پروفایلو پوست صورت یکی از روش های موثر و پرکاربرد برای جوانسازی و و بهبود بخشیدن چین و چروک های پوستی است. تانما در این مطلب به نکات مهمی در مورد روش تزریق ژل پروفایلو اشاره می کند که بسیار جذاب است؛

پروفایلو صورت چیست؟

Profhilo انقلابی در لیفت بدون جراحی است و رفع چین و چروک ها و شلی پوست و جوانسازی را با ژل پروفایلو می توان به خوبی تجربه کرد. افرادی که به دنبال راهکاری برای بازگرداندن جوانی به صورت خود و همچنین برجسته سازی برخی نواحی صورت می باشند، معمولا تمایل دارند نتایج تزریق در عین این که خواسته آنان را محقق می کند، حالتی مصنوعی و غیرطبیعی نیز نداشته باشد.

بدین منظور پروفایلو، نوعی ژل هیالورونیک اسید می باشد که به این خواسته جامه عمل پوشانده و به طبیعی ترین نحو ممکن منجر به فرم دهی و حجم دهی به بخش های مختلف صورت می شود.

پروفایلو به تقویت تولید کلاژن و الاستین در پوست کمک می کند و به عنوان یک نگهدارنده ی آب عمل می کند نه یک فیلر و پرکننده. بنابراین برای افرادی با پوست پیر، خسته و بدون آب بسیار خارق العاده عمل می کند و درخشندگی و صافی پوست را به ارمغان می آورد.

فواید و معایب پروفایلو صورت

پروفایلو صورت چیست

افراد مناسب برای تزریق ژل پروفایلو

مناسب ترین سن جهت تزریق ژل پروفایلو ۳۰ تا ۴۵ سالگی می باشد. هرچند تا ۶۵ سالگی استفاده از آن برای افراد بلامانع است. بهترین اشخاص جهت تزریق ژل پروفایلو کسانی اند که خواهان آبرسانی و استحکام پوست شان بدون افزایش حجم هستند. همچنین این درمان به خصوص برای افرادی که داری پوست خسته ای هستند و هم چنین دچار کاهش حجم پوست شده اند موثر است.

افراد نامناسب برای تزریق ژل پروفایلو

در زمینه استفاده از پروفایلو هیچ محدودیتی در سنین بالا وجود ندارد. در حقیقت در افراد کهنسال نتایج قابل توجهی را مشاهده می کنیم. با این حال اگر بیش از ۶۰ سال سن دارید ، پروسه تزریق پروفایلو باید با دقت پیگیری شود.

به عنوان مثال اگر چین و چروک های عمیقی در پوست خود دارید و یا پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده است ، استفاده از روش های درمانی ترکیبی که پروفایلو بخشی از آن باشد پیشنهاد می شود. به همین دلیل داشتن مشاوره قبل از انجام هر کاری ضروری است.

اگر به دنبال نتایج نسبتا معمولی و مناسبی هستید ، این پروسه درمانی می تواند گزینه خوبی برایتان باشد. اما اگر قصد لیفت پوست صورت ، گردن و یا نواحی دیگری از بدن دارید ، باید ترکیبی از فیلر ها و عمل جراحی را مورد نظر قرار دهید.

کاربردهای ژل پروفایلو

پروفایلو یک روش درمانی ایده آل و مطلوب برای بهبود الاستیسیته و محکم شدن پوست در اطراف گردن، دست ها، اطراف دهان بدون ایجاد شکل و حالتی مصنوعی می باشد. پس در حالت کلی می توان از اثرات و کاربردهای ژل پرفایلو به بهبود کیفیت پوست، لیفت پوست و افزایش شفافیت آن، بالا بردن سفتی و الاستیسیته پوست و هیدراته شدن پوست اشاره کرد. ژل پروفایلو در اغلب مواقع برای نواحی صورت استفاده می شود، با این حال نیز می تواند به طور مؤثر برای جوانسازی گردن، نواحی شانه و جلوی سینه، بازو، زانو و دست استفاده شود.

البته ناحیه گردن به طور چشمگیری مورد استقبال برای استفاده از پروفایلو قرار گرفته است. قابلیت این ماده در کمک به کاهش چروکیدگی و افتادگی پوست این ناحیه و همچنین ایجاد ظاهری با قوام بیشتر می باشد.

مدت ماندگاری ژل پروفایلو

ماندگاری نتایج از فردی به فرد دیگر متفاوت است اما نتایج می تواند بلافاصله قابل رؤیت باشد که آن ها شامل بهتر شدن قوام پوست، سفت شدن پوست و بهتر شدن چین و چروک ها و شفافیت پوست می باشند که این ها تا 6 ماه باقی می مانند. لذا نیاز است که این کار سالی 2 بار تکرار شود.

فواید و معایب پروفایلو صورت

ماندگاری پروفایلو صورت

نحوه عملکرد ژل پروفایلو

رفع چین و چروک های پوستی و جوانسازی با تزریق ژل پروفایلو

پروفایلو حاوی میزان خاصی از هیالورونیک اسید می باشد. لازم به ذکر است که هیالورونیک اسید ، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن موجود می باشد و حفظ رطوبت پوست را به عهده دارد. از این رو وجود هیالورونیک اسید در پروفایلو به تحریک کلاژن سازی و نیز تولید الاستین توسط پوست بسیار کمک کننده است.

توجه داشته باشید که پروفایلو به علت مکانیزمی که در ساخت آن بکار رفته است، بیش از اینکه به مثابه یک فیلر عمل کند ؛ همانند آبرسان عمل کرده و در افزایش درخشندگی پوست ، نقش چشم گیری ایفاء می کند. پروفایلو می بایست طی 2 جلسه و تقریبا ظرف مدت یکماه به عمق پوست تزریق شود.

این ژل ، سریعا در زیر پوست انتشار یافته و منجر به افزایش فرآیند آب رسانی می شود و به این ترتیب به صاف شدن چین و چروک های ریز صورت و نهایتا بهبود بافت پوست و جوانسازی می انجامد.

نحوه تزریق ژل پروفایلو

در پنج ناحیه صورت نظیر برآمدگی گونه، نقطه پایه بینی، تراگوس، چانه و زاویه ماندیبولار در هر دو سمت صورت تزریق می گردد. این نواحی که به نواحی زیبایی زیستی یا BAP شهرت دارند از اعصاب و رگ های اصلی صورت به دور می باشند و از حداکثر قابلیت مقدار توزیع هیالورونیک اسید در این نقاط برخوردارند.

همچنین به دلیل تجمع چربی در این نواحی، پس از تزریق پروفایلو پوست به بازسازی و ترمیم بافت های چربی و سلول های خود خواهد پرداخت. در هر کدام از نواحی موردنظر دو دهم سی سی از ژل پروفایلو با سر سرنگ ۲۹ گیج برای کاهش احساس درد به درون لایه های عمقی پوست (لایه درم) تزریق خواهد شد. در صورت شدت آثار چین و چروک و پیری احتیاج به دوز تزریقی بیشتری خواهد بود.

مراقبت های قبل از تزریق ژل پروفایلو

 • به مدت ۲۴ ساعت قبل از درمان از نوشیدن هر گونه الکل خودداری کنید.
 • بجز در موارد ابتلا به بیماری های مزمن پزشکی، از مصرف داروی آسپرین یا دیگر داروهای ضد التهاب غیر استروییدی،چند روز پیش از درمان اجتناب کنید. خودداری از مصرف این داروها خطر کبودی در محل تزریق را از بین می برد.
 • در ارتباط با هر گونه نگرانی خود از تکنسین پزشکی سوال بپرسید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل پروفایلو

 • بعد از درمان پروفایلو می توانید به فعالیت های روزمره ی خود ادامه دهید.
 • توصیه می شود از آرایش پرهیز کنید.
 • از رفتن به باشگاه، سونا، اتاق بخار، یا شنا در همان روز درمان خودداری کنید.
 • به محل تزریق دست نزنید.

معایب و عوارض تزریق ژل پروفایلو

هیالورونیک اسید به خوبی توسط پوست تحمل می شود. اما تنها عوارض جانبی گزارش شده، کبودی و تورم خفیف در محل تزریق بوده است. این موارد نیز معمولا در بازه زمانی کوتاهی از بین رفته و ناشی از سوزن هستند، نه ژل پروفایلو .

مزایا و نحوه تزریق پروفایلو صورت

فواید و معایب استفاده از پروفایلو صورت

فواید تزریق ژل پروفایلو

 • لیفت پوستافزایش سفتی و الاستیسیته پوست
 • بازدهی عالی
 • شفافیت پوست
 • بهبود قوام پوست
 • کاهش جلسات درمان
 • کاهش نقاط تزریق
 • کاهش احساس درد حین تزریق ژل
 • هیدراته شدن پوست

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید