهد داشت که می تواند سبب فعال شدنسلول های کلاژن پوستی باشد .

کاربردهای میکرودرم

کاربرد میکرودرم بسیار زیاد است. از جمله کاربردهای میکرودرم می توان به از بین بردن چروک های سطحی و کاهش عمق چروک های عمیق اشاره کرد. البته جوانسازی و تحریک کلاژن سازی نیز از جمله مهمترین خواص میکرودرم شناخته می شود . روشن کردن رنگ پوست ، بهبود لکه های پوستی ، افزایش شفافیت و لطافت پوست ، از بین بردن جوش های سرسیاه با افزایش جذب کرم ها و داروهای موضعی تا ۱۰ برابر از دیگر مزایای پاکسازی پوست با میکرودرم است. لازم است بدانید که شما می توانید درمان اسکار یعنی جاهای زخم ، جوش ها و بریدگی را در کنار این درمان ها با میکرودرم انجام دهید .

پاکسازی پوست

پاکسازی پوست

روش انجام میکرودرم

به طور کلی زمانی که خارجی ترین لایه پوست شما با دستگاه میکرودرم ابریژن حذف می شود بدن شما وحشت می کند و این اتفاق را به عنوان آسیب برای پوست تحلیل می کند. بنابراین به تکاپو می افتد تا بتواند پوست سلول های تازه و سالم را جایگزین سلول های از دست رفته کند. دستگاه های میکرودرم ابریژن بسیار گران هستند چرا که برای ساییدن پوست از کریستال یا الماس استفاده می کنند . دستگاه میکرودرم دارای کمپرسور است که از طریق قلم نوری هوا را به داخل دستگاه می کشد . این قلم نوری ممکن است از جنس فولاد ضد زنگ باشد. زمانی که قلم با پوست شما تماس پیدا می کند خلاء ایجاد می شود. بر روی سطح پوست شما کریستالهای اکسید آلومینیوم می ریزد و این کریستال ها سلول های مرده پوست را برمی دارند.

کاربرد پاکسازی پوست با میکرودرم

کاربرد پاکسازی پوست با میکرودرم

جالب است بدانید که اکسید آلومینیوم از نظر سختی رتبه دومین سنگ معدنی سخت دنیا را به خود اختصاص داده است. مطالعات نشان داده است که دستگاه های میکرودرم ابریژن کریستالی می توانند مضراتی را برای افراد به دنبال داشته باشند چرا که فرد ممکن است این کریستال ها را استشمام کند یا در اثر برخورد کریستال ها با چشم، چشم خراشیده شود به همین دلیل در اثر کلینیک ها به هنگام انجام این روش درمانی چشم بیمار را با عینک پوشانده و از آن محافظت می کند .

معایب پاکسازی پوست با میکرودرم

برای روش های متفاوت، کاربردها و مزایای عنوان می شود برای میکرودرم ابریژن نیز مزایا و معایبی ذکر شده است. برای میکرودرم معایبی نیز عنوان شده است. از جمله معایب پاکسازی پوست با میکرودرم ابریژن می توان به این اشاره کرد که در برخی از کلینیکها این روش توسط افراد نه چندان حرفه ای صورت می شود که می تواند در نهایت دچار خطا های فردی شده و موجب آسیب رسیدن به پوست شما گردد .

میکرودرم

میکرودرم

خطراتی که برای این دستگاه عنوان شده بسیار کم هستند اگر دچار هرگونه بیماری پوستی هستید و یا ممکن است شما در معرض خطر عفونت باشد ، لازم است تا این موضوع را با پزشک خود در جریان بگذارید . به طور کلی افرادی که تبخال و زگیل دارند و افرادی که در حین رادیو تراپی گردن هستند، نمی توانند از این روش اجرایی استفاده کنند البته کسانی که جراحی صورت را در دو ماه اخیر نیز انجام داده باشد از انجام این روش منع می گردند .

هزینه پاکسازی پوست با میکرودرم

برای انجام هر روشی هزینه انجام آن نیز بسیار مهم است لذا در اینجا قصد داریم در خصوص هزینه پاکسازی پوست با میکرودرم صحبت کنیم . هزینه این روش ، متفاوت است .یکی از این فاکتورها وسعت فضایی است که قرار است پاکسازی شود. پس از آن تعداد جلساتی که فرد برای پاکسازی پوست به کلینیک مراجعه می کند و نیز مطب مورد نظر نیز جزو عواملی است که در هزینه آن تاثیرگذار خواهد بود اما چیزی که باید به آن توجه شود کارنامه خوب و سابق کاری مرکز مراجعه شده به آن است .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید