روشی نوین در صنعت زیبایی ؛ کاشت مو به روش sut

کاشت مو به روش sut از روش های نوین  کاشت مو در جهان است ، این روش نوین کاشت مو   توسط دستگاه های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصص پوست و مو با سرعت بالا و  بدون درد و خونریزی و جراحی انجام می شود.

کاشت مو به روش sut یکی از جدیدترین روش ­های پیوند مو در دنیا است و در این تکنیک کاشت مو، دیگر مانند روش ­های رایج و سنتی نیازی به جراحی و به­ جا ماندن اسکار و یا درد و غیره... وجود ندارد.

 

 

علت برتری کاشت مو به روش sut  نسبت به سایر روش­ های رایج، برداشت سریع و دقیق گرافت­ ها است که باید زیر نظر متخصصین کاشت مو انجام گیرد و پس از آن،گرافت­ های برداشته شده به خوبی نگهداری شوند و سلامت آن ­ها تا مرحله کاشت حفظ شود.

در کاشت مو به این روش هر چه تراکم میزان موهای پشت سر شخص بیشتر باشد، تعداد واحدهای فولیکول مو نیز بیشتر می‌شود. ممکن است مویی که از پشت سر برداشته می‌شود تک دانه و یا چند دانه‌ای باشد، بنابراین تعداد کاشت مو در یک جلسه هم انجام می ­گیرد. 

گرافت چیست؟

به دسته­ های یك شاخه یا چهار شاخه­ مو که از پوست سر خارج شده­ اند، گرافت گفته می­ شود. یعنی هر گرافت عبارت است از یك یا چند پیاز مو كه ساقه­ آن ها از یك نقطه از پوست خارج شده ­اند.

جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیک کاشت مو در دنیا SUT می­ باشد.
در این روش تمامی مراحل برداشت گرافت ها از ناحیه دهنده و کاشت به ناحیه گیرنده با دستگاه­ های تمام اتوماتیک زیر نظر متخصصین پوست و مو انجام می­ شود.
بدون جراحی، خونریزی و درد و خستگی است.

عوارض جانبی در این روش کاشت مو به حداقل می‌رسد، جای پانچ، زخم و خونریزی نیز بسیار کم مشاهده می‌گردد.
در این روش خط رویش طبیعی است و موها به­ دلیل غیر منظم بودن، فرمی طبیعی می­ گیرند.
انجام این روش کاشت مو، در یك جلسه است و موهای كاشته شده بعد از كاشت، به صورت موی طبیعی و یك سانتی مشاهده می­ شوند.
سرعت انتقال فولیکول‌های مو از محل اهدا کننده به محل دریافت کننده نیز نسبت به سایر روش‌های کاشت مو بیشتر بوده و پزشک می‌تواند در هر جلسه حداقل 10000 فولیکول (تا 14 هزار) را جا به ‌جا نماید.

مکان برداشت و کاشت مو در همه نقاط بدن با این روش میسر می‌باشد.

 

 

در روش کاشت SUT پیاز مو به صورت دستی برداشت و کاشت نمی­ شود بلکه به وسیله پانچ لیزری از محل اهدا کننده که معمولاً پشت سر می­ باشد جدا می­ شود.
در کاشت مو به این روش، تفاوت بین موهای زنده و موهای پیوند شده بسیار سخت است.

در تکنیک کاشت موبه روشSUTهیچ مویی هدر نخواهد رفت و از بین رفتن فولیکول­ های برداشت شده به صفر خواهد رسید.
در این روش، با فریز کردن فولیکول­ های مو ، همه­ی گرافت­ های برداشت شده سالم خواهد ماند و هیچ مویی از بین نمی­ رود.

در واقع به دلیل فریز شدن فولیکول‌های مو تا زمان کاشت، از تخریب آن‌ها جلوگیری می‌شود. طبق برخی از آمار میزان هدر رفتن فولیکول­ های مو به کمتر از 1% در این روش‌ می‌رسد.
در روشSUT  متقاضی بیهوش نمی‌شود بلکه صرفاً از بی‌حسی موضعی استفاده می‌گردد. جراحی و برداشت لایه‌های پوستی نیز در این روش صورت نمی‌گیرد.
عمل پیوند در این روش باید توسط متخصصین پوست و مو انجام گیرد.

از مزیت های مهم این روش، استفاده از دستگاه­ های تمام اتوماتیک که منجر به ایجاد كیفیت بالا در خط رویش و تراكم بالای 14000تار مو در یك جلسه است.
در دستگاه­ های روش SUT محفظه­ ای داخل دستگاه است که تمام گرافت­ ها که توسط دستگاه برداشته شده در آن محفظه بدون دست زدن به آن نگهداری می­ شود.
در روش SUTهمه­  وسایل و ابزار استاندارد می­ باشد و به صورت یکبار مصرف است و این روش به صورت فوق استریل انجام می­ شود.
در کاشت مو به روشSUT  تراکم مو بسیار بالاست.

در کاشت مو به این روش، دوران نقاهت برای بیمار وجود ندارد و فرد بعد از کاشت مو می ­تواند به زندگی عادی خود ادامه دهد (دوران نقاهت به دورانی گفته می­ شود که سلامتی و نیروی فرد پس از بیماری به تدریج، باز می­ گردد).
در روش SUT پیوند مو تا 14 هزار تار موی واقعی است که 3 برابر بیشتر از روش ­های معمول است.

معایب کاشت مو به روش SUT
در واقع SUT جدیدترین روش کاشت مو محسوب می­ شود که کمترین عوارض و مشکلی را برای متقاضیان کاشت مو ایجاد نمی­ نماید و تا به حال نیز گزارشی مبنی بر معایب این روش وجود نداشته است.

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید