کتاب زندگی خود را طراحی کنید با عنوان فرعی چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم، یکی از پرفروش ­ترین کتاب­ های سال ۲۰۱۶ میلادی در آمریکا است. موضوعات این کتاب بیشتر درمورد راهنمای شغلی، مهارت زندگی، خودشناسی، ابعاد طراحی و اجتماعی و تصمیم­ گیری است.
در قسمتی از متن پشت جلد کتاب آمده است:
این یک کتاب راهنمای شغلی و عملی است و برای کسی که بخواهد زندگی و شغل مورد علاقه خود را بسازد، خواندن آن یک رویداد سرنوشت ساز محسوب می شود.
کتاب زندگی خود را طراحی کنید نوشته بیل بورنت و دیوید ایوانس، اساتید دانشگاه استنفورد آمریکا است که توسط رضا جمشیدی صفا ترجمه شده است.
همان طور که در عنوان کتاب خواندید، این اثر در مورد طراحی است.

در مورد طراحی زندگی شخصی و شکل دادن به آن. در قسمتی از پیش گفتار این کتاب این متن آمده است:
به اطراف خود نگاه کنید. به دفتر کار و یا خانه، صندلی که روی آن نشسته اید،

تبلت و یا تلفن هوشمندی که ممکن است در دست شما باشد، نگاه کنید. تمام چیزهایی که در پیرامون ماست توسط کسی طراحی شده است. و هر طراحی با یک مشکل آغاز شده که یک طراح یا یک تیم طراحی به دنبال حل آن بوده اند.
کتاب زندگی خود را طراحی کنید در ۱۱ فصل نوشته شده است:
از جایی که هستید شروع کنید
ساخت جهت یاب
راه یابی
رهایی از دام مشکلات
زندگی های متعدد خود را طراحی کنید
ساخت نمونه آزمایشی
چگونه بیکار می مانیم
شغل رویایی خود را طراحی کنید
انتخاب شادی
ایمنی شکست
ساخت یک تیم

طراحی زندگی

زندگی خود را طراحی کنید | چگونه زندگی خوب و شادی برای خود بسازیم |

درباره کتاب زندگی خود را طراحی کنید

در این کتاب، «بیل بورنت» و «دیوید ایوانس» به ما می­ گویند که چگونه تفکر طراحانه می­ تواند به ما کمک کند تا زندگی ای بسازیم که هم معنادار و هم موفقیت­ آمیز باشد.
اهمیتی ندارد چه کسی بوده­ اید و کجا هستید، برای زندگی خود چه­ کار کرده­ اید و می­ کنید،

چقدر جوان یا مسن هستید – شما می ­توانید از همان تفکری استفاده کنید که شگفت­ انگیزترین تکنولوژی ­ ها، محصولات و فضاها را به­ وجود آورد تا حرفه­ شغلی و زندگی خود را طراحی کنید – زندگی که موفقیت­ آمیز و لذت­ بخش باشد، و دائماً در آن خلاقیت و بهره­ وری موجود است.
موضوع قابل توجه در مورد کتاب، این است که در ابتدا داستان هایی روایت می شود و بعد نکات مهم در قالب باکس های پیام به خواننده یادآوری می شود. باکس های پیامی که شامل باور غلط و راهکار برای تغییر نگرش می شوند.
این کتاب حداقل به شما یاد می­ دهد که چگونه در هر سن یا مرحله­ ای که هستید، یک زندگی خوب را برای خود «طراحی کنید» و بسازید.
قسمت هایی از متن کتاب زندگی خود را طراحی کنید
تغییر نگرش نسبت به سوال «وقتی بزرگ شوید می خواهید چه کاره شوید؟» این گونه است: «می خواهید به چه کسی و یا چه چیزی رشد پیدا کنید؟»

زندگی تماما رشد و تغییر است. زندگی ایستا نیست. زندگی مقصد نیست. زندگی این نیست که یک بار برای همیشه به یک سوال پاسخ بدهیم و بعد بگوییم که آن تمام شده است. هیچ کس واقعا نمی داند که می خواهد چه باشد؛ حتا کسانی که تصمیم گرفته اند دکتر، وکیل و یا مهندس شوند؛ همه این ها تنها مقاصد مبهمی در مسیر زندگی است.
طراحی زندگی مسیری به سمت جلو است.
زندگی فراتر از چک حقوق و عملکرد کاری است. همه ما باید بدانیم که برای کسی مهم هستیم.

همه ما باید بدانیم که کار ما به پیشرفت دنیا کمک می کند. همه ما می خواهیم بدانیم که به بهترین وجه ممکن، با بیشترین هدف و معنای ممکن، عشق می ورزیم و زندگی می کنیم و این که ما با لذت این کار را انجام می دهیم.
شما برنامه های مهمی برای اجرا دارید؛ شما انتخاب هایی برای انجام دارید؛ و زمانی که آن را انجام بدهید زندگی شما کاملا با قبل متفاوت خواهد شد. در این معنا طراحی جدید شما جایگزین طراحی قدیمی شما می شود – و این تغییر به راستی کار بزرگی است. شما می توانید آن را واقعا حس کنید.
کتاب زندگی خود را طراحی کنید را می توانید از راه های زیر خریداری کنید:
مشخصات کتاب
کتاب زندگی خود را طراحی کنید
نویسنده: بیل بورنت و دیوید ایوانس
ترجمه: رضا جمشیدی صفا
انتشارات: فرادانش البرز
تعداد صفحات: ۳۰۰

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید