نیرو‌های کشور یمن در عملیاتی بی‌سابقه فرودگاه بین المللی دبی امارات را با استفاده از پهپاد یمن صماد-۳ مورد هدف قرار دادند. در راستای حمله پهبادهای یمن به دبی، الجفری اظهار داشت: ائتلاف متجاوزان باید بداند که ضربات آتی سنگین‌تر است و ما توانایی‌ها و امکانات لازم برای ساخت هواپیما و هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی آن‌ها را داریم.

سرتیپ عزیز راشد، سخنگوی نظامی ارتش یمن در این باره گفت: حمله ویژه امروز به فرودگاه بین المللی دبی یک عملیات هشداردهنده دیگر پس از حمله به شرکت نفتی آرامکو عربستان سعودی است.

حمله پهبادهای یمن به فرودگاه دبی

سرتیپ عزیز راشد گفت: “این حمله پیامی برای متجاوزان است که هر چه حملات آنان بیشتر طول بکشد، قابلیت موشک‌های بالستیک و پهپاد‌های ما نیز افزایش می‌یابد تا تاثیرگذاری آن بیشتر شود و به اهداف مورد نظر برسد. ”

او تاکید کرد مجموعه‌ای از اهداف اقتصادی و نظامی در نقشه اهداف ما قرار دارند که بر اساس جدول زمانبندی مشخص هدف قرار خواهند گرفت. حمله امروز به فرودگاه دبی در چارچوب این اهداف قرار داشت.

پهبادهای یمن

حمله پهبادهای یمن به فرودگاه بین المللی دبی

 

سرهنگ عبدالله الجفری، سخنگوی نیروی هوایی یمن نیز اعلام کرد: عملیات حمله پهبادهای یمن به فرودگاه دبی بعد از پایش اطلاعاتی دقیق انجام شده است.

الجفری بیان کرد: ضربات آتی سنگین‌تر است.

الجفری تاکید کرد: ائتلاف متجاوزان باید بداند که ضربات آتی سنگین‌تر است و ما توانایی‌ها و امکانات لازم برای ساخت هواپیما و هدف قرار دادن تاسیسات حیاتی آن‌ها را داریم.

همچنین، شرف لقمان، سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد پس از هدف قرار دادن فرودگاه ابوظبی نوبت به حمله پهبادهای یمن به فرودگاه دبی رسیده بود.

او خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن فرودگاه دبی نشان داد تمامی مناطق امارات متحده عربی در تیررس ما قرار دارد. بار دیگر از سرمایه‌گذاران می‌خواهیم از امارات فاصله بگیرند.

صماد ۳ ، سامانه جدید پهپادی در یمن

قابل ذکر است، سامانه جدید پهپادی موسوم به صماد ۳، جدیدترین پیشرفت تسلیحاتی است که ارتش یمن از آن رونمایی کرده است.

این پهپاد در اولین ماموریت فرامرزی خود فرودگاه ابوظبی را هدف قرار داد و سبب متوقف شدن فعالیت آن شد.

همچنین، یگان پهپادی یمن پیشتر با پهپاد “صماد ۲” پالایشگاه شرکت نفتی آرامکو در ریاض عربستان را هدف قرار داده بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید