یک چمدان مناسب سفر چه ویژگی هایی باید داشته باشد آیا شما این ویژگی ها را می دانید ؛ اگر این روزها خود را برای یک سفر خانودگی آماده می کنید بد نیست  این مطلب را تا پایان بخوانید  تا از  ویژگی های یک چمدان مناسب سفر  و راهکارهای انتخاب چمدان مناسب سفر بیشتر بدانید .
انتخاب  یک چمدان مناسب برای داشتن سفری راحت بسیار مهم و ضروری است. فرقی نمی کند شما به سفری یک روزه می روید و یا پرواز بین المللی پیش رو دارید. با چمدان مناسب سفر شما آسان تر و بدون استرس خواهد بود.

خب چه مشکلی پیش می آید اگر چمدان مناسبی را در سفر انتخاب نکنید ؟ مشکلات متعددی رخ خواهد داد. از اذیت شدن های مختلف در هنگام سفر تا اتلاف زمان که در انتها بروی استرس و روان شما تاثیر منفی گذاشته و سفر شما را خراب خواهد کرد. به عنوان مثال مشکلات زیر را در نظر بگیرید :

سایز چمدان شما برای بردن به داخل هواپیما بزرگتر از سایز مجاز باشد.
بعضی وسایل مهم را نتوانید در چمدان جای دهید به این دلیل که در چمدان شما جا نشده اند.
چمدان های بزرگ در سفر می توانند در حمل و نقل شما را سریعا خسته کنند.
نداشتن بخش بندی مناسب داخل چمدان می تواند شما را در چیدن و برداشتن وسایل در چمدان‌تان سردرگم کند.
کیفیت پایین بدنه نیز می تواند مشکل ساز شود، ضربه های متعدد که به بدنه چمدان می خورد از چرخ ها گرفته تا لولا های آن تحت فشار هستند و اگر شکسته شوند مایه دردسر خواهد بود.
انتخاب چمدان مناسب خودش سرگرمی جالبی برای آمادگی برای سفرهای آتی شما خواهد بود.در ادامه چند نکته ساده را بخوانید که به شما کمک می کند تا این ابزار سفر را به درستی انتخاب کنید.

نکات انتخاب چمدان مناسب برای سفر

۱. سفر خود را از ابتدا تا انتها بررسی کنید

برنامه‌ی سفر ، نوع چمدان مناسب شما را تعیین می‌کند. درباره هر بخش سفر خود با دقت فکر کنید. از لحظه ای که از در منزل خود خارج می‌شوید تا زمانی که به مقصد رسیده و دوباره باز می‌گردید. آیا نیاز به چمدانی کم حجم برای پرواز با هواپیما دارید؟ آیا مسافت های طولانی با چمدان را پیاده طی می‌کنید؟ آیا به کیف اضافه ای برای گردش روزانه در سفر نیاز دارید؟ آیا برای به همراه داشتن مدارک مهم سفر مثل گذرنامه فکر کرده‌اید؟ پول‌هایتان را کجا قرار می‌دهید؟ فکر کنید که کجا می‌خواهید بروید و چگونه به مقصد خود می‌رسید و چه چیزهایی را همراه خود برمی‌دارید و حمل می‌کنید.

۲. به وسایلی که در آن قرار می‌دهید فکر کنید

یکی دیگر از چیزهای مهم درباره انتخاب چمدان مناسب مشخص کردن وسایلی هست که می‌خواهید همراه خود بردارید. به عنوان قانونی اصلی: هرچقدر می‌توانید وسایل سبک‌تری انتخاب کنید. البته از وسایلی که ضروری هستند را فقط به بهانه اینکه وزن چمدان را زیاد خواهند کرد و از برداشتن آنها منصرف شوید این کار را انجام ندهید. فکر کنید چه وسایل جایگزین سبک تری خواهند داشت و در نظر بگیرید که چگونه انتخاب آنها در کنار یکدیگر و نحوه بسته بندی در داخل چمدان چگونه باشد تا حجم کمتری نیز بگیرند.

 برای سفرهای طولانی از کیف های بزرگ که حمل لباس ‌ها را برای‌تان راحت‌تر می کنند استفاده کنید. در سفرهای هوایی از چمدان های سبک و کوچک و کوله پشتی نیز می‌توانید استفاده کنید.

۳.همیشه به چرخ های چمدان توجه کنید

یکی از قسمت های مهم چمدان چرخ ها هستند. اینکه چقدر آنها با کیفیت، روان و طراحی مناسبی داشته باشند به سفر راحت شما کمک زیادی می‌کنند. همیشه مدل های متعددی در بازار وجود دارد. سعی کنید از مدل های بهتر و با کیفیت استفاده کنید.

۴.کیفیت ساخت دسته ها و بدنه را به دقت بررسی کنید

هر محصولی که ساخت می شود عمر متناسب با کیفیت خودش را دارد. مدل های ارزان‌تر سریع‌تر مستهلک می‌شوند و احتمالا در سفر مایه دردسر برای شما خواهند شد. جنس بدنه چمدان می‌تواند از چرم و یا پارچه های ضخیم باشد. همچنین به دسته‌های چمدان دقت کنید که از جنس های نامرغوب نباشند زیرا با برداشتن ناگهانی وقتی نیاز دارید که سنگینی چمدان را به یک‌باره بلند کنید خواهند شکست . گول ظاهر فلزی بعضی مدل ها را نخورید. حتما از جنس آنها مطمئن شوید.

در نهایت آنچه سفر را برای شما جذاب خواهد کرد انتخاب وسایل با کیفیت و متناسب برای سفر شما خواهد بود. شاید کمی زمان نیاز داشته باشید که مدل های مختلف چمدان را ببینید و از نظرات دیگران استفاده کنید اما در بلندمدت از زمانی که صرف انتخاب درست برای خرید وسایل با کیفیت و خوش ساخت کرده‌اید راضی خواهید بود.

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید