شرایط سخت در زندگی همه ما بوده است مهم داشتن یا نداشتن  شرایط سخت نیست مهم گذراندن  شرایط سخت  است اگر شما هم این روزها در  شرایط سختی از زندگی هستید و به دنبال فائق آمدن بر آن هستید با تانما همراه شوید ما در تانما به شما خواهیم گفت که چگونه با افکار مثبت و بهبود روش زندگی خود می توانید گذراندن دوران سخت زندگی خود را به یک خاطره زیبا و دوست داشتنی تبدیل کنید.

سختی‌ های گذشته‌تان را ببینید

شغلتان را از دست داده‌اید؟

آیا با همسرتان جروبحث داشته‌اید؟

آیا دچار حمله‌‌های عصبی (حملات پانیک) شده‌اید؟

گاهی اگر شغل‌تان را از دست می‌دهید، همین اتفاق باعث می‌شود که شغل بهتری پیدا کنید. گاهی اگر در رابطه‌ای شکست می‌خورید، بعد از آن زمینه‌ی تشکیل رابطه‌ای مناسب‌تر برای‌تان فراهم می‌شود و گاهی هم اگر دچار حمله‌ی عصبی می‌شوید، این اتفاق می‌تواند بهانه‌ای باشد تا بالاخره در پی درمان باشید.

احساسات‌تان را هرچند منفی انکار نکنید

احساسات و احوال روحی روانی را با کسی در میان گذارید. وقتی احساسات‌تان را انکار می‌کنید، مثل این است که بخواهید از چیزی که درست جلوی‌ روی‌تان است، فرار کنید.

درباره‌ مشکلات‌تان با کسی حرف بزنید

وقتی مردم احساسات‌شان را درباره‌ی چالش‌های زندگی‌ به درون خود می‌ریزند، مشکلات‌شان بزرگ‌تر می‌شود و به اضطراب و نگرانی‌هایی وحشتناک تغییر می‌یابند

به خودمراقبتی اهمیت بدهید

خودمراقبتی در گذار از شرایط سخت کاملا ضروری محسوب می‌شود. گر خودتان ناتوان و درمانده باشید، هیچ کمکی برای دیگران از دست‌تان ساخته نخواهد بود

ببینید که آیا مشکل‌تان واقعا فاجعه است یا فقط یک دردسر کوچک

عادت بزگنمایی مشکلات را کنار بگذارید و به حل آن بپردازید

بپذیرید که نمی‌توانید روی همه چیز کنترل داشته باشید

تقاضای کمک کنید

غرور را کنار گزاشته از کسانی که تجربه دارند کمک بخواهید

 

از زمان حال جدا نشوید

با استفاده از تمرینات ذهنی و جسمی

به بحران خاتمه بدهید

اگر به بحران، خاتمه دهیم، راحت‌تر می‌توانیم ذهن‌مان را روی کشف راه‌حل متمرکز کنیم.

از بیرون به قضیه نگاه کنید

خودتان را صرفا با مشکلات‌تان تعریف نکنید

با افراد سمی کمتر وقت بگذرانید

افراد سمی کسانی هستند که نمی‌توانید روی حمایت‌شان حساب کنید

روش درمان هر کسی متفاوت است

هرکسی مشکلات را به ‌شکل متفاوتی میبیند و درنتیجه به‌ شکل متفاوتی نیز بهبود میدهد.درست است که سختی‌های زندگی گاهی طاقت ‌فرسا و حل ناپذیر می‌شوند، اما با ترفندهایی میشود تحمل این سختی‌ها را بر خودتان هموارتر کنید. به‌علاوه، اگر درحال حاضر در بحران نیستید،اما درگیری‌هایی هست، چه بهتر که از یک کاربلد مشورت و کمک بگیرید. بهتر است تا وقتی هوا آفتابی است، سقف را تعمیر کنید. یعنی حل کردن مشکلات برجای‌مانده از کودکی، مسائل رابطه‌ای یا هر چیز دیگری در زمانی‌که دارای  آرامش نسبی اید، بهترین سرمایه‌گذاری‌ای است که می‌توانید روی وقت و تلاشتان صورت بدهید.

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید