پروتز لب چیست ؟ بررسی عوارض ومعایب ومزایا

پروتز لب مزیت داشتن لب برجسته، زیبا وقلوه ای را برای افرادی که از باریکی لب های خود رنج می برند مهیا کرده واین امکان را ایجاد می کند ، بدون انجام عمل های دردناک لب های خود را به شکل دلخواه درآورید واین شیوه قادر است لب های بی رنگ وبدون حجم را پر تر وخوشرنگ تر کند .

وجود لب های حجیم وزیبا برای خانم ها یک گزینه مثبت به حساب می آید وتاثیر فوق العاده ای در زیبایی صورت خواهد داشت اگر شما جز این دسته افراد نیستید جای ناراحتی نیست چون این مشکل با پروتز لب قابل حل است پس عجله کنید وبا تانما همراه شوید تا بیشتر در این زمینه بدانید :

پروتز لب

پروتز لب

پروتز لب چیست ؟ افزایش سن سبب کاهش چربی موجود در لبها می شود وافرادی که به صورت ارثی لب های باریکی دارند با این مشکل بیشتر دست وپنجه نرم می کنند ، وشاید برخی از فرم لب های خود راضی نباشند چون لبخند زیبا به داشتن لب های زیبا وابسته است ولی با استفاده از روش پروتز لب این امکان وجود دارد که ظاهری مناسب در این زمینه دست پیدا کنید.

پروتز لب شیوه ای است که توسط بسیاری از جراحان زیبایی ارائه می شود. احتمال دارد شما برای بهبود دائمی شکل و اندازه لب هایتان، روش پروتزلب یا ایمپلنت لب را در نظر داشته باشید. برای انجام این کار نیاز است که نخست یک بی حسی موضعی به ناحیه لب ها تزریق شود.

سپس انتهای هر دو لب شکاف داده می شود تا پروتزداخل آنها قرار داده می شود.همین امر سبب می شود به مدت چندین روز بعد از عمل لب در موضع احساس بی حسی داشته باشید اما نیازی به استراحت طولانی نیست؛ بیشتر افراد بلافاصله بعد از عمل و یا دو سه روز بعد از آن به کار خود باز می گردند.

انواع پروتز لب

انواع پروتز لب به طور کلی به دودسته تقسیم می شود( 1- روش های حداقل تهاجمی که موقتی هستند ، 2- روش های دائمی دارای تاثیرات همیشگی ودائمی هستند ) در مطلب ریز در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد :

پروتز لب

پروتز لب

1- ازانواع پروتز لب که سبب حجیم سازی لب ها می شود واین مواد به پرکننده های اسید هیالورونیک اسید مشهور هستند، می توان اشاره کرد .استفاده از فرم اسید هیالورونیک که یک ماده طبیعی در بدن است که به منظور افزودن حجم و بهبود شکل و ساختار لب ها ،از این پرکننده ها استفاده می شود.

2- نوع دیگر پروتز لب، تزریق کلاژن به لب می باشد . یکی دیگر از پرکننده های پوستی که می توان برای حجم دهی و برجسته سازی لب از آن بهره برد این شیوه تزریق است . در روش تزریق کلاژن از پروتئین طبیعی کلاژن استفاده می شود . همانطور که می دانید ،کلاژن برای از بین بردن خطوط اطراف دهان و پیشانی و چین و چروک بسیار موثر است.

3- تزریق چربی یکی از طبیعی ترین و کم خطر ترین راه های حجم دادن یا تقویت لب ها ، است. درتزریق چربی، روند کار به این صورت است که چربی بدن خود بیمار از طریق دستگاه های مخصوص خارج کرده و پس از تصفیه به محل مورد نظر تزریق می شود. در این روش ایجاد عفونت ومشکلات آلرژیکی به حداقل می رسد چون چربی تزریقی جزئی از بدن بیمار بوده وبدن نسبت به آن واکنش نشان نخواهد داد .

4- در عمل پروتز لب علاوه بر مواد آماده استریلی که در بازار وجود دارد می توان از نسوج مختلفی از خود بدن شخص نیز جهت پر کردن لب ها استفاده کرد، از جمله ساختارهای تاندونی نظیر بعضی از تاندون های اندام فوقانی و بعضی از ساختارهای فاشیایی بدن

عوارض پروتز لب

عوارض پروتز لب اگر چه بسیار کم است اما باید قبل از انجام هر عملی برای رسیدن به نتیجه دلخواه از عوارض احتمالی موجود ،در این شیوه های درمانی اطلاع حاصل کنید .

پروتز لب

پروتز لب

1- این امکان وجود دارد که در محل هایی که تزریق صورت گرفته است عوارضی چون ( زخم، اختلالات انعقادی، عفونت و بافت اسکار در لب ها) ایجاد شود .

2- بهتر است افراد مبتلا به بیماری هایی چون لوپوس ، دیابت وکسانی بیماری های بافت همبند دارند انجام نگیرد

3- افراد سیگاری وکسانی که به فشارخون بالا مبتلا هستند وافرادی که عفونت های تبخالی دارند از تزریق وپروتز لب ها خودداری کنند، چون به دلیل وجود این مشکلات زخم لب ها به مدت طولانی ترمیم نخواهد .

4- مواد سیلیکونی به دلیل ایجاد بافتی سفت وغیر طبیعی وعلاوه براین به دلیل ایجاد کپسول و تحریکات موضعی، حرکات طبیعی لب را هم مختل می کند. همانطور که می دانید یکی از ویژگی های مهم پر کننده های لب، حفظ لمس و نمای طبیعی لب ها است که پروتز سیلیکونی این خاصیت را ندارند ولب ها عضوی هستند که زیاد حرکت می کنند و این پروتزها سبب ایجاد مشکل خواهند شد .

5- ممکن است عفونت، جابجا شدن پروتز، بیرون زدگی پروتز و سفت شدن لب ها توانایی حرکت دادن به لب ها را مختل کند .

6- ایجاد حساسیت در فرد نسبت به مواد بی حس کننده مانند لیدوکوئین وایجاد واکنشهای آلرژیکی وجود دارد درصورت بروز چنین مشکلی از تزریق کلاژن بایستی اجتناب کرد.

مراقبتهای بعد از پروتز لب

  • خودداری از خوردن یا آشامیدن غذا پس از نیمه شب روز قبل از عمل جراحی پروتز لب .
  • برای انجام عمل جراحی پوشیدن لباس های راحت پیشنهاد می شود .

استفاده از جواهرات ، و لنزهای چشمی در روز عمل جراحی و آرایش کردن خودداری کنید

پروتز لب

پروتز لب

  • حتما در روز عمل جراحی پروتزلب یک همرا ه با خود داشته باشید تا باهماهنگی لازم برای رساندن بیمار به خانه اقدام شود.
  • وجود تورم نیز پس از پروتز لب عادی است که در روزهای اول خیلی واضح ومشخص نیست این تورم به دلیل ایجاد برش روی لب ها و، ورود پرکننده به لب است . همچنین برای ادغام مواد پر کننده با بافت لب در تزریق های موقت ، به اندکی زمان نیاز است. به یاد داشته باشید یکی از مراقبتهای بعد از پروتز لب که به صورت روزانه باید رعایت کنید مصرف زیاد آب است . ضمنا برای رسیدن به نتیجه دلخواه و رسیدن به لب هایی زیبا و بهتر شدن نتایج این دسته از تکنیک های زیبایی باید حداقل سه هفته صبر کنید.
  • اگر برای اولین بار است که پروتز لب انجام می دهید ،حتما دستور العمل هایی که شامل ماساژو لمس است اجرا کنید تا لب ها تقارنی مناسب پیدا کنند و لب هایی پر تر و گوشتی تر در عین حال طبیعی تر داشته باشید.
  • حتما به خاطر داشته باشید برای جلوگیری از چسبندگی در پروتز لب ها استراحت کافی داشته باشید واز دستور العمل های پزشک پیروی کنید اگر مراسم مهمی در پیش دارید با برنامه ریزی مناسب به سراغ انجام چنین روش های درمانی بروید

افراد نا مناسب پروتز لب در زیر به صورت اختصار بیان شده است :

1- کسانی که از عفونت فعال مثل تبخال دهانی؛رنج می برند

پروتز لب

پروتز لب

2- افراد مبتلا به دیابت

3- وجود زخم های پوستی وبیماری سل مانعی برای انجام پروتز لب است

4- افراد ی که از بیماری انعقاد خون رنج می برند .

افراد مناسب برای پروتز لب

افرادی که به دلیل افزایش سن لب های آنان چروکیده شده و نازک شدن آن به علت کاهش سطح کلاژن می باشد که این افراد بیشترین متقاضیان پروتز لب هستند. باید گفت که طیف گسترده ای ازمراجعه کنندگان، متقاضی روش حجم دهندگی لب از طریق پروتز مربوط به جوانسازی لب می باشند.

پروتز لب

پروتز لب

بعضی افراد به صورت ژنتیکی لب هایی نازک دارند یا از فرم لب خود راضی نیستند، دسته دوم افراد مناسب برای این روش درمانی بحساب می آیند ومی توانند به کمک پروتز به راحتی فرم زیباتری به لب و چهره خود بدهند.

کسانی که به مدت طولانی از روش های موقتی زیبایی لب مثل تزریق ژل و چربی استفاده کرده اند وتمایل دارند روش هایی دائمی را به کار ببرند می توانند از پروتزلب بهره ببرند.

کسانی که لب های آن ها به دلایلی چون بیماری یا صدمه های محیطی و زخم های بزرگ دچار عدم تقارن شده است از دیگر متقاضیان این عمل زیبایی ، بشمار می روند این افراد می توانند به کمک پروتزلب این مشکل را رفع کنند در این صورت پروتز باید بر اساس نیاز فرد و در حجم مورد نیاز جایگذاری شود.

ماندگاری پروتز لب به مواد مصرفی در این روش و سن بیمار بستگی دارد. به طور میانگین بیشتر مردم هر ۴ یا ۶ ماه نیاز به تزریق مجدد دارند تا سایز مورد نظر را حفظ کنند.

مراحل عمل پروتز لب

پیش از انجام عمل پروتز لب توصیه ها و دستورالعمل های مورد نیاز را از پزشک خود دریافت کنید. مراحل عمل پروتز لب به شرح زیر است :

عمل پروتز لب نسبت به سایر جراحی ها ، یک عمل ساده و درمدت زمان کوتاهی انجام می گیرد وعموما چیزی حدود یک ساعت به طول می انجامد .در زمان عمل جراح ابتدا برش های کوچک در لب ها ایجاد می کند. این شکاف ها در بیشتر مواقع در گوشه های دهان ایجاد می شوند، اما احتمال دارد درهمه نقاط دیگر لب ها نیز ایجاد شوند که این موضوع بستگی به تکنیک های خاص استفاده شده برای عمل جراحی دارد.

در ادامه یک تونل کوچک برای جا داد پروتز لب جراح ایجاد می کند. ایجاد این تونل به نحو صحیح نقش حیاتی در اطمینان از قرارگیری مناسب پروتز در لب و دستیابی به نتایج طبیعی و مطلوب برای بیمار دارد.بعد ، متخصص پروتز را درون تونل وارد می کند و آن را داخل لب جا می دهد.

درآخر ، پروتز لب بطور دقیق اصلاح ودستکاری شده وتمام نواقص رفع می شود تا به این ترتیب طول مناسب خود را پیدا کند وبعد از این کاربرش های ایجاد شده بر روی لب بیمار بسته می شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید