ظریف اسرائیل را بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای

پیمان منع اشاعه سلاح های هسته ای ،پیمانی  در راستای برقراری صلح و امنیت در جهان است اما  دولت اسرائیل جایی در این  پیمان جهانی  ندارد و از پذیرش این  پیمان سرباز می زند

نمایندگی جمهوری اسلامی در نامه خود اسراییل را حکومتی توصیف کرد که «سابقه‌ای طولانی در تجاوز، اشغال، نظامی‌گری، تروریسم دولتی و دیگر جنایات بین‌المللی» دارد و «بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای» است. در این نامه از جامعه بین‌الملل خواسته شده تا مقابل «اقدامات لجام گسیخته وتهدید هسته‌ای» اسراییل موضع‌گیری کند.

پیمان منع اشاعه سلاح‌های هسته‌ای

ظریف اسرائیل را بزرگ‌ترین تهدید برای صلح و امنیت منطقه‌ای

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل، اوایل ماه جاری، در جریان دیدار از تاسیسات هسته‌ای این کشور و تغییر نام آن، گفته بود: «هر کشوری اسراییل را تهدید به نابودی کند باید بداند همین سرنوشت را برای خود رقم خواهد زد و به هدف خود نخواهد رسید».

مقام‌های ایرانی سخنان نتانیاهو را تهدیدی علیه ایران توصیف کردند. از جمله محمدجواد ظریف ، وزیر امورخارجه ایران، در حساب توییتر خود نوشت: «ایران به عنوان یک کشور فاقد سلاح هسته‌ای از طرف یک جنگ‌افروز که کنار یک کارخانه واقعی ساخت سلاح هسته‌ای ایستاده، تهدید به نابودی اتمی می‌شود؛ این چیزی فراتر از بی‌شرمی است»

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید