عوارض کاشت ناخن:

1. فرایند کاشت ناخن مصنوعی موجب نرسیدن اکسیژن کافی به بافت زیر ناخن شده و تغییر رنگ ناخن، کدر شدن و رشد کم ناخن از عوارض کاشت ناخن می باشد.

2. کاشت ناخن های مصنوعی باعث عوارضی مانند تغییر رنگ ناخن، التهاب دور ناخن، خط خط شدن و خرد شدن ناخن و کنده شدن لبه آزاد ناخن از بستر (انیکولیز) شده.

3. عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی از جمله عوارض کاشت ناخن است، اغلب موارد استفاده شده در این نوع کاشت غیر استریل و چند بار مصرف هستند و از راه های انتقال بیماری های پوستی محسوب میشود؛ بیماری های قارچی پوست ، درمان عفونت قارچی و ارتباط آن با حیوانات خانگی.

4. مواد شیمیایی که در چسباندن این ناخن های مصنوعی استفاده می شوند غیر استاندارد بوده و موجب بروز حساسیت های حاد پوستی می شود.

5. برای درمان عفونت های قارچی حاصل از کاشت ناخن از آنتی بیوتیک ها استفاده شده اما گاهی ریشه ناخن به حدی آسیب دیده که شکل طبیعی ناخن به طور کامل از بین رفته.

6. با قرار گرفتن ناخن مصنوعی روی ناخن فرد، ریشه از بین می رود و ناخن فرد دچار تغییر شکل میگردد.

7. نکته آخر، برای پیشگیری از چنین خطراتی از کاشت ناخن در طولانی مدت و استفاده از ناخن مصنوعی پرهیز شود.


خانم‌هایی که از ناخن‌های مصنوعی و کاشته شده برای زمان طولانی استفاده کردند ممکن است مشاهده شود که ناخن‌های طبیعی آنها نازک‌تر و مات‌تر شده است و در مواردی منجر به عوض شدن جهت و محور ناخن میشود؛ اگر اصراری برای کاشت ناخن وجود دارد، این ناخن‌ها باید هر 3 ماه یک بار برداشته شوند تا اجازه داده شود ناخن‌های طبیعی استراحت کنند.

 

فواید کاشت ناخن:

کاشت ناخن برای افرادی که عادت به جویدن ناخن داشته و قصد ترک این عادت بد را دارند یکی از مزایای کاشت ناخن یا به عبارتی فواید کاشت ناخن می باشد.
زیبایی بانوان و نشان دادن ذوق هنری و هنر دست .

آیا این مطلب مفید بود؟ 28
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید