اکران فیلم چهارراه استانبول

 

مصطفی کیایی از سال ۱۳۷۶ همزمان با تحصیل در رشته فیلمسازی در دانشگاه به عنوان دستیار کارگردان در مجموعه‌های تلویزیونی و سینمایی مشغول به کار شد پس از اتمام دوران تحصیل بعنوان نویسنده، کارگردان و تدوینگر در برنامه‌های تلوزیونی فعالیت خود را ادامه داد و در این مدت برنامه‌های زیادی را برای شبکه ‌های مختلف تلویزیونی ساخت.

فیلم بعد از ظهر سگی اولین فیلم بلند مصطفی کیایی محصول سال ۸۸ بود که در زمان خود طنزی متفاوت محسوب می‌شد. موفق‌ترین حضور کیایی در جشنواره فجر برمی‌گردد به سال ۹۰ که با فیلم ضد گلوله موفق به دریافت جوایزی چون سیمرغ بهترین فیلمنامه و دیپلم افتخار بهترین فیلم به تهیه کنندگی رضا رخشان از سی‌امین دوره جشنواره فیلم فجر شد.
خط ویژه، عصریخبندان و بارکد از دیگر آثار این کارگردان هستند. آثاری که اغلب با اقبال عمومی در اکران مواجه شدند. کیایی که امسال با فیلم چهار راه استانبول برای پنجمین بار در جشنواره فیلم فجر حضور دارد مانند فیلم‌های قبلی خود سراغ موضوعی بحث برانگیز رفته است. داستان فیلم با حادثه ساختمان «پلاسکو» که در یک آتش سوزی فرو ریخت و منجر به شهید شدن تعدادی از آتش نشان های فداکار کشورمان شد، مرتبط است. نام قبلی این فیلم سینمایی «پلاسکو» بوده است که در مرحله اخذ مجوز به چهارراه استانبول تغییر پیدا کرده است.

اکران چهارراه استانبول در شیراز

فیلم «چهارراه استانبول» که فیلمنامه آن نیز توسط مصطفی کیایی به نگارش درآمده است مانند ساخته‌های پیشین او فیلمی پربازیگر است. بهرام رادان بعد از عصریخبندان و بارکد برای سومین بار پیاپی با کیایی همکاری کرده است و در کنار محسن کیایی که از بازیگران ثابت فیلم‌های برادرش محسوب می‌شود ، نقش اصلی «چهارراه استانبول» را ایفا می‌کند. گفته می‌شود مهدی پاکدل نقش ویژه و متفاوتی در این فیلم دارد.

بازیگرهای فیلم سینمایی چهارراه استانبول

بهرام رادان , محسن کیایی , سحر دولتشاهی , رعنا آزادی ور , ماهور الوند , مهدی پاکدل , مسعود کرامتی , پوریا رحیمی سام , بابک بهشاد , سعید چنگیزیان , خسرو احمدی , تینو صالحی , محمدحسین امیدی , کارن کیایی , باران صوفی , رضا شریف نژاد , علی گیل وری , شقایق جعفری جوزانی

خلاصه‌‌‌‌‌ فیلم سینمایی چهارراه استانبول

بهمن و احد تولیدی ورشکسته‌ ای در پلاسکو دارند و از دست طلبکاران و اهالی پلاسکو فراری‌اند، روز حادثه بهترین زمان برای فرار از دست آن‌هاست.

مهدی پاکدل در مراسم اکران فیلم چهارراه استانبول در شیراز

سحر دولتشاهی در اکران فیلم چهارراه استانبول در شیراز

سحر دولتشاهی در اکران فیلم سینمایی چهارراه استانبول در شیراز

مهدی پاکدل در اکران فیلم سینمایی چهارراه استانبول

سحر دولتشاهی در مراسم اکران فیلم چهارراه استانبول

سحر دولتشاهی

مهدی پاکدل

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید