یک زن ۳۲ ساله ای که از ناحیه چشم احساس درد می کرد به چشم پزشک رفت او بعد از دو هفته دوباره احساس خارش در چشم خود می کرد این زن بعد از گرفتن عکس سلفی از صورتش کشف کرد که یک برجستگی در ناحیه چشم چپش وجود دارد و بعد از ۱۰ روز این برجستگی به بالای لب این زن انتقال یافت او هر بار از صورت خود عکس سلفی می گرفت و این تصاویر را به پزشکان نشان داد و پزشکان با این تصاویر توانستند چند آزمایش انجام دهند و متوجه شوند که یک کرم در صورت این زن وجود دارد.

کرم زیر پوستی

به‌تازگی یک زن ۳۲ ساله به سراغ یک متخصص چشم رفته و اعلام درد در ناحیه چشم خود را کرد. این زن پس از دو هفته و با ادامه‌دار شدن خارش چشم و برجستگی‌های موضعی در صورت خود با دردسرهای فراوانی روبرو شد.

نکته مهم این بود که این برجستگی‌ها بر روی چهره او در یک جا نبودند و هرچند وقت یک بار تغییر موقعیت می‌دادند. او ابتدا کشف کرد که این برجستگی در زیر چشم‌چپش به وجود آمده است و پس از گذشت ۵ روز، برجستگی یاد شده به بالای چشم‌چپ انتقال پیدا کرد. این امر پس از ۱۰ روز به بالای لب او انتقال پیدا کرد و ماجرا ادامه داشت.

نکته جالب این است که او در تمامی این مراحل از صورت خود عکس سلفی می‌گرفت تا این رخداد ترسناک را به‌خوبی تحلیل کند. پزشکان با بررسی این عکس ها و رد به‌جای مانده از زخم‌های این زن تصمیم به انجام چند آزمایش گرفتند و این آزمایش‌ها به کشف یک کرم انگلی به نام علمی دیروفلاریا ریپنز (Dirofilaria repens) منتهی شد.

کشف کرم زیر پوستی از صورت یک زن

نکته جالب این بود که این کرم انگل در آمریکا وجود ندارد ولی این خانم اهل کشور آمریکا بوده است. او چندی پیش از یک محله روستایی در مسکو دیدن کرده بود و بر اساس گفته دانشمندان، آنجا بارها مورد گزیدگی پشه‌ها قرار گرفت. نتیجه این امر این بود که پشه‌هایی که از خون سگ‌ها مکیده بودند، بدن این زن را نیز موردحمله قرار داده و انگل را به این روش به بدن او انتقال دادند.

نکته جالب این است که این انگل به‌ندرت در بدن انسان یافت می‌شود. دانشمندان به سراغ خارج کردن کرم انگل یاد شده از بدن این زن رفته‌اند و برخلاف روند معمول که شامل حذف انگل و پایان درمان است، به او پیشنهاد کردند تا درمان‌های تکمیلی برای بررسی سیستم ایمنی خود را ادامه بدهد.

بااین‌وجود باید گفت که اگر عکس سلفی‌های مرتب این زن از صورتش نبود، این کرم ممکن بود به منطقه‌ای دور از دسترس تر در بدن او منتقل شود و به‌این‌ترتیب درمان این خانم به‌شدت با مشکل و دشواری همراه می‌شد.

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید