بازتاب پیروزی ایران در رسانه های عربی

رسانه های عربی نیز همانند دیگر رسانه های جهان به شیوه های متفاوت پیروزی یک بر صفر تیم ملی فوتبال ایران برابر مراکش در رقابت های جام جهانی را بازتاب دادند.

شاید جالبترین واکنش ها به پیروزی تیم ملی ایران رسانه های اماراتی بویژه اسکای نیوز عربی باشد که دخالت سیاست در ورزش را به خوبی در خبر این شبکه می توان ملاحظه کرد. این شبکه تلاش کرد تا پیروزی ایران را کم اهمیت جلوه دهد.

اسکای نیوز : مدافع مراکش پیروزی مرگبار را به ایران هدیه داد

شبکه خبری اسکای نیوز وابسته به امارات متحده عربی در این باره گزارش داد: تیم ملی فوتبال ایران روز جمعه در مرحله اول مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در ورزشگاه «کرستوفسکی» سن پترزبورگ، پیروزی مرگباری را از حریف خود مراکش ربود.

اسکای نیوز افزود: این در حالی بود که تیم ملی مراکش در بیشتر دقایق بازی صاحب توپ و میدان بود و با توجه به فرصت های زیادی که مهاجمانش به هدر دادند، به پیروزی نزدیکتر بود.

این شبکه در ادامه گزارش داد: مراکش امیدوار بود در اولین مسابقه خود که سخترین گروه جام جهانی محسوب می شود، سه امتیاز اولین بازی آسانتر خود را دشت کند اما دست خالی زمین را ترک کرد و برای صعود به مرحله بعد کارش سخت شد.

سایت ارم نیوز امارات: تیم ملی مراکش بهای هدردادن فرصت های زیاد را پرداخت

سایت ارم نیوز امارات متحده عربی هم در واکنش به برد تیم ملی ایران در برابر مراکش نوشت: تیم ملی ایران در اولین بازی خود از گروه دوم رقابت های جام جهانی روز جمعه با حساب یک بر صفر تیم ملی مراکش را شکست داد.

گل به خودی در بازی ایران مراکش

 

ارم نیوز همچنین نوشت: گل پیروزی بخش ایران در وقت های تلف شده و با گل به خودی عزیز بوهدوز رقم خورد که با ضربه سر به اشتباه دروازه خودی را گشود تا فرزندان تهران اولین سه امتیاز خود در جام جهانی را کسب کنند.

شبکه العربیه عربستان: سناریوی مصر برای مراکش هم رقم خورد

شبکه خبری العربیه عربستان نیز در این باره اعلام کرد: تیم ملی مراکش در اولین بازی خود دررقابت های جام جهانی روسیه شکست سختی را متحمل شد و با حساب یک بر صفر در برابر ایران بازی راواگذار کرد.

شادی پس از گل بازیکنان ایران

 

روزنامه الریاض عربستان: ایران پیروزی مرگباری را به ضرر مراکش ربود

روزنامه الریاض عربستان نیز به این بازی واکنش نشان داد و نوشت: تیم ملی فوتبال ایران پیروزی مرگباری را با حساب یک بر صفر از رقیب خود مراکش ربود.

روزنامه البیان امارات: مراکش با یک گل مرگبار در برابر ایران شکست خورد

روزنامه البیان امارات نیز از دیگر روزنامه هایی بود که به پیروزی ایران واکنش نشان داد وبا تیتر فوق این گونه نوشت: تیم ملی مراکش در اولین دیدار خود را رقابت های جام جهانی روسیه، شکست سختی را در برابر ایران متحمل شد.

بازتاب پیروزی ایران در رسانه های روسیه ای

شبکه آرتی روسیه: مراکش با گل مرگباری در برابر ایران شکست خورد

شبکه خبری آرتی عربی روسیه نیز در این باره گزارش داد: تیم ملی فوتبال مراکش اولین شکست خود را در قهرمانی جام جهانی روسیه با حساب یک بر صفر متحمل شد.

این شبکه افزود: تیم ملی فوتبال ایران با این پیروزی، ۳ امتیاز با ارزش را به دست آورد و موقتا در صدر گروه دوم قرار گرفت.

پیروزی ایران در رسانه های سعودی ، عربی و خارجی

 

القدس العربی: ایران غصه عرب را با غلبه برمراکش کامل کرد

روزنامه القدس العربی نیز با انتخاب این تیتر نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در اولین مسابقه خود در مرحله گروهی جام جهانی روسیه، مراکش را یک بر صفر شکست داد تا کشورهای عربی پس از شکست عربستان و مصر در برابر روسیه و اروگوئه، سومین شکست را نیز متحمل شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید