امروز ۷ تیرماه سال ۹۷ روزی سرنوشت ساز برای بسیاری از جوانان کشورمان است. بسیاری از داوطلبان کنکور در این روز به رقابت با هم می پردازند و برای کسب رتبه بهتر تلاش می کنند. بیش از یک میلیون نفر در این رقابت حساس شرکت کرده اند و برای تصاحب رشته های دانشگاهی برتر با هم رقابت می کنند. این داوطلبان نتیجه سال ها درس خواندن خود را امروز باید نشان دهند. داوطلبان رشته تجربی امسال هم مانند سالهای پیش از رشته های دیگر بیشتر است.

آغاز رقابت داوطلبان کنکور با همدیگر از امروز

 

آغاز رقابت داوطلبان کنکور

رقابت بیش از یک میلیون داوطلب کنکوری از امروز (هفتم تیرماه) آغاز و تا فردا عصر ادامه خواهد داشت.

بزرگترین ماراتن علمی کشور از امروز هفتم تیرماه با حضور یک میلیون و یازده هزار و سیصد و شصت داوطلب کلید خورد و تا فردا هشتم تیرماه ادامه خواهد داشت؛ ماراتنی که داوطلبان را در پنج گروه آزمایشی ریاضی و فنی ، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبان به رقابت وا می‌دارد.

در آزمون امسال ۵۹۹ هزار و ۱۲۱ نفر را خانم ها شامل می شوند که سهمی ۵۹/۲۴ درصدی از داوطلبان کنکور سراسری است همچنین تعداد داوطلبان شرکت کننده آقا ۴۱۲ هزار ۲۶۳ نفر برآورد شدکه سهم ۴۰/۷۶ درصدی داوطلبان را نشان می‌دهد.

داوطلبان کنکور سال ۱۳۹۷

 

رقابت سنگین داوطلبان برای پزشک شدن

امسال هم مطابق چند سال اخیر رشته تجربی همچنان در صدر تعداد شرکت‌کنندگان قرار دارد و در این دوره ۶۴۲ هزار و ۲۲۸ نفر داوطلب رقابت در این رشته شدند.

تعداد داوطلبان کنکور در رشته های مختلف

تعداد داوطلبان در گروه علوم ریاضی و فنی ۱۴۴ هزار و ۴۳۷ نفر، در گروه انسانی ۲۰۴ هزار و ۹۳۶ نفر، در گروه هنر ۱۲ هزار و ۲۴۹ نفر و در گروه زبان ۷ هزار و ۵۳۴ نفر تخمین زه شده است.

راس ساعت هشت صبح و تا دقایقی دیگر پاسخگویی داوطلبان رشته های علوم ریاضی و علوم انسانی به سوالات کنکور آغاز می شود همچنین عصر امروز داوطلبان گروه هنر به رقابت خواهند پرداخت.

فردا هشتم تیرماه هم داوطلبان علوم تجربی در نوبت صبح و داوطلبان گروه زبان در نوبت عصر رقابت علمی خود را آغاز خواهند کرد.

نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده دهه دوم مرداد ۹۷ منتشر خواهد شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید