شفافیت پوست برای بسیاری از افراد حائز اهمیت است . از آنجا که این روزها به فصل به عید نزدیک می شویم بیشتر افراد به دنبال پاکسازی پوست و ایجاد ظاهری جذاب تر هستند . لازم است بگوییم که پاکسازی پوست به راحتی می تواند سبب شود تا پوست شما جوان تر شده و حس بهتری را به شما منتقل کند. در پی این اتفاقات اعتماد به نفس شما نیز افزایش پیدا می کند . در این بین برای پاکسازی پوست می توان از کرم ها و یا داروهای آنتی هیستامین استفاده کرد . این داروها می تواند تاثیرات مناسبی داشته باشند اما در ادامه پاکسازی پوست با روش های طبیعی بسیار مفیدتر است . می توان گفت تنها راه پاکسازی پوست و درمان بیماری پوستی ، پیدا کردن مشکل درون بدن و حل مشکلات در مورد بیماری هاست . برخی بیماری ها نظیر بیماری های کبدی است می تواند سبب شود تا پوست شما دچار مشکل شده و سلامت و زیبایی خود را از دست بدهد .

از بین بردن آکنه در پوست

از بین بردن آکنه در پوست

درست کردن لوسیون یا ماسک پوست و مو از مواد طبیعی می تواند وقت گیر و دشوار باشد اما اثرات درمانی منحصر به فردی از خود به جا می گذارد که امتحان کردن آن ارزش دارد . قطعاً تا به امروز مواد بهداشتی طبیعی و محصولات آرایشی با منشاء گیاهی زیادی را دیده اید و یا حتی از آنها استفاده کرده اید. محصولاتی که با کمک مواد طبیعی در طبیعت تهیه می شوند تا کمترین عوارض را بر روی پوست داشته و شادابی و نشاط را برای شما به ارمغان آورند . اگرچه آماده کردن و تهیه جوشانده و ماسک پوست از این ماده طبیعی کمی وقت گیر و دشوار است اما اثرات درمانی منحصر به فرد این مواد طبیعی قابل توجه می باشد .

پاکسازی پوست با تغذیه

پاکسازی پوست با تغذیه

پوست سالم دارای چندین ویژگی می باشد. پوست سالم باید شفافیت و روشنایی کافی باید داشته باشد و منافذ باز آن در حد طبیعی و نرمال باشد . این پوست باید عاری از هرگونه ورم نظیر جوش و تاول باشد و از هیچ گونه لکی بر روی آن دیده نمی شود . البته رطوبت پوست هم نباید فراموش شود .

پاکسازی پوست با طب سنتی

برای پاکسازی پوست روش های متفاوتی وجود دارد که یکی از این روش ها پاکسازی پوست با طب سنتی است . بر اساس نظریه ای که ابن سینا ارائه داده است یکی از موارد مهم در مبحث زیبایی پوست نیکویی رنگ رخسار است . بهترین مواد غذایی که می تواند برای زیبایی پوست و خوش رنگ بودن پوست موثر باشد ، عصاره گوشت ، زرده تخم مرغ عسلی ، نخود و انجیر هستند .مصرف زرده تخم مرغ عسلی حداقل هفته ای 3 وعده در صبحانه و مصرف عصاره گوشت بره گوسفند هفته ای یک تا دو مرتبه پیشنهاد می شود . لازم به ذکر است که این مواد خون ساز هستند و می توانند کم خونی شما را برطرف کند .

روشن سازی پوست با طب سنتی

روشن سازی پوست با طب سنتی

فرمول های دیگری که برای زیبایی پوست و پاکسازی پوست ارائه می شود . گلاب یک فرمول گیاهی برای داشتن پوستی براق است . برای براقی پوست می توانید شما از شربت نبات ، گلاب و زعفران استفاده کنید . میزان نسبت شکر به گلاب باید یک به سه باشد . ابتدا این دو ماده را با هم مخلوط کرده و بر روی شعله گاز بجوشانید تا حجم آن به نصف برسد . در مرحله بعد هم زعفران را به مواد اضافه میکنیم و شعله را خاموش می کنید تا شربت سرد شود .
گیاه ختمی برای حفظ سلامت پوست و مو و درمان آکنه به طور موضعی و براق کردن موها بسیار موثر است . این گیاه دارای طبیعت معتدل و مایل به سردی می باشد که با قرار گرفتن بر روی پوست ملتهب ، خشک ، خارش دار می تواند پوسته ریزی و التهاب را بکاهد .

پاکسازی پوست با تغذیه

پاکسازی پوست با تغذیه در واقع یکی از روش های اساسی در طب سنتی به شمار می رود . در این زمینه دانشمندانی نظیر حکیم آلفت ابن سینا و حکیم رازی در کتاب خود مباحثی به عنوان زینت ارائه داده است که به حفظ سلامت پوست و مو اشاره دارد در این مقالات استفاده از زرده های تخم مرغ در وعده های متفاوت استفاده از فلفل و زعفران بسیار تکرار شده است .

پاکسازی پوست به صورت طبیعی

پاکسازی پوست به صورت طبیعی

پاکسازی پوست به صورت طبیعی

پاکسازی پوست به صورت طبیعی با استفاده از بخور و ماسک امکانپذیر است . یکی از روش های عالی که برای برطرف کردن جوش های سرسیاه استفاده می شود، بخور گیاهی گل بابونه است. برای تهیه بخور کافیست تنها ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری گیاه خشک شده گل بابونه را درون دو لیوان آب جوش ریخته و آنرا بر روی حرارت ملایم قرار دهید . سپس صورت خود را بر روی این بخار بگیرید. مراقب باشید و فاصله ایمنی را حفظ کنید تا بخار به پوست صورتتان آسیبی نرساند .درمانگران طب سنتی معتقد هستند که استفاده از گل های خیس خورده بابونه برای پاکسازی پوست بسیار موثر است .

پاکسازی پوست با ماسک شوید و بابونه

از ماسک های کارآمد و قابل توصیه برای پوست های جوشدار می توان به ماسک شوید و بابونه اشاره کرد . جهت پاکسازی پوست با ماست شوید و بابونه باید یک قاشق غذاخوری از شوید را با گل بابونه در یک لیوان آب دم کرده و بعد آن را از صافی رد کنید و روزی ۲ یا ۳ بار پوست خود را با این مایع شستشو دهید . این ماسک بیشتر برای جوش های سرسفید و سر سیاهی که هنوز عمیق و فراگیر بر روی سطح پوست پخش نشده اند، توصیه می گردد .

پاکسازی پوست با بخور

پاکسازی پوست با بخور

پاکسازی پوست با گلاب

ساده ترین و در دسترس ترین ماسک، اسپری گلاب است. پاکسازی پوست با گلاب بسیار پیشنهاد می شود چرا که گلاب منافذ باز پوستی را می بندد و از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری می کند. همچنین نمی گذارد تا پوست جوش بزند . اسپری گلاب برای درمان منافذ باز پوستی کارآمدترین روش عنوان شده است .

پاکسازی پوست با آرد گندم و سکنجبین

برای پاکسازی پوست صورت میتوان از ماسک آرد گندم و سکنجبین استفاده کرد . پاکسازی پوست با آرد گندم و سکنجبین برای پوست های چرب بسیار مناسب است . جهت تهیه این ماسک قطره قطره سکنجبین را بر روی پودر آرد گندم اضافه کنید تا حدی که به قوام ماسک برسد . این ماسک را می توان برای پوستی استفاده کرد که خیلی التهاب نداشته باشد .

پاکسازی پوست با اصلاح مزاج

یکی دیگر از روش های پاکسازی، پاکسازی پوست با اصلاح مزاج است. برای پاکسازی پوست بهترین کار سم زدایی می باشد و شما باید در این راه مزاج افراد را مد نظر قرار دهید . پاکسازی بدن از مواد زائد از شش اصل مهم طب سنتی به شمار می رود . برخی از این مواد زائد در پوست جمع کرده و منجر به لک ، خال و چروک می شوند و به همین دلیل پاکسازی بدن بسیار حائز اهمیت است . برای داشتن پوستی سالم و پاک باید به رفع این عوامل پرداخت و نباید انتظار داشت که تنها با یک بار مصرف کرم یا ماسک ها پوستی شاداب داشته باشید . از جمله راهکارهای مناسب افراد گرم مزاج با پوست های چرب و جوش دار این است که مقدار دو لیوان شیر را جوشانده و یک قاشق سرکه به آن بیافزایند و پس از بریده شدن شیر مایع باقی مانده را که حدود یک لیوان است، صبح ناشتا به مدت ۳ الی ۵ روز مصرف کرده و مقداری از آن را به صورت ماسک برای پوست استفاده کنند .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید