در طول روز دائم با ویروس ها در ارتباطیم.از سر کار تا کودکانمان و فروشگاهی که برای خرید است.در فصل سرما امکان مبتلا شدن به آنفولانزا به شدت افزایش می یابد به همین دلیل باید سیستم ایمنی بدن خود را قویتر و آماده نگاه داریم.

 

باز هم رژیم غذایی سالم است که به نجاتتان میرسد.برنامه غذایی ضعیف باعث می شود مواد مغذی کافی برای جنگجویان بدنتان نداشته باشید.به کمک متخصصین ایمونولوژی می خواهیم غذاهایی را به شما معرفی کنیم که می توانند در مقابله با آنفولانزا بیشترین کمک را به بدنتان کنند.

سوپ مرغ

این سوپ هم برای روحتان خوب است هم سیستم ایمنی بدن.سوپ مرغ به بدن کمک میکند در مقابل اولین مراحل ابتلا به آنفولانزامقابله کند.اما هنوز مشخص نیست دلیلش مرغ است یا آب سوپ و یا ترکیب هردو با هم.سوپ مانند یک ضد التهاب عمل می کند و سرعت حرکت مخاط از بینی را افزایش داده،در نتیجه گرفتگی بینی بهبود یافته اما این همه چیز نیست: آب مرغ به تامین آب بدن کمک می کند و پروتئین موجود در آن نیز به ساخت سلول ها.
هویج

هویج ها سرشار هستند از بتا کاروتن و ویتامین A که به بدن کمک میرساند نقص سیستم ایمنی را مداوا کند. ویتامین A به مقابله با رادیکال های آزاد و پیشگیری از آسیب دیدن سلول ها کمک می کند. توصیه می شود هویج را به صورت خام، مقداری بخار پز شده، پوره یا رنده شده در سالاد میل کنید.همچنین می توانید از آنها در سوپ و پخت کیک هم استفاده کنید.

کفیر

سوپر غذایی است سرشار از پروبیوتیک .تحقیقات میگویند پروبیوتیک می تواند علائم و مدت زمان بهبودی را کاهش داده، و به بهبود قدرت سیستم ایمنی کمک کند.پروبیوتیک ها هضم کننده های ضروری و مناسب هستند بدون آنها بدنمان نمی تواند مواد مغذی که از غذا می گیریم را بشکند و سیستم ایمنی مان را تقویت کند.

 

 

 

بادام

بادام ها سرشار از ویتامین E ، آنتی اکسیدان محلول در چربی که به محافظت سلول ها در برابر آسیب کمک خواهند کرد.یک تحقیق نشان داده مواد شیمیایی طبیعی موجود در پوست بادام می تواند واکنش سیستم ایمنی به عفونت را قوی کنند.برای وارد کردن بادام به برنامه غذایی خود به چیزی بیشتر از میان وعده فکر کنید: می توانید بادام را به سالاد یا لقمه کره بادام زمینی که درست می کنید هم اضاف کنید.

تخم کتان

تخم کتان سرشار است از زینک که برای از بین بردن سرما خوردگی و آنفولانزا ضروری است. تحقیقات نشان داده کمبود زینک می تواند سیستم ایمنی تان را عیبدار کند. زینک همچنین برای عملکرد سلول های T مهم است.یک نقش دیگر سیستم ایمنی بدن. یک مشت از آن را به عنوان میان وعده میل نمایید.

زنجبیل

زنجبیل می تواند روده را تمیز کند و از معده محافظت کرده همچنین آنتی اکسیدان قوی است.زنجبیل با التهاب نیز مقابله میکند مخصوصا اگر از گلو درد یا تورم گلو رنج میبرید.تنها کافیست به دمنوش خود کمی زنجبیل نیز اضافه کرده تا از خواصش بهره مند شوید.

سالمون

یک وعده سالمون می تواند 40 درصد از پروتئین مورد نیاز روزانه و بیش از نیمی از ویتامین D مورد نیازتان را در روز تامین میکند.کمبود ویتامین D باعث می شود بیشتر در معرض خطر عفونت ها قرار بگیرید.سالمون همچنین حاوی اسید چرب های ضروری است که برای سلامت سیستم ایمنی بدن حیاتی میباشد.

میخک

میخک به مقابله با انگل ها کمک میکند،که واکنش سیستم ایمنی بدن را آهسته میکنند و به گوارش کمک میکنند. ترکیب اصلی که باعث قوی شدن میخک می شود و ایمنی بدن را بالا برده اوژنول است.ماده ای که ثابت کرده در برابر باکتری ها و ویروس ها تاثیر گذار بوده.در واقع ترکیبات آنتی اکسیدان میخک نسبت به خیلی از ادویه جات، میوه ها و سبزیجات بیشتر بوده که می توانید روغن میخک را خریداری کرده و یا آن را به انواع غذاها اضافه کنید.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید