دانستنی هایی از عوارض پروتز لب

پروتز لب یکی دیگز از تب های مد زیبایی است که این سالها و این روزها در میان افراد جامعه ما رواج یافته در این مطلب تانما ما می خواهیم برای شما از   تزریق ژل به لب ، پروتز لب و  عوارض پروتز لب بگوییم با ماه همراه شوید

پروتز لب به چه صورتی انجام می‌گیرد؟
پروتز‌های لب معمولاً به سه روش جراحی، تزریق ژل و تزریق چربی انجام می‌گیرند.

روش جراحی زیبایی پروتز لب

جراحی پروتز لب یک عمل جراحی به نسبت ساده است و معمولاً کامل شدن آن در حدود یک ساعت طول می‌کشد. در این عمل جراح ابتدا شکاف‌های کوچک در لب‌ها ایجاد می‌کند. این شکاف‌ها در اکثر مواقع در گوشه‌های دهان ایجاد می‌شوند، اما ممکن است در همه نقاط دیگر لب‌ها نیز ایجاد شوند که این موضوع بستگی به تکنیک‌های خاص استفاده شده برای عمل جراحی دارد. جراح در ادامه یک تونل کوچک برای جا دادن پروتز ایجاد می‌کند.

ایجاد این تونل به نحو صحیح نقش حیاتی در اطمینان از قرارگیری مناسب پروتز در لب و دستیابی به نتایج طبیعی و مطلوب برای بیمار دارد. سپس، جراح پروتز را در داخل تونل وارد می‌کند و آن را داخل لب می‌نماید. در نهایت، پروتز لب بطور دقیق دستکاری و اصلاح می‌شود تا به این ترتیب طول مناسب خود را پیدا کند و پس از این کار شکاف‌های ایجاد شده بر روی لب بیمار بسته می‌شوند.

 

پروتز لب

جراحی پروتز لب یک عمل جراحی به نسبت ساده است

همچنین بخوانید:

 

 

 

پروتز لب با تزریق ژل و چربی
تزریق ژل روشی موقتی است که در آن از ماده «هیالورونیک اسید» استفاده می‌شود و معمولاً بین شش ماه تا یک سال جذب می‌شود. با توجه به نوع ژل، کیفیت و نحوه تزریق احتمال جابه‌جایی بخش پایین لب و گلوله شدن آن وجود دارد.

تزریق چربی با وجود اینکه سخت‌تر انجام می‌شود، نسبت به دو روش دیگر دارای عوارض و مشکلات کمتری است. در روش تزریق چربی که ماده از بدن خود فرد دریافت می‌شود، ۵۰ درصد آن در هفته اول جذب شده و دو مرتبه نیاز به تزریق دارد. در این روش دیگر جسم خارجی در کار نبوده و عفونت نیز در صورت بروز جذب خواهد شد.

عوارض پروتز لب چیست و برای چه کسانی خطرناک است؟

عدم توانایی حرکت دادن لب‌ها، عفونت، جابجا شدن پروتز، بیرون‌زدگی پروتز و سفت شدن لب‌ها.
ممکن است برخی از بیماران به مواد بی حس کننده مانند لیدوکوئین حساسیت داشته و واکنش نشان دهند. در صورت مشاهده چنین وضعیتی از تزریق کلاژن در قسمت‌های حساسیت کلاژن بایستی اجتناب کرد.
همواره احتمال بروز عوارضی مانند ایجاد زخم، بروز اختلالات انعقادی، عفونت و ایجاد بافت اسکار در لب‌ها وجود دارد.
این عمل در بیماران دیابتی، لوپوس یا کلیه بیماری ‌هایی که بافت همبند دارند نبایستی انجام گیرد.

بیماران دارای فشار خون شدید، عفونت‌های تبخالی و سیگاری‌ها (به دلیل ترمیم طولانی مدت زخم لب‌ها) از انجام این چنین عمل‌ها پرهیز کنند.
یکی از خصوصیات مهم پر کننده‌های لب، حفظ لمس و نمای طبیعی لب است اما پروتز سیلیکون نسبت به بافت طبیعی لب سفت تر است بنابراین لمس آن طبیعی نخواهد بود. علاوه براین به دلیل ایجاد کپسول و تحریکات موضعی، حرکات طبیعی لب را هم مختل می‌کند.

لب یک عضو بسیار متحرک است و عضلات آن باعث جابه جایی پروتز و تحریکات متقابل می‌شود. بنابراین قرار دادن پروتز در لب با پروتزهای سیلیکونی سینه، گونه، چانه و… تفاوت دارد و عوارض آن بسیار شایع تر است.

 

پروتز لب

این عمل در بیماران دیابتی، لوپوس یا کلیه بیماری‌هایی که بافت همبند دارند نبایستی انجام گیرد.

 

نکاتی در مورد استفاده از ژل‌های تزریقی پروتز لب
متاسفانه ژل‌های ارزان قیمت مورد تائید وزارت بهداشت نبوده و معمولاً باعث ایجاد حساسیت‌های شدید، عفونت و دفورمتیتی و بدشکلی‌های جبران ناپذیر می‌گردد لذا همواره مراقب باشید
هزینه پروتز لب با توجه قیمت ژل تعیین می‌گردد با توجه به ماهیت و محتوای آن متفاوت می‌باشد
ژل‌های مرغوب معمولاً گرانقیمت بوده و به هیچ عنوان ژل ارزان قیمت را انتخاب نکنید زیرا ممکن است عوارض جبران ناپذیری را برای شما ایجاد کند
حتماً مطمئن شوید که ژل انتخابی شما مورد تائید وزارت بهداشت باشد و از تزریق ژل‌های ارزان قیمت و نامطمئن اکیداً پرهیز کنید.

پروتز لب

به هیچ عنوان در مکان‌های غیر پزشکی اقدام به درمان و تزریق ژل نکنید


به هیچ عنوان در مکان‌های غیر پزشکی اقدام به درمان و تزریق ژل نکنید. ژل‌های مرغوب به صورت پک شده با مهر تائید وزارت بهداشت بوده مراقب ژل‌های تقلبی باشید و به هیچ عنوان از ژل‌های مادام العمر یا ژل پاژ استفاده نکنید.
 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید