آنقدر لوازم های آرایشی و بهداشتی متنوعی به بازار آمده که کسی دیگر به مواد آرایشی بهداشتی قدیمی نگاه نمی کند. یکی از این لوازم وازلین است که بیشتر به عنوان مرطوب کننده استفاده می شد. اما امروز می خواهیم درباره موارد استفاده وازلین برای پوست و مو   و کاربرد وازلین در زیبایی پوست و مو با شما صحبت کنیم.

شاید باورش برایتان سخت باشد اما وازلین و زیبایی پوست ،وازلین و زیبایی مو و به طور کلی وازلین و زیبایی عبارتهای معنا دار و حقیقی هستند که شاید به ذهن و خیال ما هم نرسد 

موارد استفاده وازلین

وازلین کاربرد های زیادی برای زیبایی دارد به عنوان مثال استفاده از وازلین می تواند مشکل خشکی پوست و لب ها را حل کند.

وازلین

موارد استفاده وازلین برای پوست

شاید هنگامی که از مواد آرایشی و زیبایی پوست صحبت شود، وازلین به ذهن کمتر کسی برسد ولی وازلین یک ماده مناسب و کاربردی برای زیبایی و مراقبت از پوست می باشد. کاربردهای وازلین بسیار زیاد است به حدی که ممکن است خیلی از آنها را حتی نشنیده باشید، چون با قدرت نرم کنندگی قوی و چربی بالایی که دارد می تواند برای کارهای فراوانی مورد استفاده قرار گیرد.

تأثیرات وازلین در زیبایی

با وازلین پوست خود را نرم کنید

اگر پوست شما بیش از حد خشک است و حالت ترک و پوسته پوسته روی آن ایجاد می شود استفاده از وازلین می تواند مشکل شما را حل کند. این ماده با ایجاد یک لایه محافظ، رطوبت را روی پوست نگه می دارد و خشکی آن را از بین می برد. البته این ماده پوست را بیش از حد براق می کند و برای مصرف روزانه مناسب نیست و بهتر است شب ها استفاده شود. بر خلاف تصور عموم وازلین روزنه های پوستی را نمی بندد اما اگر پوست شما مستعد آکنه است بهتر است قبل از استفاده از وازلین با پزشک خود مشورت کنید. کاربردهای وازلین تنها محدود به صورت نیست و می تواند از آن برای رفع خشکی و ترک دست و پاشنه پا و … هم استفاده کنید.

کاربرد و موارد استفاده از وازلین

با وازلین گونه ها را هایلایت کنید

اگر علاقه ای به آرایش زیاد و استفاده از هایلایت کننده های براق که در حال حاضر بسیار رواج یافته اند ندارید می توانید برای براق تر کردن گونه ها و استخواه زیر ابرو ، بدون آرایش از مقدار کمی وازلین استفاده کنید. وازلین را برای این کار به مقدار بسیار کم استفاده کنید چون استفاده زیاد از آن پوست را چرب و کثیف نشان خواهد داد.

وازلین

موارد استفاده وازلین برای رنگ کردن مو

با وازلین اطراف صورت را از آلوده شدن به رنگ مو حفظ کنید

یکی از مشکلات رایج در رنگ کردن مو، آلوده شدن پوست اطراف سر و صورت به رنگ مو و لک شدن ان است که ممکن است تا چند روز هم از بین نرود. برای پیشگیری از این مشکل اطراف صورت را که احتمال آغشته شدن آن به رنگ مو وجود دارد با وازلین بپوشانید. وازلین مانع از رسیدن رنگ به سطح پوست شده و از لک شدن آن جلوگیری می کند. همچنین اگر از کرم های برنزه کننده استفاده می کنید مقداری وازلین روی مچ دست و پا و آرنج بزنید تا از رگ رگه شدن برنزه کننده روی آن جلوگیری شود.

کاربردهای وازلین در زیبایی و مراقبت از لب ها

اگر لب هایتان خشک و پوسته پوسته شده وازلین می تواند یک اسکراب مناسب برای از بین بردن سلول های مرده سطح لب باشد. کمی وازلین را با شکر مخلوط کنید و روی لب ها ماساژ دهید و سپس با دستمال پاک کنید. یا می توانید یک لایه وازلین روی لب ها بمالید و کمی صبر کنید سپس با یک مسواک تمیز به آرامی پوسته ها را جدا کنید.

با وازلین لب ها را مرطوب کنید

وازلین می تواند یک بالم لب قوی و موثر باشد و رطوبت را به لب های شما بازگرداند. با انگشت کمی وازلین بردارید و روی لب ها بمالید و چند دقیقه صبر کند تا جذب شود و لب ها را نرم و مرطوب کند. اگر می خواهید رژ لب بزنید وازلین را از روی لب پاک کنید در غیر این صورت دوام رژ لب شما کم خواهد شد.

همچنین بخوانید:

درباره روش های استفاده از وازلین برای زیبایی

وازلین

موارد استفاده وازلین برای ناخن ها

مراقبت از ناخن ها

عوض اینکه هر ماه مانیکور یا پدیکور انجام دهید، در تمام طول سال با وازلین ناخن های خود را سالم نگه دارید. قبل از خواب به ناخن ها بزنید.

برای صاف کردن و تقویت موها

روغن وازلین برای موخوره خوب است و همچنین موهای فرفری را صاف تر می کند.

جلوگیری از سایش

ورزشکاران از وازلین در ران یا زیر بغل خود برای جلوگیری از سوزش ناشی از سایش استفاده می کنند.

درخشان کردن کیف

اگر کیف پول کهنه و رنگ پریده شده، آن را با وازلین تمیز کنید.

براق کردن کفش چرم

کفش چرم را براق می کند.

وازلین

وازلین وسایل چرمی ما را براق می کند

نقاشی

اگر بر روی یک پروژه هنری که شامل نقاشی بر روی فلز یا چوب و سطوح خاص است به قسمتهای طراحی کمی وازلین بزنید

فراری دهنده مورچه ها

مورچه ها معمولا به غذاهای شیرین در آشپزخانه کشیده می شوند، به آن طرفها وازلین بریزید.

روان کننده لولا

اگر لولای در یا کشو سفت شده است کمی وازلین بزنید تا روان حرکت کند.

وازلین

باز کردن قفل با وازلین

باز کردن قفلها

اگر قفلی را برای مدت طولانی استفاده نکردید اول به آن وازلین بزنید بعدا کلید داخلش قرار دهید تا روان شود.

مراقبت از سگ

اگر پوست پنجه سگ خشک و ترک خورده، آن را با وازلین ماساژ داده تا نرم شود.

آیا این مطلب مفید بود؟ 8
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید