ایرانی ها از دیرباز به چای علاقه ویژه ای داشتند و این علاقه تا به امروز باقی مانده است و از علاقه آنها کم که نشده است بلکه تنوع چای و دمنوش را آنقدر زیاد کرده اند که برای هر سلیقه ای چایی وجود دارد. چای ترش یکی از منابع غنی آهن به شمار می‌آید.

خواص چای ترش

بر خلاف چای معمولی که مصرف زیاد آن باعث دفع آهن می‌شود، چای تُرش یا چای مالمیر یا چای روزل یا چای قرمز از کاسبرگ گیاه چای ترش تهیه می‌شود و در بسیاری از مناطق دنیا به صورت نوشیدنی گرم یا سرد مصرف می‌شود.

خوب است بدانید در طب سنتی از چای ترش برای درمان فشارخون بالا، بیماری ‌های کبد و تب استفاده می‌شود و خواص درمانی بسیاری دارد همچین جالب است بدانید نوشیدن این چای پیش از مصرف استامینوفن، می تواند تأثیر استامینوفن در بدن را سریع‌تر از بین ببرد.

درباره کاهش قند و فشارخون با چای ترش

کاهش قند و فشارخون با چای ترش با خواص منحصر به فرد خود باعث کاهش فشار و چربی خون به عنوان شایع ترین امراض می شود و در نتیجه انسان با مصرف آن عمری طولانی تر خواهد داشت.

خستگی یک روز سخت را هیچ چیز جز به قول مادر بزرگ ها یک چای قند پهلوی کمر باریک البته از نوع ترش رفع نمی کند.

در خانه ما ایرانی ها چای جزء لاینفک زندگی است و روزانه شاید دو یا سه بار آن را دم کنیم، اما باید مراقب قندهای پهلوی چای بود تا با مصرف زیاد آن ها دندان ها ، فشار خون و قند خون خود را نامتعادل نکنیم.

چای ترش

خواص چای ترش

 

چای انواع مختلفی دارد که از آن جمله می توان به چای سیاه، چای سفید، چای قرمز و مانند آن ها اشاره کرد اما آنچه که چای ترش را متمایز از سایر چای ها کرده خواص فراوان آن است اگر چه سایر چای ها نیز خصوصیات خود را دارند اما به قول معروف هرگلی بوی خود را دارد و بوییدن خواص گل چای ترش نیز خالی از حکمت نیست.

ترشی این گیاه به دلیل وجود اسید سیتریک و ویتامین C آن است که از مهمترین خواص این گیاه محسوب می شود، این گیاه به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان و مقدار زیادی از آنتوسیانین ضد چربی خون و کاهش فشارخون و ضد سرطان نیز شناخته شده است.

از خصوصیات ظاهری این گیاه می توان به بوته های یک ساله آن که ارتفاع دو تا سه متر دارند اشاره کرد همچنین این گیاه دارای کاسبرگ های قرمز و برگ های پهن سه تا پنج وجهی سبز مایل به زرد است.

کاهش قند و فشارخون با چای ترش

یکی از فروشندگان داروهای گیاهی زاهدان اظهار داشت: چای قرمز یا ترش به دلیل ترکیبات مفیدی که دارد سبب کاهش فشارخون می شود.

زهرا صیادی ادامه داد: همچنین این چای به دلیل دارا بودن انواع ویتامین ها می تواند قند خون را کنترل و موجب تمدد اعصاب و جریان بهتر خون شود.

چای ترش

آهن چای ترش

 

رضا رونده کارشناس گیاهان دارویی نیز گفت: به چای ترش، چای مکه یا چای قرمز هم می گویند که این چای با چای سفید، سبز و سیاه هم خانواده نیست.

وی ادامه داد: معروفیت اصلی این چای ترکیبی در آن است که سبب کاهش فشارخون شده و همچنین می تواند قند خون را کنترل کرده، موجب تمدد اعصاب، جریان بهتر خون و از حرارت کبد بکاهد و به دلیل داشتن ویتامین C نیز باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شود.

وی خاطر نشان کرد: واقعیت این است که چای قرمز حاوی ماده ای است که می تواند از جذب کربوهیدرات بکاهد اما نمی تواند به تنهایی باعث لاغری شود بلکه این چای در کنار رژیم غذایی و تحرک مناسب می تواند یک نوشیدنی رژیمی و کم کالری باشد.

این کارشناس گیاهان دارویی گفت: چای ترش یا چای قرمز از کاسبرگ گیاهی خاص تهیه شده و در بسیاری از مناطق دنیا به صورت نوشیدنی گرم و یا سرد مصرف می شود.

یک پزشک تغذیه نیز اظهار داشت: چای قرمز یا چای ترش در نقاط مختلف دنیا با نام های متفاوتی خوانده می شود که یکی از مهم ترین خواص آن شباهت ترکیبات آن با انسولین است و به همین دلیل این گیاه خواص ضد دیابتی نیز دارد.

محمودرضا حیدری گفت: دانه های این گیاه نیز غنی از چربی و پروتئین است و دم کرده برگ این گیاه منبعی غنی از آهن و مس به وجود می آورد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید