اتاق نشیمن یکی از اجزای مهم خانه است چراکه خیلی از اوغات خود را در آن می گذرانیم. یک خانم با تمام سلیقه اش سعی می کند به بهترین نوع اتاق نشیمنش را دیزاین کند . اگر شما هم دوست دارید یک اتاق نشیمن با سلیقه داشته باشد از راهنمایی های تانما استفاده کنید.

چیدمان اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یکی از مهم ترین بخش های خانه در طراحی و چیدمان دکوراسیون است. در چیدمان این بخش باید تمام دقت و امکانات به کار گرفته شود تا حساس ترین نقطه خانه که مرکز اصلی توجهات است به بهترین نحو ممکن ساخته و پرداخته شود.اغلب اتاق نشیمن خانه های ما چیزهای زیادی را به خود می بیند.

ما در این مکان تلویزیون تماشا می کنیم، با دوستان خود گپ و گفت می کنیم، گاهی اوقات کتاب مورد علاقه خود را روی کاناپه نشیمن دنبال می کنیم و حتی مواردی مثل انجام کارهای اداری که به خانه آورده ایم یا بازی های بچه گانه با کودکانمان و یا خوردن ناهار در کنار سایر اعضا خانواده را در این محل به چشم دیده ایم.

این موارد نشان می دهد که اتاق نشیمن توانایی بسیار زیادی در ارائه امکانات و فرصت ها به ما دارد و نباید مورد بی توجهی قرار گیرد.

اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن

با توجه به همه آنچه گفته شد می توان حرکت های هوشمندانه ای را اجرا کرد که هر آنچه از اتاق نشیمن انتظار دارید در اختیار شما قرار دهد. اگر چه این اتاق بسیار سخاوتمند است که چنین مزایایی را در اختیار شما قرار می دهد، اما همه این ها بدون چالش نیز نخواهد بود.

هر کارایی بیشتری از این فضا متوقع باشیم ترافیک بیشتری در لوازم موجود در اتاق نشیمن و همین طوری پیاده سازی طرح های خود خواهیم داشت. مهم ترین نکته در این باره این است که اولویت این فضا برای خانه شما چیست. و حقیقت غم انگیزی که باید با آن رو برو شویم این است که هر چه اتاق نشیمن ما کوچک تر باشد امکان دست یابی به اهداف و آرزوهای ما کم رنگ تر خواهد شد، یعنی باید قید یک سری از توقعاتمان را بزنیم.

اکنون مدل هایی با یک حالت استاندارد آماده شده تا ذهن شما را به حرکت وا دارد. برای چرخاندن چرخ های ماشین خلاقیت خود از این ده روش استفاده کافی را ببرید و خانه شیک ایرانی خود را متحول سازید.

  • چیدمان رسمی و متعادل
  • چیدمان تصادفی و متعادل

  • افزایش حالت راحتی بیشتر با مبل های چند منظوره

  • چیدمان مینیمال و راحت

  • یکپارچه سازی محیط اتاق نشیمن با سبک شیک

  • نشیمنی با چاشنی اتاق کار

  • سبک مدرن کلاسیک

  • خانوادگی و دوستانه

  • ایجاد فضای جداگانه برای نهارخوری

  • ایجاد فضای مختلط برای نهار خوری

اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن

امروزه اغلب افراد برای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن منزل خود از مبلمان استفاده می کنند که طرح و رنگ و اندازه مبلمان می تواند روی جذابیت بیشتر دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن تاثیرگذار باشد.
بهتر است مبلمان اتاق نشیمن را با توجه به اندازه اتاق نشیمن انتخاب کنید. اگر فضای نشیمن منزل شما کوچک است بهتر است از مبلمان با طرح ساده و ظریف و رنگ روشن استفاده کنید. برای اتاق نشیمن با اندازه بزرگ می توانید از انواع مبلمان با طرح های شلوغ و ساده و رنگ های روشن و تیره استفاده کنید.

استفاده از گل و گیاهان زیبا و شاداب در فضای نشین یکی دیگر از ایده های کاربردی و شیک برای ایجاد احساس نشاط و شادابی در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن می باشد. بهتر است از گیاهانی در فضای اتاق استفاده کنید که به نور کمتری نیازمند هستند. گیاهان ابلق و رنگی به نور زیادی نیاز دارند در صورتی که گیاهان سبز به نور کمتری نیازمند هستند.

اتاق نشیمن

دکوراسیون اتاق نشیمن

اتاق نشمین کوچک

اتاق نشیمن منزل هرچقدر هم که کوچک باشد میتواند شیک و مد روز دکوراسیون شود و محدودیتی برای آن وجود ندارد .

فضای کوچک اتاق نشیمن را محدودیتی برای رسیدن به دکوراسیون ایده آل و مدرن به شمار نیاورید زیرا در همه فضاهای منزل چه کوچک و چه بزرگ چالش های بسیاری برای طراحی وجود دارد فقط کافیست کمی خلاق باشید تا از کوچکترین فضای منزل بهترین استفاده را ببرید. نشیمن جایی است که شما و مهمانان تان بیشترین زمان را در آنجا میگذرانید پس بهتر است برای عید امسال دست به کار شوید و با تغییراتی در فضای نشیمن به دکوراسیونی بی عیب و نقص برسید.

با توجه به نزدیک شدن به فصل بهار و عید نوروز ایده های بسیار زیادی برای دکوراسیون نشیمن پیش روی شماست, از رنگ های شاد و گل های بهاری در منزل تان استفاده کنید و خانه ای سرشار از زیبایی و انرژی مثبت داشته باشید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن کوچک

اتاق نشیمن بزرگ

مهم ترین قسمت در هر خانه ای، اتاق نشیمن است؛ صرف نظر از اینکه آیا آن را به عنوان سالن پذیرایی، سالن غذاخوری یا فضایی برای بازی کودکان طراحی کرده اید. در اصل، یک اتاق نشیمن بزرگ می تواند چندبن کاربری را با هم داشته باشد، بدون این که احتیاجی باشد برای هر کاربری، یک اتاق جداگانه را در نظر گرفت.

ایده های طراحی اتاق بزرگ نشیمن متنوع و منحصر بفرد هستند. اولین و مهم ترین نکته ای که در طراحی اتاق پذیرایی در نظر گرفته می شود این است که بدون اینکه فضا را شلوغ و به هم ریخته کنید، از تمام قسمت های فضا استفاده کنید و در هنگام طراحی اتاق نشیمن، راحتی را حتماً در نظر بگیرید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن بزرگ

اتاق نشیمن چیست

اتاق نشیمن در دکوراسیون داخلی منزل از فضاهای مهم و تاثیرگذار به شمار می آید زیرا فعالیت های روزانه و مرکز اغلب فعالیت ها در این فضا صورت گرفته و اگر با دکوراسیونی با سبکی متناسب و با رنگ های زیبا آراسته شود کارایی محیط را افزایش داده و سبب ایجاد آرامش در فضا خواهد شد.

بهترین فضاها در دکوراسیون داخلی ، آنهایی هستند که مناظر مختلفی را برای خلق یک سبک جدید ترکیب می کنند.

اتاق نشیمن

دکور اتاق نشیمن

اتاق نشیمن سنتی

بدون هیچ برو برگشتی صفای خانه ی ایرانی را هیچ کجا ندارد. طراوت و زندگی در گوشه ی گوشه ی خانه‎های ایرانی موج می زند و مطمئنا هر بیننده ای را به ذوق می‎آورد. سبک سنتی ایرانی، هنری قدیمی و اصیل است که به فضای نشیمن شما هویت و گرما می بخشد. شاید بتوان گفت مهم ترین چیزی که سبک سنتی ایرانی را از دیگر سبک‎های دکوراسیون داخلی متمایز می کند، صفا و صمیمی است که این سبک طراحی با خود به همراه دارد.

مطمئنا دکوراسیون سنتی منزل دلخوشی های قدیمی را به خاطرمان می آورد و همین باعث می‎شود که همه‎ی ما به نوعی نسبت به این سبک دکوراسیون، تعلق خاطر خاصی داشته باشیم.

از طرف دیگر یکی از مهم ترین بخش‎های دکوراسیون خانه های امروزی مربوط به اتاق نشیمن است که معمولا بیشترین دورهمی های اعضای خانواده در این بخش اتفاق می افتد. اتاق نشیمن سنتی ایرانی می تواند فضای گرم و صمیمی را ایجاد کرده و حس خوبی را به شما منتقل نماید.

دکوراسیون سنتی ایرانی بر پایه ی هویت و فرهنگ شکل گرفته است و علاوه بر نیازهای مادی به نیازهای روحی و درونی فرد نیز توجه می کند. ما در ادامه به بررسی دکوراسیون سنتی ایرانی اتاق نشیمن می پردازیم. شما می توانید با الهام از این مطلب دکور منحصربفرد و اصیلی را برای خودتان بسازید و از آن لذت ببرید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن سنتی

اتاق نشیمن مدرن

امروزه گرایش به سبک دکوراسیون داخلی مدرن بسیار فراگیر است. عموم جامعه به این سبک زیبا گرایش نشان می دهند و سعی بر آن دارند تا دکوراسیون منزل خود را به این سمت ببرند. اگر بخواهیم تخصصی تر نگاه کنیم، سبک مدرن سبکی از دکوراسیون داخلی است که در آن از بیشتر شاهد خطوط صاف در طراحی فضا هستیم. اگر شما نیز به این سبک علاقه مندید و قصد دارید دکوراسیون منزل خود را به سمت مدرن شدن ببرید با تانما همراه شوید.

همانطور که میدانید اتاق نشیمن مرکز خانه است و بیشتر از قسمت های دیگر منزل مورد توجه قرار میگیرد به همین منظور باید دکوراسیون و تزییناتی فوق العاده جذاب برایش در نظر بگیرید. در سال 2018 ایده های مدرن و لاکچری برای طراحی دکوراسیون نشیمن توسط دکوراتور ها مطرح شد که استفاده از آن ها فضای نشیمن را بی نهایت زیبا میکند.

در دکوراسیون نشیمن فاکتورهایی مانند نورپردازی مناسب, رنگ وسایل, کاغذ دیواری شیک, وسایل تزیینی و دکوری, چیدمان مبل ها و ... اهمیت ویژه ای دارند.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مدرن

اتاق نشیمن لاکچری

اگر قصد دارید امسال دکوراسیون نشیمن منزل تان را مطابق مد سال طراحی کنید و به سبک اروپایی بچینید پیشنهاد میکنم تصاویری که در ادامه برایتان جمع آوری کرده ایم را مشاهده کنید زیرا این اتاق نشیمن های شیک توسط دکوارتورهای اروپایی طراحی شده اند, شما میتوانید با ایده گرفتن از آن ها دست به کار شوید با ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در فضای نشیمن منزل تان را لاکچری کنید.

می توانید اتاق نشیمن خود را به سلیقه دکوراتورهای اروپایی با رنگ های جداب و خاصی مانند مشکی و طوسی که باب سلیقه مدرن پسندان است دکوراسیون کنید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن لاکچری

اتاق نشیمن زیبا

زیبایی دکوراسیون منزل در وهله اول خود را در اتاق نشیمن آن محل به نمایش می گذارد، در این مجموعه از عکس های دکوراسیون اتاق نشیمن ، قصد معرفی و نمایش مدل های مختلفی از آثار طراحان دکوراسیون داخلی را با بیان ظرافت های آنها را داریم.

اتاق نشیمن همانطور که از نامش پیداست، آرامش و راحتی را در ذهن تداعی می کند. حال این که با توجه به نمود مدرنیته در زندگی، باید راهکاری در طراحی دکوراسیون داخلی اندیشیده شود که در دل فضای مدرن بتواند آرامش کلاسیک مورد نیاز هر فرد را به وی هدیه کند.

برای طراحی یک اتاق نشیمن زیبا باید بدانید نقطه قوت این ناحیه کدام قسمت محسوب می شود و دقیقاً باید کدام قسمت را تقویت کنید. دکوراسیون مرکز سالن پذیرایی که معمولاً با چیدمان مبلمان و تلویزیون مشخص می شود، بسیار حائز اهمیت است. از این رو باید توجه زیادی به چیدمان این ناحیه از اتاق پذیرایی داشته باشید. می توانید برای این مرکز جاذبه، لامپ و لوسترهای جذابی سفارش دهید و این ناحیه را به یک کانون تجمع تبدیل کنید. البته این سبک بیشتر در دکوراسیون سنتی مورد استفاده قرار می گیرد. امروزه برای یک طراحی فوق العاده بیشتر از نورهای تاکیدی مثل لامپ های LED استفاده می شود و سعی می شود که با این لامپ های کناره اتاق پذیرایی را تزیین کرد.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن زیبا

اتاق نشیمن ایرانی

در تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن کمتر موضوعاتی مهم تر از افزایش حداکثری فضا وجود دارد. اتاق نشیمن ایرانی نیز از این قاعده مسثتنی نیست از آنجایی که در بیشتر خانه های ما ایرانی ها مبلمان حجیم و بزرگ قرار گرفته، فضای رفت و آمد و زندگی در اتاق نشیمن نسبت به مکان های دیگر سخت تر شده است. واقعا چه دلیلی دارد که برای نشیمن کوچک خود از مبل های حجیم راحتی استفاده کنید یا اینکه میز جلو مبلی بزرگ با دکوری های زیاد در اطراف مانند بوفه را قرار بدهید؟! مبلمان همیشه باید متناسب با فضا انتخاب شود، قبل از خرید باید حتما به اندازه گیری فضای موجود در اتاق پرداخته و برای سانت سانت فضا برنامه ریزی دقیق داشته باشید.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن ایرانی

اگر می خواهید یک اتاق نشیمن ایرانی اصیل و بسیار شیک داشته باشید، حضور عناصر چوبی در دکوراسیون الزامی است. دکوراسیون خانه های ایرانی اغلب از طرح های گرم و کلاسیک استفاده می کند و در نتیجه هیچ چیز مانند چوب نمی تواند این حس را در فضا ایجاد کند. قرار دادن یونیت های دیواری اطراف میز تلویزیون یکی از بهترین قسمت هایی است که می شود عناصر چوبی طبیعی را به نمایش گذاشت. البته چوب فقط مخصوص سبک کلاسیک نیست، نشیمن های مدرن ایرانی نیز می توانند این ماده بی نظیر را به راحتی با وسایل مدرن خود ترکیب کنند.

فرش عنصر بسیار مهم دیگر در تزیین دکوراسیون اتاق نشیمن ایرانی است. فرش فرصت بسیار مناسبی برای آوردن رنگ های جذاب و قوی به دکوراسیون است. از آنجایی که دکوراسیون نشیمن های مدرن تک رنگ بوده و عمدتا سرد و بی روح هستند، اضافه کردن یا تخته فرش اصیل ایرانی در رنگ قرمز و آبی می تواند فضا را بشدت خواستنی و گرم نشان دهد. البته ترکیب دو سبک مدرن و آنتیک در اتاق نشیمن نیز یک ایده بسیار عالی است. شکل زیر نشان می دهد که پهن کردن فرش آنتیک جلوی مبلمان مدرن چقدر می تواند زیبا دیده شود.

اتاق نشیمن

چیدمان اتاق نشیمن ایرانی

کاربردهای اتاق نشیمن

برخی از كاربردهای اتاق نشیمن عبارت است از تفریح و سرگرمی، بازسازی ساختمان بازی های خانوادگی، مطالعه، و تماشای تلویزیون . اگر قرار است خیلی وقت ها از این فضا به عنوان مكانی برای تفریح و سرگرمی استفاده كنید، تعداد میانگین مهمانان خود را مشخص كنید تا از این مسئله مطمئن شوید كه جای كافی و نشمین های كافی وجود دارد. اگر خیلی قرار نیست در اتاق نشیمن خانه خود پذیرای مهمان باشید، این فضا می تواند بیش تر جایی دنج و راحت برای اعضای خانواده باشد. از این مسئله اطمینان حاصل كنید كه فضا و مبلمان كافی برای انجام فعالیت های مختلفی كه در اتاق نشیمن قرار است انجام شود در اختیار دارید.

اتاق نشیمن

دکور اتاق نشیمن

اتاق نشیمن ال شکل

یکی از متداول ترین مدل های اتاق نشیمن در خانه های ایرانی پذیرایی L است که اگر دکوراسیون اتاق نشیمن ال شکل به شیوه ای اصولی و کاربردی طراحی شود شاهد بوجود آمدن دکوراسیونی ایده آل در سالن پذیرایی منزل خود خواهید بود.

اتاق نشیمن ها در انواع مدل های ال شکل و مستطیل شکل و مربع شکل ساخته می شوند که هر کدام از این مدل پذیرایی ها تکنیک هایی خاصی برای طراحی دکوراسیون خود دارند.

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن مدل ال

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید