یکی از مسئولان پارک فرانسه به شش کلاغ آموزش دادند تا به ازای دریافت عذا زباله های پارک را جمع آوری کنند این کلاغ های پاکبان از هفته آینده شروع به کار خواهند کرد این کار نه تنها برای پاکسازی پارک می باشد بلکه باعث جلب توجه بازدیدکنندگان پارک به حفظ محیط زیست می شود مدیر این پارک کلاغ های آموزش دیده را کلاغ های باهوش می داند که در شرایط درست علاقه دارند با انسان ها معاشرت کنند و از طریق بازی با آن ها ارتباط برقرار کنند.

کلاغهای پاکبان

کلاغهای آموزش دیده در پارک فرانسه

 

کلاغ های پاکبان

مسئولان یک پارک تاریخی در فرانسه در اقدامی جالب به شش کلاغ پاکبان و سیاه آموزش داده‌اند تا در ازای دریافت غذا ، ته‌ سیگار ‌ها و دیگر زباله‌های پارک را جمع‌آوری کنند.

کلاغ های پاکبان در فرانسه

مدیر پارک “پوی دو فو” در منطقه “وانده” فرانسه با بیان این که این کلاغ‌های پاکبان (رفتگر) از هفته آینده کار خود را در پارک آغاز خواهند کرد، هدف این اقدام را نه تنها پاکسازی پارک بلکه جلب توجه بازدیدکنندگان پارک به حفظ محیط زیست و نشان دادن این که طبیعت خود می‌تواند مراقبت از محیط زیست را به ما آموزش دهد، اعلام کرده است.

کلاغهای پاکبان

کلاغ های آموزش دیده

 

مدیر این پارک کلاغ‌ها را پرندگانی می‌داند که به شکلی ویژه باهوش بوده و در شرایط درست دوست دارند با انسان‌ها معاشرت کرده و از طریق بازی با آن‌ها ارتباط برقرار کنند.

به گزارش گاردین، در این سیستم کلاغ‌های پاکبان با هر بار جمع‌آوری ته‌سیگار یا هر نوع زباله دیگر از طریق دریافت جعبه‌ای کوچک حاوی غذای پرنده به ادامه پاکسازی پارک تشویق می‌شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید