این روز ها مجموعه وزارت نفت با راهبری شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ، اطلاعیه های متعددی را صادر کرده است تا تمامی افرادی که فاقد کارت سوخت هستند و یا کارت سوخت آن ها مفقود و یا سوخته است بتوانند برای دریافت کارت سوخت اقدام کنند. برای دریافت کارت سوخت، در چندین نوبت این شرکت اعلامیه صادر کرده است که اولویت آن از ابتدای آذر ماه تا بیست و چهارم آذر ماه بوده وپس از آن این مهلت تمدید پیدا کرده و تا اول دی ماه ادامه داشت که برای آن باید از طریق سامانه دولت همراه و اپلیکیشنی با همین نام که به همین منظور ساخته شد و یا کد دستوری #4* و یا مراجعه به دفاتر پلیس 10+ اقدام به عمل می آمد.

اما هم اکنون با توجه به زمان در نظر گرفته شده برای کارت سوخت مشاهده می گردد، که این مهلت به پایان رسیده است و با توجه به فراخوان هایی که به عمل آمد، بیش از 2 میلیون و 600 هزار نفر برای دریافت کارت سوخت اقدام کرده و تقاضای دریافت کارت سوخت المثنی و یا برقراری ارتباط بین کارت بانکی خود با سامانه هوشمند سوخت را درخواست کرده اند

نحوه دریافت کارت سوخت

حال ممکن است با وجود اعلامیه های متعدد، هنوز هم باشند افرادی که برای ثبت کارت سوخت المثنی اقدامی انجام نداده اند و با توجه به تمام شدن مهلت ثبت نام دیگر امکان ثبت نام در سایت خدمات دولت همراه، اپلیکیشن مربوطه به همین نام و کد دستوری #4* وجود ندارد اما متقاصیان هم چنان می توانند به دفاتر پلیس +10 مراجعه کرده و برای ثبت نام کارت سوخت اقدام کنند. ممکن است شما جزو افرادی باشید که به تازگی کارت سوخت خود را گم کرده اید باید بگوییم که شما باشد با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس 10+ نسبت به ثبت درخواست خود برای صدور کارت سوخت المثنی اقدام کنند.لازم به ذکر است، کسانی که کارت سوخت قبلی خود را در اختیار دارند، به هیچ‌وجه نیاز به ثبت نام کارت سوخت المثنی ندارند و همچنان می توانند از کارت سوخت خود استفاده کنند و این در صورتی اتفاق می افتد که کارت سوخت قدیمی شما نسوخته باشد که در صورت سوختن کارت باید برای گرفتن کارت جدید اقدام کنید!

استفاده از کارت سوخت

استفاده از کارت سوخت

نحوه تغییر رمز کارت سوخت

اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اید می توانید برای کارت سوخت خود، رمزی را استفاده کنید تا در صورتی که کارت سوخت شما در دست افراد دیگر قرار گرفت امکان استفاده از آن را نداشته باشد. پس از آن که زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت مشخص شد، مالکان خودرو با نخستین سوخت گیری در پمپ بنزین ها مجاز به تغییر رمز کارت خود خواهند شد و هر فردی می تواند رمز قدیمی و یا رمز تعیین شده توسط سازمان سوخت را تغییر داده و از کارت خود استفاده کند. زمانی که استفاده از کارت سوخت الزامی شود هر فردی می تواند زمانی که برای نخستین بار برای سوخت گیری به پمپ بنزین مراجعه می کند، کارت خود را در دستگاه سوخت گیری وارد کند و در این هنگام  پیامی روی صفحه نمایش ظاهر می شود که به آنها اجازه می دهد رمز کارت سوخت خود را تعیین کنند.پس اگر رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده اید باید تا زمان اجباری شدن استفاده از کارت سوخت صبر کنید.

کارت سوخت بانکی

کارت سوخت بانکی

روش دیگری برای بازیابی سریع تر رمز کارت سوخت شما نیز وجود دارد که این روش برای افرادی که عجله دارند، تعیین گشته است و این افراد می توانند برای تنظیم مجدد رمز کارت سوخت خود به مراکزی که تعیین شده است مراجعه کنند و برای این عمل اقدام کنند. این افراد می توانند به 37 مرکز و ناحیه شرکت ملی پخش فراورده های نفتی در سراسر کشور مراجعه کرده و در این مکان ها برای تغییر رمز کارت سوخت خود اقدام کنند و دقت کنند که همراه داشتن مدارک کارت ملی، کارت سوخت، کارت خودرو، سند سبز خودرو و سایر مدارک خودرو الزامی می باشد.

در شهر تهران و شهر ری 5 مرکز برای بازیابی رمز کارت سوخت تایین شده است که این 5 مرکز در میدان آرژانتین، شمال تهران در خیابان شهید عراقی (پاسداران)، جنوب تهران در میدان راه آهن و شهر ری و شرق تهران در نارمک (دردشت) قرار دارد. برای شهرستان های تهران نیز 11 مرکز به منظور دریافت و بازیابی رمز کارت سوخت مشخص گشته است. دقت کنید که همانطور که در بالا نیز شرح داده شد در دی ماه و پس از آن تا زمان الزامی شدن استفاده از کارت سوخت باید به پلیس به اضافه 10 مراجعه کرده تا بتوانید کارت سوخت جدید دریافت کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید