منابع نزدیک به فدراسیون فوتبال مدعی هستند کارلوس کی روش برای 6 ماه آینده پیشنهادی 800 هزار دلاری به فدارسیون ارائه داده که در مقایسه با دستمزد مربیانی مانند وینفرد شفر و برانکو ایوانکوویچ که سرمربی استقلال و پرسپولیس هستند، غیرمتعارف نیست.

قرارداد کی روش

همین چند روز پیش رضا افتخاری مدیرعامل مستعفی استقلال مدعی شد مبلغ قرارداد شفر با استقلال برای یک فصل نزدیک به یک میلیون دلار است. براساس اطلاعات به دست آوده قرارداد کی روش جزئیات دیگری هم دارد مثلا این که او اگر بتواند ایران را به فینا جام ملت های آسیا برساند 500 هزار دلار پاداش دریافت خواهد کرد.

کارلوس کی روش
کارلوس کی روش


فینالیست شدن در آسیا برای کی روش دستاورد مهم دیگری نیز خواهد داشت چون اگر این اتفاق رخ بدهد قرارداد او با فدراسیون فوتبال اتوماتیک تا جام جهانی 2022 تمدید خواهد شد. تیم ملی ایران پیش از پیروزی انقلاب چهار بار در جام ملت های آسیا سوم شده اما در این مدت هیچ گاه به فینال معتبرترین جام فوتبالی قاره کهن نرسیده است.
نکته جالب توجه اینجاست که علاوه بر جزئیات قرارداد و توافقات شخصی کی روش با روسای فدراسیون برخی رسانه ها از برنامه 5 میلیون دلاری مربی پرتغالی برای آماده سازی تیم ملی ایران برای حضور موفق در جام ملت های آسیا نیز خبر دادند، بودجه ای نشبتا سنگین برای فدراسیون در شرایط مالی فعلی با نوسانات ارزی که شامل 5 اردوی آماده سازی و 7 بای دوستانه با تیم های بزرگ است. 
جالب تر این که این 7 بازی تدارکاتی با تیم های بزرگ دنیا نیست .

بلکه کی روش صرفا خواستار بازی با تیم های قدرتمند آسیایی مانند ژاپن، کره جنوبی، استرالیا و یکی دو تیم عربی حاشیه خلیج فارس شده تا شاگردانش را برای رقابت های اواخر دی ماه در امارات آماده کند. ایران در جام ملت ها با عراق، ویتنام و یمن هم گروه شده است تا گروه نسبتا مناسبی برای رسیدن به مراحل نهایی پیش رو داشته باشد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید