گلاب آدینه بازیگر سینما ، تئاتر و تلویزیون متولد 1332 در تهران است. همسر گلاب آدینه مهدی هاشمی است و دختری بنام نورا دارند.

تولد گلاب آدینه

گلاب آدینه در کنار همسرش مهدی هاشمی

او فعالیت هنری را  از سال ۱۳۵۴ با گروه تئاتر دانشجویی "پیاده" به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد و در چندین نمایشنامه مانند"داستانی نه تازه"، "همشهری"، "خاطرات و کابوسهای یک جامه دار از زندگی و مرگ امیر کبیر"، "دیوار چین"، "دایره گچی قفقازی"، "پوف"، "مادام پی پی" و "در مصر برف نمی‌بارد"، بازی و کارگردانی نمایش ‌های " سلطان مار "، "مرگ یزدگرد" و "شبی در تهران" را بر عهده داشت.در ادامه تصاویری از جشن تولد ۶۴ سالگی خانم آدینه و مراسم رونمایی از مستند در جستجوی فریده را در سایت تانما ببینید.

تولد گلاب آدینه

گلاب آدینه بازیگر

گلاب آدینه بهترین بازیگر ۲ جشنواره خارجی شد.حسین پورمحمدی تهیه کننده فیلم به نمایندگی از گلاب آدینه این جایزه را دریافت کرد.

ژولیت بینوش نیز جایزه بهترین بازیگر زن را برای فیلم The wait از نگاه تماشاگران را دریافت کرد.فیلم سینمایی «دوباره زندگی» پیش از این در جشنواره فیلم تیرانا در آلبانی شرکت کرده بود.

تولد گلاب آدینه

مهدی هاشمی و دخترش نورا

بازیگران در جشن تولد گلاب آدینه

این بازیگر ایرانی امروز همزمان با رونمایی از مستند در جستجوی فریده جشن تولد وی نیز برگزار شد. در تولد گلاب آدینه چهره های همچون دخترش نورا هاشمی , شیرین بینا , مونا فرجاد , افشین هاشمی و … حضور یافتند.

تولد گلاب آدینه

عکس های تولد گلاب آدینه

مراسم تولد گلاب آدینه

آزاده موسوی و کوروش عطائی در تولد خانم آدینه

مراسم تولد گلاب آدینه

مراسم رونمایی از پوستر در جستجوی فریده

مراسم رونمایی از پوستر و مواد تبلیغاتی فیلم «در جستجوی فریده» به کارگردانی آزاده موسوی و کوروش عطائی شب گذشته در مجموعه فرهنگی رزوود برگزار شد. همچنین در حاشیه این مراسم جشن تولدی نیز برای گلاب آدینه برگزار شد.

تولد گلاب آدینه

کیک تولد خانم بازیگر

تولد گلاب آدینه

افشین هاشمی

مراسم تولد گلاب آدینه

مونا فرجاد

مراسم تولد گلاب آدینه

بازیگران در جشن تولد خانم بازیگر

مراسم تولد گلاب آدینه

گلاب آدینه در کنار پوستر در جستجوی فریده

مراسم تولد گلاب آدینه

نورا هاشمی دختر گلاب آدینه و مهدی هاشمی

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید