زبانه کشیدن آتش کینه توزی داماد و  پدر زن 

دامادی به جهت کینه توزی و انتقام جویی از پدر زن خود اتومبیل او را به آتش کشید ، این داماد با این کار قصد این را داشته است که از  پدر زن خود  که او را تهدید به جدایی دخترش از او کرده بود انتقام بگیرد و برای این کار اتومبیل پدر زن  ثروتمند خود را در مقابل رستورانش به آتش کشید . 

با افشای راز این آتش‌سوزی عمدی موضوع به کارآگاهان اداره شانزدهم پلیس آگاهی پایتخت اعلام شد. کارآگاهان در نخستین گام به سراغ راننده خودروی شاسی بلند رفتند. مرد میانسال گفت: فکر می‌کنم این اتفاق کار دامادم باشد. چون با هم اختلاف داریم. وی ادامه داد: او شاگرد رستورانم بود چند سال قبل به خواستگاری دخترم آمد.

از آنجایی که پسر خوبی بود با خودم گفتم من هم زندگی را از صفر شروع کردم و به اینجا رسیدم اگر زیر پر و بالش را بگیرم او هم آینده درخشانی خواهد داشت. به‌همین دلیل با ازدواج او و دخترم موافقت کردم.

او ادامه داد: چند ماهی از این ازدواج گذشته بود که دامادم گفت می‌خواهد خانه‌ای بخرد اما 50 میلیون تومان کم دارد. او برای خرید خانه نیاز به پول داشت و من هم به او کمک کردم. قرار بود یک ساله 50 میلیون تومان را برگرداند. اما نه تنها پول را برنگرداند بلکه به بهانه‌های مختلف از دخترم هم پول می‌گرفت.

زمانی که از این ماجرا با خبر شدم به سراغ دامادم رفتم تا پول را از او پس بگیرم اما سهراب گفت نتوانسته با پولی که به او داده‌ام خانه بخرد و پول‌ها را هم خرج کرده است. از دستش عصبانی شدم و تهدیدش کردم که اگر پول را برنگرداند مهریه دخترم را به اجرا می‌گذارم و او را به زندان می‌اندازم.

می‌خواستم با این تهدید او را تنبیه کنم اما سهراب از من کینه به دل گرفت و تصور می‌کنم که عامل این آتش‌سوزی خودش باشد.در ادامه تحقیقات، کارآگاهان با بازبینی دوربین‌های مداربسته رستوران تصویری از عامل این آتش‌سوزی به‌ دست آوردند. آنها تصویر مرد جوانی را دیدند که صورتش را با نقاب پوشانده بود.

از خودرویی پیاده شده و پس از آنکه بنزین روی خودروی مرد رستوران دار ریخت و آن را به آتش کشید از محل متواری شد.

از آنجا که چهره مرد پوشیده و شناسایی او از سوی مأموران امکان پذیر نبود، با توجه به اختلاف داماد جوان با پدرزنش، کارآگاهان به سراغ سهراب رفتند اما او با ارائه مدارکی ثابت کرد که در زمان آتش‌سوزی در کیش بوده است.

درحالی که هیچ سرنخی برای دست داشتن داماد جوان در این آتش‌سوزی وجود نداشت تحقیقات در این خصوص ادامه یافت تا اینکه مرد جوانی به پلیس مراجعه و راز این آتش‌سوزی را برملا کرد.

او گفت: می‌دانم عامل این آتش‌سوزی چه کسی است. داماد مرد رستوران دار با دادن مبلغی پول به یکی از دوستانش از او خواست تا نقشه این آتش‌سوزی را اجرا کند. شایان عامل اصلی این آتش‌سوزی است و حتی من صدای ضبط شده آنها را دارم که ماجرای آتش زدن خودرو را تعریف می‌کردند.

دستگیری عامل آتش‌سوزی

با اطلاعاتی که مرد جوان در اختیار پلیس قرار داده بود کارآگاهان به سراغ شایان رفتند. مرد جوان ابتدا منکر آتش‌سوزی شد اما وقتی در مقابل مدارک پلیسی قرار گرفت به ناچار به آتش‌سوزی عمدی اعتراف کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید