اسامی جانباختگان ایرانی سانحه خودرو در ترکیه

به دنبال سقوط یک دستگاه خودرو به دره در استان بایبورت ترکیه چند تن از هموطنانمان جان باخته و تعدادی نیز مجروح شدند. علت تصادف گردشگران ایرانی در ترکیه در حال بررسی است.

در پی بروز سانحه برای گردشگران ایرانی سلیمان سیلو وزیر کشور ترکیه در تماس تلفنی با سفیر ایراندر ترکیه ضمن اعلام خبر بروز سانحه یک دستگاه خودرو مسافران ایرانی و سقوط آن به دره، دراستان بیابورت ترکیه با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده فوت شدگان در این حادثه تاکید کرد:مقامات استانداری و امدادی منطقه در حال انتقال جانباختگان و مداوای بازماندگان این حادثه تاسف آور به مراکز بیمارستانی هستند.

در این ارتباط استاندار بایبورت با حضور در محل حادثه گفت: علت این سانحه به دقت بررسی خواهد شد.

هم اکنون مسئولین کنسولگری ارزروم نیز جهت بررسی و پیگیری جزئیات این حادثه در محل حضور داشته و با مجروحین دیدار کرده‌اند.

نخستین عکس‌ها از سقوط خودرو مسافران ایرانی به دره در بایبورت ترکیه – امروز

بر اثر سقوط یک دستگاه خودرو به دره ۸ مسافر جان باختند که ۵ نفر از آنها ایرانی هستند.

برابر گزارش بخش‌های کنسولی کشورمان در حادثه مزبور متاسفانه ۵ نفر از هموطنان ایرانی به اسامی علیرضا باقی زاده، الهه شاکری نصب، آدرینا باغی زاده، کاظم پور محمدی و فریده مولوی جان خود را از دست داده‌اند و الباقی سرنشینان خودرو که مجروح شده‌اندنیز به بیمارستان منتقل و تحت درمان قرار دارند.
ترکیه علت سانحه برای مسافران ایرانی را بررسی می‌کند.

سلیمان سیلو وزیر کشور ترکیه در تماس تلفنی با سفیر ایراندر ترکیه ضمن اعلام خبر بروز سانحه برای یک دستکاه خودرو مسافران ایرانی، در استان« بیابورت» ترکیه با ابراز همدردی و تسلیت به خانواده فوت شدگان در این حادثه تاکید کرد ؛مقامات استانداری و امدادی منطقه در حال انتقال جانباختگان و مداوای بازماندگاناین حادثه تاسف‌آور به مراکز بیمارستانی هستند.

بایبورد یا بایبورت نام یکی از استان‌های ترکیه است که مرکز آن هم شهر بایبورد است.

این استان در قسمت جنوبی دریای سیاه در شمال شرقی ترکیه قرار گرفته و مشتمل بر سه شهرستان(ایلچه) و چهار دهستان (بوجاق) است که اکثر آنها در دشت قرار دارد. رود چوروخو کلکیت (Kelkit) از آن می‌گذرد و رشته کوه چرمن قوب (Cirmen-Kob) در جنوب آن امتداد دارد. دشتهای بایبورد در مغرب و هرت یا خرت (Hart) در شمال آن قرار گرفته است و چندین چشمه دارد.

محصولات عمده آن عسل و حبوبات است و پارچه‌های پشمی،گلیم و فرش در آن بافته می‌شود. دامداری و مجتمع صنعتی گوشت و ماهی دارد. در گذشته از صنایع دستی، زرگری آن مشهور بود و عسل و موم آنجا به بندر مارسی فرانسه صادر می‌شد.در اواخر قرن نوزدهم میلادی گروه‌هایی از ارامنه در آنجا زندگی می‌کردند. مردم عمدتاً به ترکی آذربایجانی سخن می‌گویند. راه اصلی عبوری ایران-ترکیه که قسمت شرقی آناتولی را به دریای سیاه می‌پیوندد از آن می‌گذرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید