یک پرینتر هوشمند شکارچی

پرینتر هوشمند آن هم از نوع حیوان شکار کن ،  این روزها در گوشه و کنار اخبار تکنولوژی خبر از یک پرینتر هوشمند است  که حیوانات را شکار می کند . این پرینتر هوشمند را می توان یکی از جذاب ترین ایده های شکار در حیات وحش دانست. این پرینتر درنوع خود منحصر به فرد است.
این روزها، انواع موجودات و مخلوقات زیبا و جذاب در عمق آب‌های اقیانوس‌ها و دریاها زندگی می‌کنند که شکار آنها بدون آسیب زدن به بدنشان چالشی جدی است.

این محصول که RAD نام گرفته در آزمایش های به عمل آمده با موفقیت برای شکار آبزیان کوچک، هشت پا و عروس های دریایی در عمق ۷۰۰ متری اقیانوس مورد استفاده قرار گرفته است.

درواقع تله مذکور  در آینده قرار است در عمق ۱۱ کیلومتری آب به کار گرفته شود و موجودات مختلفی را شکار کند.

جالب است بدانید که بسیاری از این موجودات در گروه نرم تنان طبقه بندی می شوند و فاقد ستون فقرات هستند. بسیاری دیگر از موجودات زیردریایی هم ستون فقرات ضعیفی دارند و در صورت تلاش برای شکار به صورت سنتی به سختی آسیب دیده و حتی می میرند.

درواقع دانشمندان برای مطالعه دقیق این حیوانات آبزی نیازمند شکار آنها هستند. اما این کار معمولاً بدون آسیب زدن به بخش هایی از بدن حیوانات مذکور امکان پذیر نیست.

پرینتر هوشمند
 

 

چاپگر یا پرینتر یکی از تجهیزات جانبی رایانه است که متن یا تصویر ایجادشده به وسیلهٔ رایانه را بر روی کاغذ (یا رسانهٔ مشابه دیگری) حک می‌کند.

انواع چاپگرها عبارت‌اند از چاپگر ماتریس سوزنی، چاپگر لیزری، چاپگر جوهرافشان، تماسی و غیرتماسی. چاپگرهای جوهرافشان از اواسط دههٔ ۱۹۸۰ مطرح و به‌سرعت متداول شدند. شاید یکی از مهم‌ترین دلایل رشد سریع این نوع از چاپگرها قیمت مناسبشان نسبت به کیفیت و کارایی آنها باشد. یک چاپگر جوهرافشان، چاپگری است که برای ایجاد تصاویر، ذرات بسیار کوچکی از جوهر را بر روی کاغذ می‌پاشد. چاپگرها در انواع «رنگی» و «سیاه و سفید» وجود دارند. منبع تأمین رنگ در چاپگرها، بسته به نوع چاپگر، تونر یا کارتریج نامیده می‌شود.

اکنون یک روش پیشرفته برای شکار حیوانات مذکور ابداع شده که برگرفته از هنر اریگامی ژاپنی هاست. بر این اساس یک چاپگر سه بعدی با ۱۲ بازوی متفاوت طراحی کرده اند که وقتی یک موجود آبزی به آنها نزدیک شود به سرعت باز شده و با چسبیدن به یکدیگر یک تله بزرگ و بی خطر را تشکیل می دهند. در انتهای هر یک از این بازوها یک صفحه بزرگ نصب شده که بعد از شکار آبزی هدف به یکدیگر می چسبند و مانع از شکار خود می شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید