با اشاره به مسمومیت ۵۳ نفر با نشتی کپسول گاز کلر در نهاوند، اظهار کرد: ساعت ۱۶:۱۲ امروز از یکی از استخرهای نهاوند با سامانه ۱۱۵ اورژانس تماس گرفته شد و گزارشی مبنی بر مسمومیت تعدادی خانم در این استخر اعلام شد.

مسمومیت با نشتی گاز کلر در استخر نهاوند

وی گفت: پس از اعلام این مورد بلافاصله آمبولانس اورژانس به محل اعزام شد که اولین آمبولانس در کمتر از پنج دقیقه به محل رسید و سپس با اعلام نیاز به آمبولانس‌های بیشتر سه دستگاه آمبولانس دیگر نیز اعزام شد.

گاز گرفتگی در استخر

مسمومیت گاز کلر در یکی از استخرهای نهاوند

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان نهاوند ادامه داد: در این حادثه ۵۳ خانم بین ۱۰ تا ۵۰ ساله دچار گازگرفتگی محدود با نشتی کپسول گاز کلر شدند که ۵۳ نفر آنها به بیمارستان منتقل شدند و روند رسیدگی به همه مسمومیت ها قبل از رسیدن به بیمارستان توسط فوریت‌های پزشکی در محل انجام شد.

وی افزود: بعد از انتقال افراد سریعاً با تیم مهندسان بهداشت محیط تماس گرفته شد و این افراد برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند که گزارش واصله از طریق تیم بهداشتی مرکز بهداشت، مبنی بر این بود که نشتی کپسول گاز کلر بلااستفاده که سالهاست از آن استفاده نشده و به علت پوسیدگی کپسول دچار نشتی شده و در فضای استخر پخش شده بود متاسفانه دچار مسمومیت تعدادی از همشهریان شده بود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت حال عمومی این افراد خوب است، اظهار داشت: تمام مصدومان این حادثه پس از درمان ترخیص شده‌اند و یک نفر بستری شده که خوشبختانه این بیمار نیز وضعیت خوبی دارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید