چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم (گام به گام تصویری)

تیک آبی اینستاگرام به شما کمک می کند اکانت های تقلبی را از اصلی و رسمی تشخیص داده و به راحتی افراد و برندهایی را که می خواهید، دنبال کنید بشناسید . این تیک آبی علاوه بر پروفایل، در نتایج جستجوی اینستاگرام نیز نمایش داده می شود.

تیک آبی یک نشان آبی با یک تیک سفیدرنگ در وسط آن است که درست بعد از نام کاربری شما نمایش داده می شود. این مهم نیست که حساب شما شخصی باشد یا از نوع تجاری؛ هر کسی با طی کردن مراحلی مشخص می تواند برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام درخواست دهد.

در ادامه تانما به این موضوع پرداخته چگونه در اینستاگرام تیک آبی بگیریم ویا علت از دست دادن تیک آبی اینستاگرام چیست ؟ آموزش گرفتن تیک آبی با ما بمانید تا با این موضوعات بیشتر آشنا شوید :

تیک آبی اینستاگرام چیست ؟

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام نشان دهنده اعتبار حساب و در واقع نوعی احزار هویت افراد، شرکت ها و برندهای معتبر و مطرح است. همچنین تیک آبی راهی برای تفکیک حساب های معتبر از حساب های فیک یا جعلی است.

معمولا افراد شناخته شده دنیا مانند ورزشکاران، هنرمندان، افراد موفق و برندهای مطرح دنیا، به سادگی می توانند برای حساب خود در اینستاگرام تیک آبی دریافت کنند.

چه کسانی تیک آبی میگیرند

چه کسانی یک آبی میگیرند ؟ مزایای گرفتن تیک آبی اینستاگرام'چیست؟ اشخاص مشهور در شبکه های اجتماعی، سلبریتی ها و برندهای بزرگ و مشهور دارنده ی تیک آبی اینستاگرام هستند . اما موارد استثنا هم کم نیستند که صرفا به دلیل مورد توجه بودنشان یا دیگر معیارهایی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم، موفق به دریافت این علامت شده اند.

مراحل گرفتن تیک آبی اینستاگرام'

شاخص (Notable):

اکانت شما باید فرد یا یک برند شاخص و مشهور باشد. اینستاگرام درخواست تیک آبی افرادی را بررسی می کند که نام آن ها نسبتاً شهرت داشته و در اینترنت جستجو می شود. گفتنی است محتوای تبلیغاتی به عنوان منبعی برای اعتبار کاربر یا برند محسوب نمی شود.

معتبر (Authentic):

اکانت شما باید نماینده یک شخص واقعی و یا یک کسب وکار و برند ثبت شده باشد.

منحصربه فرد (Unique):

اکانت شما باید تنها نماینده شخص یا برند در اینستاگرام باشد. به ازای هر شخص یا کسب وکار اینستاگرام تنها به یک اکانت تیک آبی اضافه می کند؛ به استثنای صفحات در زبان های مختلف برای مناطق مختلف جغرافیایی.

اینستاگرام همچنین اکانت های مربوط به علاقمندی های عمومی مثل جوک، لطیفه و کلیپ ها و میم ها را وریفای نمی کند.

کامل (Complete):

اکانت شما باید عمومی (پابلیک) بوده و دارای بیوگرافی، تصویر پروفایل و حداقل یک پست باشد. پروفایل شما نباید شامل لینک به سایر شبکه های احتماعی باشد.

در مورد رابطه بین تأیید هویت در فیس بوک و اینستاگرام، این شرکت می گوید تمام صفحات وریفای شده فیس بوک به صورت خودکار واجد شرایط دریافت تیک آبی اینستاگرام نیستند. در حال حاضر «تنها اکانت های اینستاگرامی واجد دریافت تیک آبی هستند که احتمال جعل هویت آن ها زیاد است.»

شرایط گرفتن تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

فرقی نمی کند که شما حساب کاربری شخصی (personal account) یا حسابی برای کسب و کارتان (business account) داشته باشید. در هر صورت می توانید برای دریافت این علامت درخواست خود را به اینستاگرام ارسال کنید. این نماد به کسانی که در اینستاگرام به دنبال صفحه شما می گردند، کمک می کند تا سریع تر حساب کاربریتان را پیدا کنند.

چرا که با وجود احتمالی تعداد بسیار زیادی صفحات طرفداری (fan page) یا غیر رسمی، پیدا کردن اکانت اصلی برای کاربران، بدون وجود این علامت کمی سخت است.

مزایای گرفتن تیک آبی اینستاگرام'

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

قابلیت Verified Badge در اکثر شبکه های اجتماعی به وجود آمد که توسط آن با استفاده از یک تیک آبی می توان دانست که کدام اکانت، اکانت رسمی شخص یا برند مورد نظر است. نحوه گرفتن تیک آبی اینستاگرام برای خیلی از افراد جای سوال دارد و معمولا به دنبال این هستند که بدانند چگونه اکانت خود را در اینستاگرام تایید کنند.

تا همین سال پیش این قابلیت به روش های دیگری انجام می گرفت که افرادی برای رسمی کردن اکانت اینستاگرام و گرفتن Verified Badge هزینه بالایی را از کسی که به دنبال رسمی کردن اکانت اینستاگرام بود دریافت می کردند.

· اولین شرط موردنیاز این است که اکانت شما باید اعتبار داشته باشد. یعنی اکانت شما معتبر به یک شخص یا برندی باشد که معتبر است. با این حساب گرفتن تیک آبی اینستاگرام برای اکانت هایی که جنبه تفریحی و قرار دادن مطالب زرد را دارند فراهم نیست.

· دومین شرط لازم برای اکانت تایید شده اینستاگرام این است که اکانت شما منحصر به فرد باشد. یعنی اکانتی که تایید می کنید متعلق به شما و کسب و کارتان باشد. اگر چندین اکانت داشته باشید، صرفا یکی از اکانت ها تایید شده و تیک آبی اینستاگرام را دریافت خواهند کرد.

· سومین شرط لازم برای اکانت تایید شده اینستاگرام این است که اکانت شما کامل بوده و اطلاعاتی از جمله نام، بیوگرافی، تصویر پروفایل و… برای سایرین قابل مشاهده باشد. همچنین لازم است که برای گرفتن تیک ابی اینستا حداقل یک پست را داشته باشید.

· و در نهایت چهارمین شرط لازم برای اکانت تایید شده اینستاگرام این است که اکانت شما شناخته شده باشد و توسط سایر افراد جستجو شده و فعالیت زیادی داشته باشید.

آموزش گرفتن تیک آبی اینستاگرام

مراحل گرفتن تیک آبی : برای گرفتن تیک آبی اینستاگرام ابتدا برنامه اینستاگرام را اجرا کرده و سپس به صفحه پروفایل خود مراجعه کنید

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

حال مشابه تصویر فوق به صفحه تنظیمات رفته و گزینه Request Verification را برای ارسال درخواست رسمی کردن اکانت اینستاگرام به منظور Get Verified on Instagram in Bio and Story انتخاب کنید.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

در این صورت پنجره ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که باید اطلاعات برند یا کسب و کار آنلاین خود را بر اساس توضیحاتی که در ادامه شرح خواهم داد درج کنید.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

حال همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ابتدا آی دی شما در فیلد Username نمایش داده خواهد شد که باید بررسی کرده و ببینید که دقیقا همان آی دی باشد که قصد رسمی کردن اکانت اینستاگرام را برای آن دارید. سپس در فیلد دوم که با عنوان Full Name قرار دارد، لازم است که نام کامل خود را وارد کنید.

دقت کنید که این نام باید مطابق با همان چیزی باشد که در مدارک هویتی شما مانند گواهینامه رانندگی یا پاسپورت درج شده باشد. در نهایت لازم است روی گزینه Choose File که در مقابل گزینه Please attach a photo of your ID کلیک کرده و تصویر شناسنامه، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی خود را انتخاب کنید. برای ما که در ایران زندگی می کنیم لازم است که از پاسپورت برای این کار استفاده شود.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

در نهایت بعد از پر کردن کلیه این فیلدها کافی است روی دکمه Send کلیک کرده و چند روزی منتظر بمانید تا درخواست شما توسط واحد پشتیبانی اینستاگرام بررسی شود. بعد از اینکه درخواست شما بررسی شد، چه درخواست شما تایید شود و چه رد شود

به صورت هشدار پیغامی در صفحه نوتیفیکیشن برای شما ارسال خواهد شد که با مشاهده آن می توانید ببینید که نتیجه درخواست رسمی کردن اکانت اینستاگرام چه چیزی است.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

لازم است بدانید که هیچ تضمینی وجود ندارد که Instagram درخواست شما را حتما تایید کند. چرا که نشان آبی اینستاگرام تنها برای افراد مشهور، شخصیت های عمومی، برندهای جهانی یا اشخاصی که نام تجاری دارند، رزرو می شود.

تیک آبی اینستاگرام

تیک آبی اینستاگرام

بر اساس اطلاعاتی که اینستاگرام در صفحات راهنمای خود برای درخواست تیک آبی درج کرده است، بررسی درخواست تایید برای تایید صحت اکانت تنها در حالتی رخ خواهد داد که اکانت مورد نظر منحصر به فرد، کامل و برای سایر افراد قابل توجه باشد. علاوه بر این اینستاگرام تاکید دارد که اکانت تعداد فالوور بالایی داشته باشد.

اقدامات لازم برای تیک آبی اینستاگرام به زبان ساده

مرحله اول: وارد اکانت خودتان شوید

وارد حساب کاربری خودتان شوید. اگر بیش از یک حساب اینستاگرام دارید، مطمئن شوید که وارد حساب کاربری شده اید که می خواهید تیک آبی را برای آن بگیرید.

مرحله دوم: درخواست تیک آبی

وارد پروفایل خود شوید و آیکون سه خط را لمس کنید و گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید.

در صفحه تنظیمات اکانت (Account) را انتخاب کنید و درخواست تاییده (Request verification) را بزنید.

مرحله سوم: تایید هویت!

در صفحه درخواست تیک آبی اطلاعاتی که از شما خواسته شده را وارد کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید