سوختن گاومیش ها در تالاب هورالعظیم خبری بود که چند روز پیش در رسانه های مختلف منتشر شد. تصاویر گاومیش های سوخته آنقدر دلخراش است که بسیاری از رسانه ها آن ها را با عنوان عکس های ۱۴ منتشر کرده اند. در این بخش های عکس های دردناک از گاومیش های سوخته هورالعظیم را برای شما عزیزان منتشر می کند.

عکس های دردناک از گاومیش های سوخته هورالعظیم

 

سوختن گاومیش ها

در هفته گذشته دو نقطه در شمال تالاب هورالعظیم در بخش ایران دچار آتش‌سوزی شد که در اثر آن حدود ۱۸۰۰ هکتار از این تالاب بخش ایران در آتش سوخت که تا چندین روز آسمان خوزستان را دود فرا گرفته بود. شدت گرمای این آتش سوزی به نحوی بود که گاومیش‌ها و برخی احشام در دشت آزادگان نیز دچار آسیب شدند.

در پی آتش سوزی نیزارهای هورالعظیم در بخش مرکزی عراق برخی شهروندان ساکن در شهر رُفیع از توابع هویزه اظهار کردند: آتش سوزی نیزارهای هور العظیم بر بدن گاومیش های تشنه باعث شد که پوست گاومیش ها کنده شود.

یکی از شهروندان گفت: پس از خشکی تالاب هورالعظیم و همچنین رودخانه نیسان تنها منبع درآمد و محل امرار معیشت ساکنان رفیع گاومیش ها است که متاسفانه بر اثر گسترش آتش نیزارهای هورالعظیم به این روز گرفتار شدند و از مسئولین انتظار داریم هر چه سریع تر این فاجعه زیست محیطی را به بهرتین شکل مدیریت کنند. گفتنی است؛ آتش سوزی نیزارهای هورالعظیم رد بخش مرکزی چند روزی است که دود و گرمای محیط زیست مردم اطراف را مختل کرده است.

عکس هایی از سوختن گاومیش ها

گاومیش های تالاب هورالعظیم

گاومیش های تالاب هورالعظیم در فاجعه زیست محیطی

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید