همسر نمونه باشید

همسر نمونه! آیا شما یا همسرتان یک همسر نمونه هستید . اصلا همسر نمونه چه خصوصیاتی باید باشد ما در تانما به شما می گوییم که چگونه یک همسر نمونه باشید با ما بمانید .

زمانی که نامزدتان به شما علاقه مند است، عمیق و صمیمی به شما لبخند می زند. اگر او لبخندی مصنوعی دارد نمی توان آن را رابطه ای پایدار دانست.

وقتی روابط شما خوب است از تمام صفات مثبتی که در ارتباط با همسر خود به فکرتان می رسد فهرستی تهیه کنید. هر زمان که روابط شما تیره شد این فهرست را بخوانید.

در حضور همه، خصوصا خانوادهٔ خودتان بارها از همسرتان تعریف و تمجید كنید.

روبروی همسر خود هرگز باحالت افسرده و ژولیده و نامرتب ظاهر نشوید.بلكه بسیار تمیز آرایش كرده، معطر و شادو خندان باشید و همیشه و درهمه حال لبخند بزنید.

بهتره شکایت هاتون را به درخواست تبدیل کنین.

مثلا اول جمله هاتون رو با دوستت دارم وقتی که...

خیلی خوشحال می شم وقتی که...

شروع کنین

بگذارید همسرتون هرچی می خواد جلو شما از خودش تعریف کنه ...

بگذار قهرمان ِ داستانی باشه که نقش اولش تویی!

زمانی که نامزدتان به شما علاقه مند است، عمیق و صمیمی به شما لبخند می زند. اگر او لبخندی خشک و مصنوعی دارد انگار که آن لبخند به زور به او دیکته شده باشد نمی توان آن را رابطه ای پایدار دانست.

مردان آن قدر بصری هستند که درک آن برای بسیاری از زنان مشکل است؛ به همین دلیل اغلب فیلم های مبتذل و تبلیغات تجاری، هماهنگ با طبیعت مردان ساخته می شود. 

هیچ وقت از محبت هایی که همسرتان برای جلب شما انجام می‌دهد انتقاد نکنید

یادت باشد بهترین رابطه میان تو و همسرت زمانی است که میزان عشق و علاقه تان به هم بیش از میزان نیازتان به یکدیگر باشد.

خواسته‌هایتان را به روشنی بیان کنید

زندگی مشترک یک بازی که بر پایه حدس و گمان باشد، نیست. بسیاری از مردم، اعم از مرد و زن از بیان صریح خواسته‌های خود بیم دارند و در نتیجه بر آنها سرپوش می‌گذارند و نتیجه این پنهان‌کاری، نومید شدن از رسیدن به خواسته‌هایشان و خشم گرفتن بر همسری است که از برآورده کردن خواسته‌های ناگفته آنان کوتاهی کرده است. ایجاد روابط صمیمی با همسر، بدون صداقت و درستی در گفتار و کردار امکان‌پذیر نیست. به یاد داشته باشید که همسرتان فکرخوان شما نیست، یعنی علم غیب پی بردن به درون و افکار شما را ندارد. 

به‌ خود و همسرتان به چشم یک تیم دو نفره بنگرید

 

یعنی اینکه هر دوی شما، انسان‌های منحصر به فردی هستید با نگرش‌ها و توانمندی‌های متفاوت؛ و همین تفاوت‌ها بیانگر ارزشمند بودن شما به‌عنوان یک تیم است.

مسائل را به موقع حل کنید: 

اجازه ندهید وجودتان انباشته از خشم شود. تقریبا هر اشتباه یا مشکلی که در روابط زناشویی روی می‌دهد می‌تواند به احساسات دو طرف آسیب برساند، آنها را رو در روی هم قرار دهد و در نتیجه آنها را از هم دور و یا حتی دشمن کند.

قهر كردن بدترین واكنش به طرف مقابلتان است و موجب سردی می گردد.

لطفا مشكل را حل كنید!

«تو الان خیلی عصبانی هستی و چیزهایی می گویی که واقعاً آن طور فکر نمی کنی (از شک و تردید خودتان به او امتیاز بدهید). پس من به سهم خود معذرت می خواهم.

برخورد با فرد عصبانی 

اگر گفت وگو دارد به بددهنی و بدزبانی کشیده می شود آن را متوقف کنید. دست هایتان را به علامت تسلیم بالا ببرید و قاطعانه اما با آرامش بگویید:

«تو الان خیلی عصبانی هستی و چیزهایی می گویی که واقعاً آن طور فکر نمی کنی (از شک و تردید خودتان به او امتیاز بدهید). پس من به سهم خود معذرت می خواهم. بعداً وقتی آرام شدی با هم صحبت می کنیم.» بعد از اتاق بیرون بروید یا از طرف بخواهید اتاق را ترک کند.

وقتی مردی با همسرش حرف نمی زند، عکس العمل او چگونه خواهد بود؟

زن فکر می کنه شوهرش تنبله و خودش خیلی برای زندگیش انرژی میگذاره و کارهایی که انجام میده به چشم شوهرش نمیاد.

زن فکر می کنه شوهرش بهش علاقه ای نداره، احساس تنهایی میکنه و فکر میکنه نمیتونه به خواسته هاش برسه. او فکر میکنه دیگه هیچ جذابیتی برای همسرش نداره و زنی کسل کننده برای شوهرشه.

زن فکر می کنه شوهرش دوست نداره با او صمیمی بشه و از گذشته اش رنج میبره و به کمک خانمش احتیاج داره، فکر میکنه تا همسرش مداوا نشه نمی تونه به خواسته هاش برسه.

زن فکر می کنه که باید از شوهرش جدا بشه، مردهای دیگه با شوهرش فرق دارن، آرزو می کنه که شوهری پیدا کند که بیشتر باهاش حرف بزنه.

در تمام این مثال هایی که زده شد، زن دچار سوتفاهم می شه.

یک خانم باید به تفاوت میان زن و مردها بیشتر توجه کند.

این حرف به این معنی نیست که زن خودش را قربانی شوهرش کند، فقط باید کمی وقت شناس باشد و به شوهرش اجازه بدهد که مدتی تنها باشد.

روش انتقاد از همسر

وقتی می خواهید از شوهرتان انتقاد کنید قهر و داد و گریه راه نیندازید.

بهتر هست از اسلوب انحرافی وارد شوید مثلا این جمله رو بگویید:

 "من ازشوهرم فلان انتظار رو دارم"

آقایون کلا برای برآورده کردن انتظارات شما جون هم میدن. چون حس الگو بودن رو در وجود خودشون احساس میکنند.

اما اگر سر همسرتان داد بزنید او فکر میکند میخواهید به او مسلط شوید، او هم سر شما داد میزند.

آنچه لازم است انجام دهید این است که در ابراز کلماتی که به او می گویید، خیلی سخاوتمند باشید.

در تحسین کردن باید رک باشید و حرف خود را کامل بزنید. کلی گویی می تواند برای غریبه ها مفید باشد، ولی برای مهمترین شخص زندگی مناسب نیست این کار کمی تمرین می خواهد.

در هنگام عصبانیت و جوش آوردن سعی بر صحبت و حل مشکل نکنیم. به هم قول می‌دهیم حداقل یک ساعت از هم فاصله بگیریم تا آرام شویم و بعد اقدام به صحبت با هم می‌کنیم.

خیلی از مردها گفته اند که آنان هرگز ندیده‌اند پدرشان از مادرشان تمجید کرده و کارهایش را ستوده باشد و خودشان هم هرگز هدیه‌ای نگرفته‌اند. می‌دانم دادن چیزی که خودتان دریافت نداشته‌اید مشکل است، ولی لازم است تصمیمی آگاهانه بگیرید. در هر صورت این کار را بکنید. برای اینکه برای همسرتان مفهومی بزرگ دارد. برای بعضی از شما چنین کارهایی ممکن است ابتدایی باشد، ولی حرفم را باور کنید که خیلی از مردان اصلا یاد نگرفته اند که زن می خواهد چه بشنود. 

در تحسین کردن باید رک باشید و حرف خود را کامل بزنید. کلی گویی می تواند برای غریبه‌ها مفید باشد، ولی برای مهمترین شخص زندگی مناسب نیست. این کار کمی تمرین می خواهد، ولی وقتی که چند بار انجامش دهید، می‌دانم که آسان می شود. آنچه در مقابل به دست می‌آورید، ارزش کوشش اضافی شما را دارد. بعضی اوقات تحسین پنج ثانیه‌ای به همسرتان احساس چهار ساعت حالت خوب می‌دهد. آنچه لازم است انجام دهید این است که در ابراز کلماتی که به او می‌گویید، خیلی سخاوتمند باشید.

همیشه شما زودتر خداحافظی کنید.

همیشه و مخصوصا صبح ها بدرقه اش کنید.

هیچ وقت در حضور همسرتان از خانواده‌ اش شکایت نکنید.

شوهرتان عاشق آشپزی تجملی شماست اما این آشپزی نباید مانع تنهایی و خلوت شما شود.

اگر مشکلتان را گوشزد کرد، به شما بر نخورد، هدف ایراد گرفتن نیست، بلکه او قصد دارد کیفیت رابطه اش را با شما بهتر و مشکلات را حل کند.

نحوه ابراز علاقه آقایان

اگر خانمی جنس یک مرد را نشناسد، با روحیاتش آشنا نباشد و قلق‌های رفتاریش را پیش بینی نکند مسلم است هنگامی که مرد با زبان خاص و مردانه‌اش دست به ابراز احساسات بزند، همسرش یا متوجه آن نشده و یا با سوء‌تفاهم وی را به بی‌مهری متهم می‌کند. اما اگر همین خانم بداند یک مرد چطور احساسات و محبت خود را بروز می‌دهد دیگر از رفتارهایش گله نکرده و با درکی عمیق محبت شوهر را دریافت می‌کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید