ریزش مو یکی از معضلاتی است که خیلی از افراد به‌خصوص آقایان از آن رنج برده اند و در گذشته برای این مشکل راه‌حل کاربردی وجود نداشت، اما به مرور زمان با پیشرفت علم و تکنولوژی روش کاشت مو وارد علم پزشکی گشت. ریزش موعلت‌های متفاوت دارد از‌جمله مشکل کم‌کاری تیروئید، کمبود آهن، رژیم غذایی سخت، برخی بیماری‌های داخلی، استرس، کمبود برخی ویتامین‌ها مثل ویتامین‌D‌، زینک و... مصرف بعضی داروها و... با این حال یکی از اصلی‌ترین علت‌های ریزش مو چه در خانم‌ها و چه در آقایان ارثی است.
با این حال باید قبل از هر اقدامی مشکل ریزش مو ریشه‌یابی شده تا در صورت ممکن، درمان مناسب اقدام شود.گاهی اوقات با دارو درمانی یا از بین بردن مشکل اصلی می‌توان ریزش مو درمان شود اما گاهی اوقات کار از کار گذشته و دیگر باید به فکر راه چاره‌ای دیگر بود.‌ کاشت مویکی از روش‌های نوین که برای درمان بهترین راه است، اما برای انجام این کار از چند روش می‌توان استفاده کرد اما به‌طور کلی مو از ناحیه‌ای از بدن شخص برداشته و آن را پیوند به نواحی دیگر از بدن میزنند.

انواع روش‌های کاشت مو:

روش کاشت مو به صورت جراحی‌:

FUT: این روش در اتاق عمل انجام می‌شود و همراه بیهوشی و خون‌ریزی همراه است. در این روش ابتدا برشی نواری از پوست پشت سر به عرض 2‌سانتی‌متر برداشت می‌شود سپس با قطعه‌قطعه کردن این برش از پوست فولیکول‌های مو جدا و در منطقه پذیرنده یا همان منطقه طاسی کاشت می‌شود. به گفتاری دیگر بعد از بریدن گرافت نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ‌های استریو با رزولوشن بالا فولیکول‌های مو جداسازی خواهد شد.

نکته!

این روش برای افراد بین 18 تا 25‌سال زیاد توصیه نمی‌شود.

روش کاشت مو به‌صورت غیرجراحی:

FIT:   نیازی به بیهوشی و انجام عمل جراحی آن هم طولانی مدت نیست، چرا‌که در این روش هر یک از واحد‌های فولیکولی مو به‌صورت تک‌به‌تک از سر جدا شده و دیگر برای گرفتن گرافت، نیازی به برش دادن پوست سر نبوده و مراحل انجام این کاشت به این صورت است که بعد از برداشتن گرافت‌ها توسط سوزن‌های بسیار ظریف از منطقه بانک مو، گرافت‌ها در منطقه پذیرنده‌ها همان منطقه طاسی کاشت شده.این روش برعکس روش قبلی دوره نقاهت زیادی ندارد و یک روزه انجام می‌شود و بدون نیاز به بیهوشی کاشت مو صورت می‌گیرد و فرد می‌تواند بلافاصله به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

روش ترکیبی:

کاشت موی سربه روش ترکیبی FUTو FITطی دو جلسه در دو روز متوالی صورت گرفته و در هر روز یک منطقه از قسمت‌های موردنظر، پیوند را دریافت می‌کند، بدین ‌صورت حداکثر تراکم در سریع‌ترین زمان ممکن حاصل خواهد شد.

چه موهایی در سر کاشته می‌شود؟

در کاشت مو با‌توجه به نوع روش پیوند، موهای خود شخص از پشت سر یا ناحیه‌ای از بدن او برداشته سپس با استفاده از میکروسکوپ و لوپ‌های مخصوص، فولیکول‌های آن به‌صورت تک‌تک جدا شده و با همان ظرافتی که جدا شده‌اند در ناحیه گیرنده با ایجاد برش‌هایی در حد یک میلی‌متر پیوند داده می‌شود.
در ادامه به تصاویر مرحله به مرحله کاشت مو توجه فرمایید:
 

​​​​​​​
 
آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید