ممانعت از ورود پرچم شیر و خورشید به استادیوم‌ بازی ایران و مراکش 

پخش شدن کلیپ جلوگیری از ورود پرچم شیر و خورشید به استادیوم بازی ایران در سنپرزبورگ روسیه ، در فضای مجازی واکنش های زیادی را به همراه داشت و عده ای آن را اعمال نفوذ ایران در برخورد با تماشاگران بازی ایران و مراکش قلمداد کردند.اما واقعیت چیز دیگری است. 

 طبق قانون کشور روسیه، نمایش آرم یا پرچم جعلی در ورزشگاه ها مجاز نیست واین رویداد هیچ ارتباطی با سیاستهای جمهوری اسلامی ندارد و اگر کوچک‌ترین حرکت جداخواهانه‌ای  در جریان بازی های جام جهانی و در استادیوم ها انجام شود، برخورد خواهد شد .

ورود پرچم شیر و خورشید به استادیوم

ممانعت از ورود پرچم شیر و خورشید به استادیوم‌ بازی ایران و مراکش 

حتی اگر کسی خودش سه تکه پارچه به هم دوخته باشد و روی آن نوشته باشد ایران، از ورودش جلوگیری می‌شود. براساس قانون روسیه، در جام جهانی فقط به همراه داشتن پرچم رسمی هر کشور مجاز است. این مساله ممکن است برای کشورهایی مانند اسپانیا هم دردسرساز شود. فرض کنید کسی با پرچم ایالت باسک بخواهد به تماشای بازی اسپانیا برود، در این صورت قطعا برخورد می‌شود.

خوب است ضدانقلاب خارج نشین بداند که ما به روسیه نرفته‌ایم که در آنجا کار سیاسی کنیم تا عده ای هم فضای ورزشی را در روسیه ملتهب کنند. ضمن اینکه فیفا هم اجازه کار سیاسی نمی‌دهد و خود روسیه نیز قوانین سختگیرانه‌ای دارد. شعار اصلی کاروان تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی یک شعار سه کلمه‌ای است: همه برای ایران. حتی اگر یک فرد مخالف سیاستهای جمهوری اسلامی هم به ورزشگاه بیاید، کشورش را دوست دارد و با وجود اختلاف‌نظرها، یکصدا ایران و تیم ملی کشورمان را تشویق خواهد کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید