نحوه کاشت ریش و سبیل طبیعی

مشابه سایر انواع خدمات ترمیم مو، پیوند مو به صورت از ناحیه سر بیمار گرفته شده . مویی که در ناحیه سر رشد می کند، همواره دارای ساختار مشابه و فرآیند رشد عادی مشابه موهای ریش و سبیل است و به این ترتیب متخصصان می‌توانند از این مو برای کاشت ریش و سبیلی طبیعی بهره برند. هنگامی که بیمار به ظاهر مورد نظر خود با کاشت مو رسید، این نتایج می‌تواند دائمی باشد اما مشابه سایر موهای طبیعی بدن، نیازمند مراقبتت  هست. به منظور اطمینان از ایجاد ظاهر کاملاً طبیعی پس از کاشت موی صورت، پیوند های مو به صورت تکی و دو تایی بر روی صورت انجام شده و نتیجه این ترمیم مشابه حالت عادی رشد موهای ریش و سبیل میباشد. متخصصان همچنین به دقت محل کاشت پیوندها را کنترل کرده تا به این ترتیب زاویه مناسب برای کاشت مو به منظور شبیه سازی ظاهری طبیعی برای موهای صورت ایجاد بشود. به این منظور پیوندهای مورد نیاز به صورت میکروسکوپی گرفته و کاشته شده و به این ترتیب ریسک باقی ماندن جراحت بر روی پوست پس از کاشت ریش و سبیل به حداقل خواهد رسید.

  روش‌های کاشت ریش و سبیل

۱–روش‌FUT

روش برداشت نواری یا روش نواری هم میگویند. در این روش یک نوار ۳ تا ۴ اینچی از محل اهداکننده در سر برداشته و به گرافت‌های کوچک که هر کدام شامل ۴ تار مو است تقسیم می‌شودو این مینی گرافت‌ها در ناحیه مورد نظر در ریش کاشته شده و مانند موهای دیگر رشد می‌کند. این عمل تحت بیهوشی موضعی انجام شده و کل درمان در ۴ تا ۸ ساعت انجام شده که مدت زمان انجام آن به تعداد گرافت های پیوندی بستگی  هم دارد.
عوارض روش‌FUT
* تورم و درد در صورت
* بجا ماندن اسکار پشت سر
* تراکم کم
* رشد نامنظم موها

۲-روش FUE

همانند روش FUT موی پیوندی از سر گرفته می‌شود. مزیت این روش در این است که در محل اهداکننده اسکاری (جای زخم) ایجاد نخواهد شد.به همین دلیل و به دلیل این که هیچ کس دوست ندارد در صورت خود اسکاری داشته و برای کاشت ریش و سبیل فقط از روش FUE استفاده می‌شود. زمانی که از روش FUE برایکاشت ریش و سبیل استفاده می‌شود نتایج حاصله کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد و کسی متوجه کاشته شدن ریش و سبیل در صورت نشده. پیوند سبیل علاوه بر این که موهای از دست رفته را به صورت بازمی‌گرداند بلکه به بیمار در بازیابی اعتماد به نفسش هم کمک میشود.

۳-روش SUT

این متد تحولی نو را در پیوند موی طبیعی و قابل رشد که برای (موی سر- ریش – ابرو و مژه)  که با تراکمی بسیار بالا و خواب و خط رویش بسیار طبیعی میباشد، را انجام پذیر کردست.
و همچنین می‌شود از مزایای این تکنیک گفت دیگر نیازی به کوتاهی موهای شخص نبوده – همچنین شما عزیزان رویت موهای کاشته شده خود و تراکم آن را در همان روز کاشت شاهد میشوید، زیرا با این تکنیک می‌شود موها را تا بلندی ۱ سانتی متری هم پیوند زد.
هزینه های کاشت ریش بسته به نوع کاشت ریش و حجم کار متغیر است.
آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید