کاربرد خمیر دندان به غیر از استفاده رایج آن کاربردهای جالب و متنوع دیگری دارد که با دانستن و بکارگیری این روش ها می توانید تمیز کردن وسایل و اشیاء را برای خود راحت تر و متنوع تر نمایید حال ما در تانما سعی بر آن داریم که شما را باکاربرد خمیردندان در خانه آشنا کنیم.

کاربرد خمیر دندان

کاربرد خمیر دندان

کاربرد خمیر دندان در خانه داری

 • با استفاده از خمیر دندان به راحتی قادر به از بین بردن لکه های موجود بر روی عینک های شنا و عینک های اسکی خود خواهید بود .
 • اگر خمیر دندان می ‎تواند دندان های شما را تمیز کند، قطعا قادر به از بین برد لکه و گرد و غبار های موجود بر روی لاستیک درب های یخچال نیز خواهد بود .
 • با استفاده از خمیر دندان به راحتی قادر به از بین بردن خراش های کوچک ایجاد شده بر روی وسایل نقلیه خود خواهید بود .
 • لکه های به وجود آمده بر روی دیوار های منزل اگر کوچک و جزئی باشند، با استفاه از خمیر دندان به راحتی قابل پاک شدن هستند .
 • با مالیدن مقداری خمیر دندان بر روی تکه ای اسفنج و یا دستمال به راحتی می‎ توانید شیشه های حمام خود را برق بیندازید .
 • همانطور که با مسواک زدن، تیرگی های ایجاد شده ناشی از خوردن چای و قهوه بر روی دندان از بین می‎ روند، با مالیدن خمیر دندان بر روی میز و یا ظروف آشپزخانه خود، به راحتی قادر به از بین بردن لکه های چای و قهوه خواهید بود.
 • به جای استفاده از مواد تمیز کننده مضر مانند وایتکس و یا دیگرمواد شیمیایی برای تمیز کردن لکه های آب موجود بر در و دیوار حمام و یا دوچرخه و موتورسیکلت ، از خمیر دندان که ابزاری تمیز کننده عالی و بدون هیچ ضرری است بهره ببرید .
 • با استفاده از خمیر دندان در زمان اندکی قادر به از بین بردن لکه های تیره بر روی در و دیوار منزل خود خواهید بود .
 • با مالیدن کمی خمیر دندان بر روی خراش های ایجاد شده بر روی مبل های چرمی ‎تان می‎ توانید خراش های مورد نظر را کمرنگ تر جلوه دهید .
 • استفاده از خمیر دندان برای از بین بردن لکه های ناشی از آب میوه بر روی پارچه و فرش بسیار کارآمد است و فقط کافیست قبل از استفاده از آن از عدم وجود ترکیبات سفید کننده در خمیر دندان مورد نظر اطمینان حاصل کنید.
کاربرد خمیر دندان

کاربرد خمیر دندان

 • بطری های شیر خشک کودک، بعد از مدتی استفاده بوی نامطبوعی به خود می‎ گیرند که استفاده از محلول آب و خمیر دندان درون این بطری ها، به رفع بوی بد آن ها کمک زیادی می ‎کند.
 • استفاده از مسواک و خمیر دندان برای از بین بردن لکه های جوهر ریخته شده بر روی پارچه ها، کمک زیادی به شما می ‎کنند .
 • با قدم زدن بر روی ساحل ممکن است لکه هایی بر روی لباس هایتان ایجاد شود . خمیر دندان به پاک شدن این لکه ها کمک زیادی می ‎کنند .
 • برای از بین بردن سموم مختلف بر روی سبزیجات و گیاهان می ‎توانید از خمیر دندان بهره ببرید .
 • خمیر دندان برای از بین بردن بوی بد کابینت ها و لکه های به وجود آمده بر روی آن ها بسیار موثر است .
 • با تمیز کردن فضای داخلی خودرو خود با خمیر دندان و دستمال مرطوب هم توانسته اید خودرو خود را تمیز کنید و هم بوی معطر به فضای داخلی آن ببخشید .
 • برای تمیز کردن صندلی های پلاستکی حیاط و بالکن منزل خود، می ‎توانید از خمیر دندان بهره ببرید .
 • از خمیر دندان می ‎توانید برای تمیز کردن افسار اسب خود نیز استفاده کنید .
 • استفاده از خمیر دندان، راه حل مناسبی برای از بین بردن علائم ناشی از ماژیک های غیر وایت بورد است .
 • خمیر دندان، ابزاری مناسب برای تمیز کردن لکه های ایجاد شده بر روی اسباب بازی کودکانتان است .
 • برای چسباندن پوسترهای مختلف به دیوار، به جای استفاده از چسب های نواری می‎ توانید از خمیر دندان در پشت آن ها استفاده کنید .
 • شیشه ساعت مچی ممکن است بعد از استفاده طولانی مدت دچار خراش های متعددی شود، با مالیدن کمی خمیر دندان بر روی آن به راحتی قادر به از بین بردن این خراش ها خواهید بود و همچنین برای برطرف کردن لک ها و خراش های ایجاد شده بر روی شیشه فر و پنجره ها نیز می ‎توانید از خمیر دندان بهره ببرید .
 • استفاده از خمیر دندان در اطراف گیاهان کاشته شده در باغ می ‎تواند به کاهش یافتن میزان آفات محصولاتتان کمک کند .
 • با استفاده از محلول آب و خمیر دندان، قادر به از بین بردن لکه های موجود بر روی رینگ های لاستیک وسیله نقلیه خود خواهید بود .

از بین بردن خراش روی CD یا DVD

این یک روش خوب برای حذف خراش های کم عمق و لکه ها است. یک لایه نازک از خمیر دندان را به آرامی بر روی دیسک مالش دهید و پس از آن با آب بشویید.

کاربرد خمیر دندان

از بین بردن خراش روی CD یا DVD

تمیز کردن کفش سفید

حتما یک کفش ورزشی سفید در خانه دارید که کمی لک شده یا برای شستن آن در لباسشویی مشکل دارید. علاوه بر این ها تمیزکردن بند کفش سفید نیز خود یکی از مشکلات بزرگ است. نگران نباشید ناجی کفش سفید شما نیز خمیردندان است. از یک خمیردندان سفید استفاده کنید و مقداری از آن را روی نقاط لک شده بزنید و با یک مسواک یا دستمال روی آن بکشید تا پاک شود.سپس کفش را با آب ولرم بشویید تا خمیر دندان از روی آن پاک شود.

دقت داشته باشید که از خمیردندان رنگی یا ژلی استفاده نکنید.همیشه نیاز نیست کفشتان را بشویید یا در لباسشویی بیندازید، به راحتی با کمک خمیردندان و یک مسواک می توانید کفش سفیدتان را همانند روز اول سفید کنید.

کاربرد خمیر دندان

تمیز کردن کفش سفید

تمیزکردن سینک حمام و دستشویی

حتما هنگام مسواک زدن گاهی برایتان پیش آمده باشد که مقداری خمیردندان به داخل سینک دستشویی بریزد. این بار که این اتفاق رخ داد آن را سریع پاک نکنید بلکه از خمیردندان کمک بگیرید تا سینک را سفید کنید. شاید خمیردندان به اندازه جرم گیر و سایر شوینده های حمام قوی نباشد اما اگر سینک دستشویی خیلی کثیف نباشد به راحتی با خمیردندان سفید می شود.

کاربرد خمیر دندان

کاربرد شگفت انگیز خمیر دندان

تمیزکردن صفحه کلید کامپیوتر

اگر کیبورد کامپیوتر شما سفید است یا از یکی از محصولات اپل استفاده می کنید که کیبورد با رنگی روشن دارد می توانید از خمیردندان برای سفید کردن آن استفاده کنید. برای تمیزکردن کیبورد کامپیوتر ابتدا سیستم خود را خاموش کنید. سپس مقدار کمی خمیردندان روی یک پارچه بریزید و به آرامی پارچه را روی هر کلید کیبورد بکشید. هر گونه لکه سرسختی که روی کیبورد باقی مانده باشد از بین می رود و صفحه کلید شما سفیدتر و روشن تر می شود.

کاربرد خمیر دندان

تمیزکردن صفحه کلید کامپیوتر

تمیزکردن کلیدهای پیانو

کلیدهای پیانو در اثر تماس با پوست و جذب گرد و غبار کثیف می شوند. با یک پارچه مرطوب و بدون پرژ و کمی خمیردندان به آرامی کلیدهای پیانو خود را پاک کنید.

جلادادن نقره جات

حتما در دکور منزل خود نقره جات دارید. اگر هم نباشد ممکن است که از قاشق های نقره ای و یا شمعدان های نقره ای استفاده می کنید. در اینجا نیز می توانید به راحتی به سمت خمیر دندان خود رفته و از آن بهره ببرید. مقداری خمیر دندان را بر روی شی نقره ای خود مالیده و با پارچه ای نرم و خشک شروع به پاک کردن آن کنید.

از بین بردن ساییدگی کفش

می توانید با یک برس خمیر دندان را به طور مستقیم به قسمت ساییدگی یا خراشیدگی کفش بکشید.

از بین بردن چربی و جرم اتو

برای رفع این مشکل خمیر دندان خود را برداشته و مقداری از آن را به کف اتو بمالید. سپس با یک پارچه مرطوب اقدام به پاک سازی آن محیط نمایید. (مطمئن شوید که اتو خارج از برق بوده و خنک باشد.) پس از این کار، با یک دستمال خشک، اقدام به پاک سازی نهایی و خشک کردن کف اتو نمایید. از این روش می توانید برای پاک سازی اتو مو نیز استفاده کنید.

کاربرد خمیر دندان

از بین بردن چربی و جرم اتو

جلوگیری از بخار گرفتن عینک

مقدار کمی از خمیر دندان را به هر یک از عدسی های عینک ایمنی یا شنا خود مالش و سپس آن را کاملا آبکشی کنید. پس بدون نیاز از ژل های زدمه گران قیمت به راحتی می توانید این مشکل را برطرف کنید. از مالش بیش از حد اجتناب کنید چون ماده ساینده در خمیردندان می تواند لنزهای عینک را خراش دهند.

کاربرد خمیر دندان

کارایی خمیر دندان

تمیز کردن چراغ های ماشین

تا زمانیکه نسبت به تمیزکردن چراغ های جلوی ماشین خود با استفاده از خمیردندان اقدام نکنید متوجه نمی شوید چقدر کثیف و بخار گرفته است. هنگام شستن ماشین خود مقداری خمیردندان به چراغ ها بزنید و با دستمال مرطوب یا حوله روی آن به شکل دایره ای بکشید و در نهایت آن را پاک کنید. این بار حین رانندگی متوجه نور بهتر و بیشتر چراغ ها خواهید شد.چراغ های ماشین در نگاه اول به نظر نمی رسند خیلی کثیف باشند اما وقتی آن را تمیز می کنید تازه متوجه تغییر خواهید شد.

کاربرد خمیر دندان

تمیزکردن چراغ های ماشین

از بین بردن بوی بد

جالب است که بدانید نه تنها خمیردندان بروی از بین بردن بوی دهان تاثیرگذارد است بلکه می تواند هرگونه بوی بدی را از سطل آشغال گرفته تا ظرف خاک حیوان خانگی شما از بین ببرد. فقط کافیست هنگام شستن آن وسیله خاص از خمیردندان استفاده کنید. جالب است بدانید، اگر زمانی بوی بدی احساس می کنید با بو کردن خمیردندان دیگر بینی شما بوی بد را حس نخواهد کرد. در حقیقت در این شرایط بوی بد از بین نمی رود، شاید شما منشا آن را نمی دانید، اما حداقل دیگر بو برای شما آزاردهنده نخواهد بود.

از بین بردن لکه لاک

یکی از کاربردهای خمیردندان در خانه، خاصیت لکه بری آن است. بنابراین می توانید از آن برای از بین بردن لکه هایی نظیر لکه لاک استفاده کنید. همچنین می توانید خمیردندان را روی ناخن هایتان بمالید تا اگر لکه ای از لاک روی دستتان باقی مانده نیز از روی پوست پاک شود.

کاربرد خمیر دندان

از بین بردن لکه لاک

از بین بردن لکه رنگ مو

از ویژگی لکه بری خمیردندان در مورد قبل صحبت کردیم، برای اینکه هنگام رنگ زدن مو، پوست سرتان رنگ نگیرد نیز می توانید مقداری خمیردندان به قسمت نزدیک به ریشه های موهایتان، پشت گوش یا روی گردن بمالید تا لکه رنگ به روی پوستتان باقی نماند.

از بین بردن سوزش محل نیش زنبور

شاید ندانید یکی از کاربردهای خمیردندان می تواند در جعبه کمک های اولیه باشد. خمیردندان می تواند خارش پوست را در اثر نیش زدن زنبور یا حشراتی نظیر پشه را کاهش دهد و تورم و التهاب آن را نیز کم کند. خمیردندان خاصیت خنک کنندگی دارد که به موجب آن محل سوزن زودتر درمان می شود.

درمان سوختگی

در سوختگی های جزئی خمیردندان می تواند تسکین موقت و خنک کننده باشد. بلافاصله بعد از سوختگی آن را به منطقه آسیب دیده بمالید و به صورت موقت تسکین دهنده خواهد بود.

از بین بردن لکه چای از درون ماگ

حتما گاهی متوجه شده اید ماگ محبوب شما سر کار تغییر رنگ داده است و هرقدر آن را می شویید لکه چای یا قهوه از ته آن پاک نمی شود. راه حل شما خمیردندان است. مقداری خمیردندان به ته ماگ و دیواره های آن بزنید و کمی صبر کنید سپس با اسکاچ یا یک مسواک آن را روی لکه ها بمالید. حتما با این راهکار از شر لکه چای خلاص می شوید.گاهی لکه های چای یا قهوه در ته فنجان یا ماگ قابل سشتن با ریکا نیستند، در این صورت باید از ترفند خمیردندان و مسواک استفاده کنید.

کاربرد خمیر دندان

از بین بردن لکه چای از درون ماگ

از بین بردن بوی مواد غذایی از دست

احتمالا دستانتان در اثر برش دادن سیر یا پیاز بو گرفته باشد. شما نمی خواهید در کنار میهمانانتان با بویی از مواد غذایی حضور پیدا کنید. بنابراین از خاصیت بوزدایی این محصول می توانید برای از بین بردن بوی نامطبوع چنین موادی استفاده کنید. فقط کافیست پس از اینکه کارتان به اتمام رسید دستانتان را با خمیردندان بشویید.

جدا کردن آدامس از روی مو

به هر دلیلی ممکن است این اتفاق رخ دهد. حتی اگر امکان آن کم باشد نیز دلیل نمی شود راهکار مقابله با آن را ندانیم. خمیردندان رو روی آدامس بمالید و بگذارید چند دقیقه بماند. خمیردندان می تواند شکر و آدامس را از هم جدا کند بنابراین چسبندگی آدامس از بین می رود و به راحتی می توانید آن را جدا کنید.

از بین بردن لکه مداد از روی دیوار

یکی از کاربردهای خمیردندان در خانه، استفاده از آن برای تمیزکردن و لکه بری است. دیوارهای خانه برای کودک شما یک مکان ایده آل برای نقاشی کشیدن است. حتی اگر خوشتان نیاید باز هم ممکن است رو برگردانید و ببینید پیکاسوی جوان به روی دیوارهای خانه نقشی کشیده است. شما می توانید این آثار هنری را با استفاده از خمیردندان و یک دستمال مرطوب پاک کنید.

تمیز کردن صفحه نمایش تلفن همراه

تمیز کردن صفحه نمایش تلفن همراه با خمیر دندان باعث تمیزی و نو به نظر رسیدن تلفن همراهتان می ‎شود .

کاربرد خمیر دندان

تمیز کردن صفحه نمایش تلفن همراه

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید