مایک پمپئو متولد آمریکا و ایتالیایی تبار است که وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا می‌باشد. او قبل از این سمت، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی ایالات متحده آمریکا (سیا) بود . وی معتقد است روحانیان مسلمانی که حمله های تروریستی را به شدت محکوم نمی‌کنند، «همدست» تروریست‌ها هستند. وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی اشتباه بسیار فاحشی در مورد رهبر انقلاب اسلامی ایران مرتکب شده است. وزارت امور خارجه آمریکا در پی اشتباه فاحش وزیر خارجه این کشور ، اقدام به اصلاح کردن آن کرد تا کم اطلاعی وزیر بیشتر از این مایه تمسخر کاربران در فضای مجازی نباشد.

گاف عجیب پمپئو درباره رهبر انقلاب

به گزارش العالم، مایک پمپئو جمعه شب (۱۱آبان) در جریان کنفرانس خبری ای که وزارتخانه متبوعش به منظور اعلام جزئیات دور دوم تحریم های ضد ایرانی آمریکا ترتیب داده بود، نام رهبر کنونی جمهوری اسلامی را (امام) “خمینی” (ره) ذکر کرد.

پمپئو

گاف عجیب پمپئو

پمپئو که همراه با استیو منوچین وزیر خزانه داری آمریکا درمورد از سرگیری دور جدید تحریم های ایران در ۱۴ آبان با خبرنگاران از طریق تله کنفرانس گفت و گو می کرد در بخشی از سخنان خود رهبر ایران را (امام) “خمینی” (ره) خواند. این گاف حتی در متن منتشر شده تارنمای وزارت امور خارجه آمریکا نیز تکرار و با تمسخر برخی کاربران فضای مجازی مواجه شد.

ضعف اطلاعات عمومی پمپئو

پمپئو

وزیر امور خارجه آمریکا

مایک‌پمپئو با وجود آنکه در دولت ترامپ مدتی ریاست سازمان اطلاعات مرکزی (سیا) را برعهده داشت، در پست وزارت خارجه چندین بار گاف داده که نشان دهنده ضعف اطلاعات عمومی وی می باشد. تارنمای وزارت امور خارجه آمریکا در زمان تنظیم این خبر اشتباه پمپئو را تصحیح کرده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید